- Org.nr.
- 931 345 931
- Adresse
- c/o Staffan Magneli, Sandevegen 21B, 4055 Sola
Driftsresultat2 589 40848,1 % margin
Årsresultat2 053 80938,2 % margin
Egenkapital4 329 90277,0 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Onwards AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 345 931
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 20.04.2023
- Registrert
- 05.05.2023
- Adresse
- c/o Staffan Magneli, Sandevegen 21B, 4055 Sola
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Onwards AS931 368 710 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet. Investering i aksjer, fond og Krypto. Ny teknologi. Internett. Eiendom, og det som naturlig faller inn under disse
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 380 310 | 4 615 216 | 544 725 |
| Sum driftsinntekter | 5 380 310 | 4 615 216 | 544 725 |
| Lønnskostnad | 2 675 733 | 2 084 628 | 5 000 |
| Annen driftskostnad | 115 169 | 207 924 | 2 274 |
| Sum driftskostnader | 2 790 902 | 2 292 552 | 7 274 |
| Driftsresultat | 2 589 408 | 2 322 664 | 537 451 |
| Annen renteinntekt | 13 909 | 26 680 | - |
| Annen finansinntekt | 110 032 | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 247 367 | - | - |
| Sum finansinntekter | 371 308 | 26 680 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 323 065 | - | - |
| Annen rentekostnad | 9 821 | - | - |
| Annen finanskostnad | 2 200 | 445 | - |
| Sum finanskostnader | 335 086 | 445 | - |
| Netto finans | 36 222 | 26 235 | - |
| Resultat før skatt | 2 625 630 | 2 348 899 | 537 451 |
| Skattekostnad | 571 821 | 517 675 | 117 013 |
| Årsresultat | 2 053 809 | 1 831 224 | 420 438 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 053 809 | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - |
| Totalresultat | 2 053 809 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 053 809 | 1 831 225 | 420 438 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 053 809 | 1 831 225 | 420 438 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - |
| Kundefordringer | 364 630 | 872 161 | 680 906 |
| Sum fordringer | 364 630 | 872 161 | 680 906 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 057 357 | - | - |
| Andre finansielle instrumenter | 2 046 919 | 360 000 | - |
| Sum investeringer | 4 104 276 | 360 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 151 323 | 2 159 909 | 16 707 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 151 323 | 2 159 909 | 16 707 |
| Sum omløpsmidler | 5 620 229 | 3 392 070 | 697 613 |
| Sum eiendeler | 5 620 229 | 3 392 070 | 697 613 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | 0 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 4 299 902 | 2 246 093 | 420 438 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 299 902 | 2 246 093 | 420 438 |
| Sum egenkapital | 4 329 902 | 2 276 093 | 444 868 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 19 196 | - |
| Betalbar skatt | 571 821 | 514 929 | 117 013 |
| Skyldig offentlige avgifter | 356 379 | 336 863 | 135 732 |
| Annen kortsiktig gjeld | 328 056 | 244 990 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 290 327 | 1 115 978 | 252 745 |
| Sum gjeld | 1 290 327 | 1 115 978 | 252 745 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 620 229 | 3 392 071 | 697 613 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,36▲ | 3,04 | 2,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,30▼ | 0,49 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 65,7 %▼ | 114,9 % | 77,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,1 %▼ | 50,3 % | 98,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 38,2 %▼ | 39,7 % | 77,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,0 %▲ | 67,1 % | 63,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Onwards AS48,1 %
5,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %204060
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
Onwards AS48,1 % 5,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Staffan Magnéli | 1980 |
| Styrets leder | Staffan Magnéli | 1980 |
| Styremedlem | Bente Aareskjold | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Staffan Magnéli100,0 %f. 1980 · Sola · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VÅR ENERGI ASA0,00 %919 160 675 · 36 790 ordinære aksjer
- Equinor ASA0,00 %923 609 016 · 2 963 ordinære aksjer
- MOWI ASA0,00 %964 118 191 · 580 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.