- Org.nr.
- 975 374 807
- Telefon
- 46540213
- Adresse
- Russerveien 5 B, 7340 Oppdal
- Hovedeier
- VEKST OPPDAL HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat1 165 53818,8 % margin
EBITDA1 382 511før av- og nedskrivninger
Årsresultat941 27515,2 % margin
Egenkapital1 532 73632,5 % av eiendelene
Oppdal Treningssenter AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 374 807
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 22.05.1995
- Registrert
- 25.09.1995
- Adresse
- Russerveien 5 B, 7340 Oppdal
- Telefon
- 46540213
- Kommune
- Oppdal
- Aksjekapital
- 591 000
- Ansatte
- 31
- Hjemmeside
- www.oppdaltreningssenter.no
Underenheter
1
- Oppdal Treningssenter AS975 385 973 · OPPDAL31 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive Oppdal Helsesportsenter, kursvirksomhet, informasjon, konsulentvirksomhet, investering og annet hva herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- Oppdal Helsesportsenter AS03.10.1995 til 08.11.2001
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 205 823 | 5 621 738 | 4 819 330 | 4 167 559 | 3 953 445 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 135 228 | - |
| Annen driftsinntekt | 33 | - | - | - | 156 828 |
| Sum driftsinntekter | 6 205 856 | 5 621 818 | 4 819 330 | 4 302 787 | 4 110 273 |
| Varekostnad | 103 980 | 111 948 | 64 771 | 7 650 | 744 |
| Lønnskostnad | - | - | 2 345 172 | 2 162 116 | 1 957 653 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 185 023 |
| Lønnskostnad Il, | 2 508 449 | 2 483 725 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 216 973 | 153 591 | 111 960 | 131 784 | - |
| Annen driftskostnad | 2 210 917 | 2 018 288 | 1 835 249 | 1 735 568 | 1 926 217 |
| Sum driftskostnader | 5 040 318 | 4 767 553 | 4 357 152 | 4 037 118 | 4 069 636 |
| Driftsresultat | 1 165 538 | 854 265 | 462 178 | 265 669 | 40 637 |
| Annen renteinntekt | 94 867 | 36 100 | 4 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 418 | 389 | 371 |
| Sum finansinntekter | 94 867 | 36 100 | 422 | 389 | 371 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 9 015 |
| Annen rentekostnad | 53 571 | 30 696 | 755 | 26 | 204 |
| Annen finanskostnad | 70 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 53 641 | 30 696 | 755 | 26 | 9 219 |
| Netto finans | 41 226 | 5 404 | −333 | 363 | −8 848 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 31 789 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 7 752 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 24 037 |
| Resultat før skattekostnad | 1 206 764 | 859 669 | 461 844 | 266 032 | - |
| Skattekostnad | 265 489 | 188 817 | 101 605 | 59 822 | - |
| Årsresultat | 941 275 | 670 851 | 360 240 | 206 210 | 24 037 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 24 037 |
| Avgitt konsernbidrag | 273 000 | 577 892 | 366 712 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 156 236 | 24 037 |
| Annen egenkapital | 668 275 | 92 959 | −6 472 | 49 974 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 360 240 | 206 210 | 24 037 |
| Utsatt skattefordel | 5 745 | 11 370 | 37 192 | 35 366 | 29 491 |
| Sum immaterielle eiendeler | 5 745 | 11 370 | 37 192 | 35 366 | 29 491 |
| Maskiner og anlegg | 1 026 377 | 1 056 520 | 323 962 | 336 962 | 468 746 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 026 377 | 1 056 520 | 323 962 | 336 962 | 468 746 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 032 122 | 1 067 891 | 361 154 | 372 328 | 498 237 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 788 325 |
| Varer | - | - | 2 140 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 2 140 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 179 647 | 93 308 | 6 695 | - | - |
| Sum fordringer | 179 647 | 93 308 | 6 695 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 497 442 | 2 340 330 | 1 511 015 | 1 049 079 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 497 442 | 2 340 330 | 1 511 015 | 1 049 079 | 788 325 |
| Sum omløpsmidler | 3 677 089 | 2 433 638 | 1 519 851 | 1 116 767 | 788 325 |
| Sum eiendeler | 4 709 212 | 3 501 529 | 1 881 005 | 1 489 094 | 1 286 562 |
| Aksjekapital | 591 000 | 591 000 | 591 000 | 591 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 137 000 | 137 000 | 137 000 | 137 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 728 000 | 728 000 | 728 000 | 728 000 | 591 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 19 236 |
| Annen egenkapital | 804 736 | 136 461 | 43 502 | 49 974 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 804 736 | 136 461 | 43 502 | 49 974 | −19 236 |
| Sum egenkapital | 1 532 736 | 864 461 | 771 502 | 777 974 | 571 764 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 768 173 | 831 650 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 211 030 | 470 143 | - | - | 168 347 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 979 203 | 1 301 793 | 0 | 0 | 168 347 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 168 347 |
| Leverandørgjeld | 186 957 | 159 129 | 69 140 | - | 97 365 |
| Betalbar skatt | 182 864 | 0 | 0 | 65 697 | 11 143 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 95 503 |
| Skyldige offentlige avgifter | 131 132 | 131 889 | 131 491 | 126 845 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 350 000 | 740 887 | 470 143 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 346 320 | 303 370 | 438 730 | 345 675 | 342 440 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 197 272 | 1 335 275 | 1 109 504 | 711 120 | 546 451 |
| Sum gjeld | 3 176 475 | 2 637 068 | 1 109 504 | 711 120 | 714 798 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 709 212 | 3 501 529 | 1 881 005 | 1 489 094 | 1 286 562 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 591 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,07▲ | 1,82 | 1,37 | 1,57 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,07▼ | 3,05 | 1,44 | 0,91 | 1,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,7 %▼ | 33,1 % | 27,5 % | 19,2 % | 3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,8 %▲ | 15,2 % | 9,6 % | 6,2 % | 1,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,2 %▲ | 11,9 % | 7,5 % | 4,8 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,5 %▲ | 24,7 % | 41,0 % | 52,2 % | 44,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 200 189
- Resultat per ansatt, kroner
- 37 598
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Oppdal Treningssenter AS18,8 %
6,2 mill. 31 ansatte 2025
0 %102030
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
Oppdal Treningssenter AS18,8 % 6,2 mill.31 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Line Tveiterås Brattbakk | 1977 |
| Styrets leder | Trond Mesloe | 1952 |
| Styremedlem | Malin Olsen | 1986 |
| Styremedlem | Ragnhild Hassel Skjevik | 1980 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VEKST OPPDAL HOLDING AS100,0 %Oppdal · 591 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VEKST OPPDAL HOLDING AS
- Oppdal Treningssenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.