- Org.nr.
- 985 208 298
- Adresse
- Elvegata 14, 6993 Høyanger
- Hovedeier
- Høyanger Trelast Holding AS, 100 %
- Bransje
- Drift av hoteller
Driftsresultat361 8675,2 % margin
EBITDA531 875før av- og nedskrivninger
Årsresultat322 4264,7 % margin
Egenkapital2 163 38758,6 % av eiendelene
ØREN HOTEL AS er et aksjeselskap innen drift av hoteller, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 208 298
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 09.12.2002
- Registrert
- 19.12.2002
- Adresse
- Elvegata 14, 6993 Høyanger
- Kommune
- Høyanger
- Næring
- 55.100 Drift av hoteller
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ØREN HOTEL AS971 793 732 · HØYANGER8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av hotellvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- HOTEL ØREN AS19.12.2002 til 26.01.2005
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 913 283 | 9 396 834 | 7 913 660 | 7 220 768 | 6 370 231 |
| Annen driftsinntekt | 16 884 | 111 553 | 237 888 | 337 268 | 131 029 |
| Sum driftsinntekter | 6 930 167 | 9 508 387 | 8 151 548 | 7 558 037 | 6 501 260 |
| Varekostnad | 1 036 611 | 1 283 384 | 1 205 259 | 1 285 353 | 1 129 901 |
| Lønnskostnad | 2 833 109 | 3 275 524 | 3 106 618 | 3 180 675 | 2 671 203 |
| Avskrivning på driftsmidler | 170 008 | 131 832 | 109 997 | 111 493 | 105 951 |
| Annen driftskostnad | 2 528 571 | 2 530 079 | 2 752 207 | 1 887 709 | 2 166 426 |
| Sum driftskostnader | 6 568 299 | 7 220 819 | 7 174 081 | 6 465 229 | 6 073 481 |
| Driftsresultat | 361 867 | 2 287 568 | 977 467 | 1 092 807 | 427 778 |
| Annen renteinntekt | 38 335 | 53 411 | 11 050 | 6 195 | 3 783 |
| Annen finansinntekt | 22 384 | 22 109 | 19 074 | 19 132 | 20 212 |
| Sum finansinntekter | 60 719 | 75 520 | 30 124 | 25 327 | 23 995 |
| Annen rentekostnad | 6 920 | 582 | 11 949 | 229 | 227 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 | 336 | 1 498 |
| Sum finanskostnader | 6 920 | 582 | 11 950 | 565 | 1 725 |
| Netto finans | 53 800 | 74 938 | 18 174 | 24 762 | 22 270 |
| Resultat før skatt | - | - | 995 642 | 1 117 569 | 450 048 |
| Resultat før skattekostnad | 415 667 | 2 362 507 | - | - | - |
| Skattekostnad | 93 241 | 523 790 | 219 884 | 246 328 | 99 142 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 775 758 | 871 241 | 350 906 |
| Årsresultat | 322 426 | 1 838 717 | 775 758 | 871 241 | 350 906 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 322 426 | 1 838 717 | 775 758 | 871 241 | 350 906 |
| Totalresultat | 322 426 | 1 838 717 | 775 758 | 871 241 | 350 906 |
| Ordinært utbytte | - | 1 000 000 | 500 000 | 500 000 | 1 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −649 094 |
| Avsatt til annen egenkapital | 322 426 | 838 717 | 275 758 | 371 241 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 322 426 | 1 838 717 | 775 758 | 871 241 | 350 906 |
| Tomter | 600 564 | 600 564 | 360 000 | 360 000 | - |
| Tomter, bygninger o.a fast eiendom | - | - | 746 700 | 824 700 | 902 700 |
| Bygninger o.a fast eiendom | 490 700 | 568 700 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a utstyr | 634 461 | 619 469 | 271 508 | 108 005 | 141 497 |
| Sum varige driftsmidler | 1 725 725 | 1 788 733 | 1 378 208 | 1 292 705 | 1 044 198 |
| Sum anleggsmidler | 1 725 725 | 1 790 460 | 1 388 313 | 1 304 912 | 1 050 449 |
| Sum varer | 103 819 | 130 796 | 142 815 | 190 831 | 150 782 |
| Kundefordringer | 569 584 | 483 807 | 920 911 | 593 127 | 393 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 394 778 | 408 207 | 383 797 | 103 568 | 58 368 |
| Sum fordringer | 964 362 | 892 014 | 1 304 708 | 696 695 | 451 868 |
| Andre aksjer | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Sum investeringer | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 880 747 | 1 690 789 | 1 343 571 | 1 553 236 | 1 941 493 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 880 747 | 1 690 789 | 1 343 571 | 1 553 236 | 1 941 493 |
| Sum omløpsmidler | 1 963 929 | 2 728 599 | 2 806 095 | 2 455 761 | 2 559 143 |
| Sum eiendeler | 3 689 654 | 4 519 059 | 4 194 408 | 3 760 673 | 3 609 592 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 727 | 10 105 | 12 207 | 6 251 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 727 | 10 105 | 12 207 | 6 251 |
| aksjer å kr. 1 000) | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 599 563 | 599 563 | 599 563 | 599 563 | 599 563 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 599 563 | 1 599 563 | 1 599 563 | 1 599 563 | 1 599 563 |
| Annen egenkapital | 563 824 | 241 398 | 702 681 | 426 924 | 55 683 |
| Sum opptjent egenkapital | 563 824 | 241 398 | 702 681 | 426 924 | 55 683 |
| Sum egenkapital | 2 163 387 | 1 840 961 | 2 302 244 | 2 026 487 | 1 655 246 |
| Utsatt skatt | 305 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 305 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 305 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 453 798 | 567 748 | 437 046 | 232 987 | 350 990 |
| Betalbar skatt | 91 209 | 515 412 | 217 782 | 252 284 | 100 002 |
| Utbytte | - | 1 000 000 | 500 000 | 500 000 | - |
| Skattetrekk og andre trekk | 207 679 | - | 368 274 | - | 197 966 |
| Annen kortsiktig gjeld | 773 277 | 368 861 | 369 061 | 408 967 | 305 389 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 525 962 | - | 1 892 163 | 1 734 186 | 1 954 346 |
| Sum gjeld | 1 526 267 | 2 678 097 | 1 892 163 | 1 734 186 | 1 954 346 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 689 654 | - | 4 194 407 | 3 760 673 | 3 609 592 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,29▲ | 1,02 | 1,48 | 1,42 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▼ | 1,45 | 0,82 | 0,86 | 1,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,3 %▼ | 54,2 % | 25,3 % | 30,3 % | 12,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▼ | 24,1 % | 12,0 % | 14,5 % | 6,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▼ | 19,3 % | 9,5 % | 11,5 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,6 %▲ | 40,7 % | 54,9 % | 53,9 % | 45,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 866 271
- Resultat per ansatt, kroner
- 45 233
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ØREN HOTEL AS5,2 %
6,9 mill. 8 ansatte 2025
0 %5101520
Radisson Hotels Norway AS2,5 % 2 532,8 mill.1 565 ansatte 2025
ØREN HOTEL AS5,2 % 6,9 mill.8 ansatte 2025
Scandic Hotels AS8,4 % 6 734,9 mill.5 500 ansatte 2025
Strawberry Services AS17,4 % 1 514,1 mill.302 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frode Øren | 1966 |
| Styrets leder | Frode Øren | 1966 |
| Varamedlem | Per P Øren | 1936 |
| Revisor | ARGO REVISJON AS927 251 167 | - |
| Regnskapsfører | LØBØ REKNESKAP OG ØKONOMI AS967 108 642 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Høyanger Trelast Holding AS100,0 %Høyanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Høyanger Trelast Holding AS
- ØREN EIENDOM AS100,0 %
- AS Høyanger Trelastkompani100,0 %
- ØREN HOTEL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VISIT SOGNEFJORD AS0,70 %911 713 675 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.