- Org.nr.
- 927 080 397
- Adresse
- Haakon Tveters vei 90, 0686 Oslo
- Hovedeier
- WUBA INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−180 956−5,3 % margin
EBITDA226 701før av- og nedskrivninger
Årsresultat−195 886−5,8 % margin
Egenkapital−1 338 690−26,9 % av eiendelene
Oppsal Tannlegesenter AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 080 397
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.03.2021
- Registrert
- 07.05.2021
- Adresse
- Haakon Tveters vei 90, 0686 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 86.230 TannlegetjenesterTannlegetjenester i Oslo (1 255)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Oppsal Tannlegesenter AS927 099 748 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet og virksomhet som har naturlig tilknytning til dette. Kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interesser i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 395 787 | 3 783 607 | 4 659 227 | 1 141 950 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 733 | 4 978 | 15 000 |
| Sum driftsinntekter | 3 395 787 | 3 783 607 | 4 659 961 | 1 146 928 | 15 000 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 15 558 |
| Varekostnad | 596 318 | 751 631 | 954 034 | 227 683 | - |
| Lønnskostnad Il, | 605 674 | 1 038 086 | 663 125 | 206 443 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 407 657 | 452 389 | 408 710 | 301 996 | - |
| Annen driftskostnad | 1 967 094 | 2 000 584 | 2 157 128 | 1 384 407 | 195 251 |
| Sum driftskostnader | 3 576 743 | 4 242 691 | 4 182 997 | 2 120 529 | 210 809 |
| Driftsresultat | −180 956 | −459 084 | 476 964 | −973 601 | −195 809 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −195 809 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −195 809 |
| Annen renteinntekt | 185 | 673 | 57 | 111 | - |
| Annen finansinntekt | 87 | 15 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 272 | 689 | 57 | 111 | - |
| Annen rentekostnad | 14 949 | 9 433 | 5 655 | 1 595 | - |
| Annen finanskostnad | 253 | 4 769 | 678 | - | - |
| Sum finanskostnader | 15 203 | 14 203 | 6 333 | 1 595 | - |
| Netto finans | −14 930 | −13 514 | −6 277 | −1 485 | - |
| Resultat før skattekostnad | −195 886 | −472 598 | 470 687 | −975 085 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 248 332 | −248 332 | - |
| Årsresultat | −195 886 | −472 598 | 222 355 | −726 753 | −195 809 |
| Udekket tap | −195 886 | −472 598 | 222 355 | −726 753 | −195 809 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 222 355 | −726 753 | −195 809 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 248 332 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 993 081 | 2 338 268 | 2 790 656 | 2 624 689 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 993 081 | 2 338 268 | 2 790 656 | 2 624 689 | 1 851 410 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 195 997 |
| Andre langsiktige fordringer | 247 304 | 317 212 | 195 997 | 195 997 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 247 304 | 317 212 | 195 997 | 195 997 | 195 997 |
| Sum anleggsmidler | 2 240 384 | 2 655 479 | 2 986 653 | 3 069 018 | 2 047 407 |
| Kundefordringer | 1 842 618 | 2 116 221 | 1 009 087 | 222 813 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 180 622 | 49 028 | 16 809 | 20 361 | - |
| Sum fordringer | 2 023 241 | 2 165 249 | 1 025 896 | 243 173 | 63 472 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 712 999 | 124 015 | 125 052 | 36 542 | 495 569 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 712 999 | 124 015 | 125 052 | 36 542 | 495 569 |
| Sum omløpsmidler | 2 736 240 | 2 289 264 | 1 150 948 | 279 716 | 559 041 |
| Sum eiendeler | 4 976 624 | 4 944 743 | 4 137 601 | 3 348 734 | 2 606 448 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 248 332 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 851 410 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 1 368 690 | 1 172 804 | 700 207 | 922 562 | 195 809 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 368 690 | −1 172 804 | −700 207 | - | −195 809 |
| Sum egenkapital | −1 338 690 | −1 142 804 | −670 207 | −892 562 | −165 809 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 841 520 | 5 565 335 | 3 858 189 | 3 195 641 | 2 342 667 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 841 520 | 5 565 335 | 3 858 189 | 3 195 641 | 2 342 667 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 858 189 | 3 195 641 | 2 342 667 |
| Leverandørgjeld | 117 973 | 204 905 | 342 651 | - | 28 857 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 96 271 | 89 843 | 47 944 | 29 405 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 259 501 | - | 558 993 | - | 400 732 |
| Sum kortsiktig gjeld | 473 793 | 522 213 | 949 619 | 1 045 655 | 429 589 |
| Sum gjeld | 6 315 313 | 6 087 548 | 4 807 807 | 4 241 296 | 2 772 256 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 976 624 | 4 944 743 | 4 137 601 | 3 348 734 | 2 606 448 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,78▲ | 4,38 | 1,21 | 0,27 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,72▲ | −5,33 | −7,17 | −4,75 | −16,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,6 %▲ | −10,1 % | 12,7 % | −32,7 % | −7,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,3 %▲ | −12,1 % | 10,2 % | −84,9 % | −1 305,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,8 %▲ | −12,5 % | 4,8 % | −63,4 % | −1 305,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −26,9 %▼ | −23,1 % | −16,2 % | −26,7 % | −6,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Oppsal Tannlegesenter AS−5,3 %
3,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−5051015
Oppsal Tannlegesenter AS−5,3 % 3,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Wuba Kassahun | 1987 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP GROUP AS919 227 605 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- WUBA INVEST AS100,0 %Eiksmarka · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- WUBA INVEST AS
- GODTANNA LØTEN TANNLEGESENTER AS100,0 %
- Eiksmarka Tannlegesenter AS100,0 %
- TANNLEGEN RETT HJEM AS70,0 %
- Oppsal Tannlegesenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.