- Org.nr.
- 811 992 992
- Adresse
- Vestsidevegen 3, 2090 Hurdal
- Hovedeier
- FLAEN SAG & HØVLERI AS, 100 %
Driftsresultat−80 882ikke oppgitt
Årsresultat−221 777ikke oppgitt
Egenkapital1 162 12912,7 % av eiendelene
Opperud Boligutvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 811 992 992
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.05.2013
- Registrert
- 27.05.2013
- Adresse
- Vestsidevegen 3, 2090 Hurdal
- Kommune
- Hurdal
- Aksjekapital
- 1 048 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom, eiendomsutvikling og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Varekostnad | 34 710 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 46 172 | - | - | 11 059 | −35 621 |
| Sum driftskostnader | 80 882 | 20 868 | 12 838 | 11 059 | −35 621 |
| Driftsresultat | −80 882 | −20 868 | −12 838 | −11 059 | 35 621 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 140 894 | - | - | - | 80 267 |
| Sum finanskostnader | 140 894 | 160 706 | 100 835 | 83 203 | 80 267 |
| Netto finans | −140 894 | −160 706 | −100 835 | −83 203 | −80 267 |
| Resultat før skatt | - | −181 574 | −113 673 | −94 262 | −44 646 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −44 646 |
| Resultat før skattekostnad | −221 777 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −221 777 | −181 574 | −113 673 | −94 262 | −44 646 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −44 646 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −44 646 |
| Udekket tap | −221 777 | - | - | - | −44 646 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −44 646 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | 2 440 525 |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 178 624 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 178 624 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 178 624 | 2 440 525 | 2 440 525 | 2 440 525 | 2 440 525 |
| Sum varer | - | - | - | - | 556 081 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 31 736 |
| Varer | 3 777 470 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 211 319 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 211 319 | - | - | - | 31 736 |
| Sum omløpsmidler | 3 988 789 | 697 521 | 744 573 | 773 794 | 587 816 |
| Sum eiendeler | 9 167 413 | 3 138 046 | 3 185 098 | 3 214 319 | 3 028 341 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 2 440 525 |
| Aksjekapital | 1 048 000 | - | - | - | 1 048 000 |
| Overkurs | 1 352 000 | - | - | - | 1 352 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −13 500 | - | - | - | −13 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 386 500 | 2 386 500 | 2 386 500 | 2 386 500 | 2 386 500 |
| Udekket tap | 1 224 371 | - | - | - | 613 085 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 224 371 | −1 002 594 | −821 020 | −707 347 | −613 085 |
| Sum egenkapital | 1 162 129 | 1 383 906 | 1 565 480 | 1 679 153 | 1 773 415 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 455 134 | - | - | - | 1 200 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 130 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 585 134 | - | - | - | 1 200 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 737 162 | 1 618 430 | 1 500 000 | 1 200 000 |
| Leverandørgjeld | 20 150 | - | - | - | 1 992 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 400 000 | - | - | - | 52 934 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 420 150 | 16 978 | 1 188 | 35 166 | 54 926 |
| Sum gjeld | 8 005 284 | 1 754 140 | 1 619 618 | 1 535 166 | 1 254 926 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 167 413 | - | - | - | 3 028 341 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,65▼ | 41,08 | 626,74 | 22,00 | 10,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,89▲ | 1,27 | 1,03 | 0,91 | 0,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,3 %▼ | −0,7 % | −0,4 % | −0,4 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,7 %▼ | 44,1 % | 49,2 % | 52,2 % | 58,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håkon Stenberg Rognlien | 1977 |
| Styrets leder | Håkon Stenberg Rognlien | 1977 |
| Varamedlem | Dag Rognlien Stenberg | 1982 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FLAEN SAG & HØVLERI AS100,0 %Hurdal · 131 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FLAEN SAG & HØVLERI AS
- Hurdal Byggevare AS100,0 %
- FLAEN BIOVARME AS100,0 %
- FLAEN TREINDUSTRIER AS51,0 %
- Opperud Boligutvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.