- Org.nr.
- 918 560 114
- Adresse
- c/o Jarle Haaland, Visnesvegen 15, 4262 Avaldsnes
Driftsresultat−24 654−34,1 % margin
Årsresultat−24 654−34,1 % margin
Egenkapital−823−8,7 % av eiendelene
Optifix AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av elektronisk og optisk utstyr, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 560 114
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2017
- Registrert
- 28.02.2017
- Adresse
- c/o Jarle Haaland, Visnesvegen 15, 4262 Avaldsnes
- Kommune
- Karmøy
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.optifix.no
Underenheter
1
- Optifix AS936 548 016 · KARMØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levere tjenester innen reparasjon av elektronisk utstyr og andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 72 300 | 49 993 | 21 340 | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 72 300 | 49 993 | 21 340 | 0 | 29 555 |
| Innkjøp av råvarer | - | - | - | - | 1 216 |
| Lønnskostnad inkl. arbeidsgiveravgift | - | - | - | - | 13 225 |
| Andre driftskostnader (kontor, data, fremmed tjenester) | - | - | - | - | 13 834 |
| Varekostnad | 7 594 | 47 639 | 2 233 | 0 | - |
| Lønnskostnad | 82 047 | 0 | 574 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 7 314 | 3 933 | 16 052 | - | - |
| Sum driftskostnader | 96 954 | 51 571 | 18 859 | 0 | 28 275 |
| Driftsresultat | −24 654 | −1 578 | 2 481 | 0 | 1 280 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Netto finans | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 280 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 280 |
| Resultat før skattekostnad | −24 654 | −1 578 | 2 481 | 0 | - |
| Skattekostnad | 0 | 558 | 546 | 0 | - |
| Årsresultat | −24 654 | −2 136 | 1 935 | 0 | 1 280 |
| Udekket tap | −24 654 | −2 136 | −14 033 | 0 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 15 967 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 654 | −2 136 | 1 935 | 0 | - |
| Salgsinntekter | - | - | - | - | 29 555 |
| Kundefordringer | 5 575 | 0 | 0 | −1 540 | −1 |
| Sum fordringer | 5 575 | 0 | 0 | −1 540 | −1 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 23 037 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 925 | 24 377 | 26 903 | 25 573 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 925 | 24 377 | 26 903 | 25 573 | 23 037 |
| Sum omløpsmidler | 9 500 | 24 377 | 26 903 | 24 033 | 23 036 |
| Sum eiendeler | 9 500 | 24 377 | 26 903 | 24 033 | 23 036 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −15 967 | - |
| Udekket tap | 40 823 | 16 169 | 14 033 | 0 | 16 937 |
| Sum opptjent egenkapital | −40 823 | −16 169 | −14 033 | −15 967 | −16 937 |
| Sum egenkapital | −823 | 23 831 | 25 967 | 24 033 | 23 063 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 390 | 0 | - |
| Betalbar skatt | 546 | 546 | 546 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 639 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 138 | 0 | - | - | −26 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 323 | 546 | 936 | 0 | −26 |
| Sum gjeld | 10 323 | 546 | 936 | 0 | −26 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 500 | 24 377 | 26 903 | 24 033 | 23 037 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 40 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,92▼ | 44,65 | 28,74 | - | −886,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −12,54▼ | 0,02 | 0,04 | 0,00 | −0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −145,6 %▼ | −6,2 % | 9,7 % | 0,0 % | 5,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −34,1 %▼ | −3,2 % | 11,6 % | - | 4,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −34,1 %▼ | −4,3 % | 9,1 % | - | 4,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −8,7 %▼ | 97,8 % | 96,5 % | 100,0 % | 100,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Optifix AS−34,1 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−20020
Optifix AS−34,1 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Metesa Norway AS−13,7 % 37,7 mill.30 ansatte 2025
SÅBRA AS−0,7 % 20,1 mill.9 ansatte 2025
Norclamp AS11,0 % 43,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Geir Larsen | 1966 |
| Styrets leder | Jarle Haaland | 1976 |
| Styremedlem | Torleif Rasmussen | 1958 |
| Styremedlem | Geir Larsen | 1966 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JARLE HAALAND25,0 %f. 1976 · Avaldsnes · 10 ordinære aksjer
- Helmik Myklebust25,0 %f. 1955 · Haugesund · 10 ordinære aksjer
- GEIR LARSEN25,0 %f. 1966 · Haugesund · 10 ordinære aksjer
- Torleif Rasmussen25,0 %f. 1958 · Røyksund · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.