- Org.nr.
- 921 444 729
- Adresse
- Nedre Nøttveit 62, 5238 Rådal
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−2 104 454−13,9 % margin
EBITDA−1 931 754før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 356 328−15,6 % margin
Egenkapital−2 256 176−95,6 % av eiendelene
Oppussing Bergen AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 444 729
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 08.09.2018
- Registrert
- 24.09.2018
- Adresse
- Nedre Nøttveit 62, 5238 Rådal
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Oppussing Bergen AS921 525 133 · BERGEN10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Renovering av boliger, herunder ombygging av leiligheter og hus, samt arkitekttjenester og interiørdesign, kjøp og salg av eiendommer, og alt som står i forbindelse. Selskapet kan også delta i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 15 792 611 | 18 663 106 | 19 919 526 | 14 165 676 | 7 268 298 |
| Annen driftsinntekt | −678 414 | 77 550 | 3 061 | - | 34 000 |
| Sum driftsinntekter | 15 114 197 | 18 740 656 | 19 922 587 | 14 165 676 | 7 302 298 |
| Varekostnad | 10 732 028 | 9 067 975 | 9 839 807 | 7 983 232 | 3 645 909 |
| Lønnskostnad | 4 861 734 | 7 223 936 | 6 483 793 | 4 188 116 | 2 303 881 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 172 700 | 325 620 | 351 182 | 223 240 | 66 160 |
| Annen driftskostnad | 1 452 188 | 1 551 107 | 1 714 617 | 1 380 320 | 759 906 |
| Sum driftskostnader | 17 218 650 | 18 168 639 | 18 389 400 | 13 774 908 | 6 775 856 |
| Driftsresultat | −2 104 454 | - | 1 533 187 | 390 769 | 526 441 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 13 |
| Annen renteinntekt | 782 | - | 421 | - | - |
| Sum finansinntekter | 782 | - | 421 | - | 13 |
| Annen rentekostnad | 270 111 | 160 954 | 98 114 | 139 856 | - |
| Annen finanskostnad | 5 121 | 35 | 4 250 | - | 100 186 |
| Sum finanskostnader | 275 232 | 160 989 | 102 364 | 139 856 | 100 186 |
| Netto finans | −274 450 | −160 989 | −101 943 | −139 856 | −100 173 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 431 244 | 250 912 | 426 268 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 110 397 |
| Resultat før skattekostnad | −2 378 904 | 411 028 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −22 576 | 75 994 | 330 377 | 60 012 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 100 867 | 190 900 | 315 871 |
| Årsresultat | −2 356 328 | 335 034 | 1 100 867 | 190 900 | 315 871 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 356 328 | 335 034 | 1 100 867 | 190 900 | 315 871 |
| Totalresultat | −2 356 328 | 335 034 | 1 100 867 | 190 900 | 315 871 |
| Overført til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 315 871 |
| Ordinært utbytte | - | 330 000 | 2 000 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 5 034 | - | 190 900 | - |
| Udekket tap | −2 286 176 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −70 152 | - | −899 133 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 356 328 | 335 034 | 1 100 867 | 190 900 | 315 871 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 915 800 | - | 1 634 200 | 1 217 000 | 550 000 |
| Sum varige driftsmidler | 534 700 | 915 800 | 1 634 200 | 1 217 000 | 550 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 2 117 891 |
| Andre langsiktige fordringer | 667 053 | 1 187 104 | 3 537 104 | 3 011 281 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 667 053 | 1 187 104 | 3 537 104 | 3 011 281 | 2 117 891 |
| Sum anleggsmidler | 1 201 753 | 2 102 904 | 5 171 304 | 4 228 281 | 2 667 891 |
| Sum varer | 43 640 | 43 640 | 43 640 | - | - |
| Kundefordringer | 795 258 | 1 560 084 | 1 261 069 | 13 755 | 42 530 |
| Andre kortsiktige fordringer | 216 175 | 169 190 | 221 835 | 166 066 | 153 107 |
| Sum fordringer | 1 011 433 | 1 729 274 | 1 482 904 | 179 821 | 195 637 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 103 212 | 307 354 | 555 487 | 66 774 | 42 561 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 103 212 | 307 354 | 555 487 | 66 774 | 42 561 |
| Sum omløpsmidler | 1 158 284 | 2 080 268 | 2 082 031 | 246 595 | 238 198 |
| Sum eiendeler | 2 360 037 | 4 183 172 | 7 253 334 | 4 474 877 | 2 906 089 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | 70 151 | 66 074 | 965 207 | 774 307 |
| Udekket tap | 2 286 176 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 286 176 | - | 66 074 | 965 207 | 774 307 |
| Sum egenkapital | −2 256 176 | 100 151 | 96 074 | 995 207 | 804 307 |
| Utsatt skatt | - | 22 576 | 53 708 | 29 551 | 22 676 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 22 576 | 53 708 | 29 551 | 22 676 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 192 292 | 693 535 | 1 511 531 | 1 235 866 | 528 193 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 192 292 | - | 1 511 531 | - | 528 193 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 192 292 | 716 111 | 1 565 239 | 1 265 417 | 550 869 |
| Leverandørgjeld | 2 557 489 | 1 144 915 | 1 788 799 | 647 950 | 120 802 |
| Betalbar skatt | - | 107 126 | 306 220 | 53 137 | 87 721 |
| Skattetrekk og andre trekk | - | - | - | - | 663 585 |
| Utbytte | - | 330 000 | 2 000 000 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 303 927 | - | 661 834 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 462 504 | 677 617 | 620 038 | 599 137 | 428 805 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 423 921 | 3 366 909 | 5 592 021 | 2 214 252 | 1 550 913 |
| Sum gjeld | 4 616 214 | 4 083 020 | 7 157 260 | 3 479 669 | 2 101 782 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 360 037 | - | 7 253 334 | 4 474 877 | 2 906 089 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,34▼ | 0,62 | 0,37 | 0,11 | 0,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,05▼ | 40,77 | 74,50 | 3,50 | 2,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −64,3 %▼ | 10,0 % | 26,2 % | 10,6 % | 18,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −13,9 %▼ | 3,1 % | 7,7 % | 2,8 % | 7,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,6 %▼ | 1,8 % | 5,5 % | 1,3 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −95,6 %▼ | 2,4 % | 1,3 % | 22,2 % | 27,7 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 511 420
- Resultat per ansatt, kroner
- −210 445
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Oppussing Bergen AS−13,9 %
15,1 mill. 10 ansatte 2024
−15 %−10−50510
Oppussing Bergen AS−13,9 % 15,1 mill.10 ansatte 2024
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
−15 %−10−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kim Ellingsen | 1971 |
| Revisor | ULTIMA REVISJON AS920 915 051 | - |
| Regnskapsfører | LIMCO REGNSKAP AS992 940 247 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KIM ELLINGSEN100,0 %f. 1971 · Rådal · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.