- Org.nr.
- 919 273 720
- Adresse
- Skarpnesveien 152, 6570 Smøla
Driftsresultat−17 247ikke oppgitt
Årsresultat0ikke oppgitt
Egenkapital87 64170,9 % av eiendelene
Opptur& Holding AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 273 720
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 19.06.2017
- Registrert
- 07.07.2017
- Adresse
- Skarpnesveien 152, 6570 Smøla
- Kommune
- Smøla
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å eie og medvirke i andre selskaper, samt alt som hører naturlig til dette.
Tidligere navn
- Mittkonsern AS07.07.2017 til 06.09.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 17 247 | - | - | 11 996 | 11 882 |
| Sum driftskostnader | 17 247 | 18 067 | 16 914 | 11 996 | 11 882 |
| Driftsresultat | −17 247 | −18 067 | −16 914 | −11 996 | −11 882 |
| Inntekt på investering i datter-/tilknyttet selskap | - | - | - | - | 105 750 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 17 247 | - | - | 11 996 | - |
| Sum finansinntekter | 17 247 | 18 067 | 16 914 | 11 996 | 105 750 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 2 500 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | −2 500 | - |
| Netto finans | 17 247 | 18 067 | 16 914 | 9 496 | 105 750 |
| Resultat før skatt | - | 0 | 0 | - | 93 868 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 7 420 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 86 448 |
| Resultat før skattekostnad | 0 | - | - | −2 500 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 0 | 0 | 0 | −2 500 | 86 448 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 20 738 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | −2 500 | 65 710 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −2 500 | 86 448 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 90 000 | - | - | 80 000 | 80 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 10 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 105 000 | - | - | 80 000 | 90 000 |
| Sum anleggsmidler | 105 000 | 90 000 | 90 000 | 80 000 | 90 000 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 738 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 17 247 | - | - | - | 43 750 |
| Sum fordringer | 17 985 | - | - | 1 306 | 43 750 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 660 | - | - | 22 214 | 26 590 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 660 | - | - | 22 214 | 26 590 |
| Sum omløpsmidler | 18 645 | 19 572 | 15 181 | 23 520 | 70 340 |
| Sum eiendeler | 123 645 | 109 572 | 105 181 | 103 520 | 160 340 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 63 211 | - | - | 63 211 | 65 710 |
| Sum opptjent egenkapital | 63 211 | 63 211 | 63 211 | 63 211 | 65 710 |
| Sum egenkapital | 87 641 | 87 641 | 87 641 | 87 641 | 90 140 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 32 473 | - | - | 14 454 | 70 200 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 32 473 | - | - | 14 454 | 70 200 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 19 540 | 17 540 | 14 454 | 70 200 |
| Leverandørgjeld | 3 531 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 531 | 2 391 | 0 | 1 425 | - |
| Sum gjeld | 36 004 | 21 931 | 17 540 | 15 879 | 70 200 |
| Sum egenkapital og gjeld | 123 645 | - | - | 103 520 | 160 340 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,28▼ | 8,19 | - | 16,51 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,41▲ | 0,25 | 0,20 | 0,18 | 0,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 58,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,9 %▼ | 80,0 % | 83,3 % | 84,7 % | 56,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kine Aasheim | 1975 |
| Styrets leder | Kine Aasheim | 1975 |
| Regnskapsfører | AGDER REGNSKAPSTJENESTER AS997 310 578 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KINE AASHEIM100,0 %f. 1975 · Smøla · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Ivater AS100,0 %923 400 702 · 300 ordinære aksjer
- DINHR AS100,0 %916 549 571 · 100 ordinære aksjer
- HR FOLK AS50,0 %935 397 820 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.