- Org.nr.
- 996 250 504
- Telefon
- 73 20 21 00
- Adresse
- Orkdalsveien 113, 7300 Orkanger
Driftsresultat976 6265,4 % margin
EBITDA1 672 698før av- og nedskrivninger
Årsresultat834 3514,6 % margin
Egenkapital746 12615,1 % av eiendelene
Orkanger Specsavers AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 250 504
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.10.2010
- Registrert
- 02.12.2010
- Adresse
- Orkdalsveien 113, 7300 Orkanger
- Telefon
- 73 20 21 00
- Postadresse
- Postboks 788 Sentrum
- Kommune
- Orkland
- Aksjekapital
- 30 125
- Ansatte
- 17
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Specsavers Optikk Orkanger AS996 309 983 · ORKLAND17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med optiske varer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Orkanger Optikk AS02.12.2010 til 07.02.2011
- Orkdal Optikk AS07.02.2011 til 15.11.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 18 156 734 | 17 750 771 | 16 581 303 | 16 341 968 | 13 976 184 |
| Sum driftsinntekter | 18 156 734 | 17 750 771 | 16 581 303 | 16 341 968 | 13 976 184 |
| Varekostnad | 5 564 194 | 5 413 369 | 5 275 034 | 5 016 811 | 4 190 462 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 4 582 893 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 61 307 |
| Lønnskostnad | 5 308 483 | 5 584 575 | 5 950 001 | 4 806 900 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 696 072 | 696 072 | 241 955 | 36 269 | - |
| Annen driftskostnad | 5 611 359 | 5 979 151 | 5 731 987 | 4 896 653 | 4 300 958 |
| Sum driftskostnader | 17 180 108 | 17 673 167 | 17 198 977 | 14 756 634 | 13 135 619 |
| Driftsresultat | 976 626 | 77 603 | −617 674 | 1 585 335 | 840 565 |
| Annen renteinntekt | 6 369 | 1 586 | 780 | 138 | 278 |
| Sum finansinntekter | 6 369 | 1 586 | 780 | 138 | 278 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 148 115 | 187 355 | 35 477 | 1 897 | 9 018 |
| Annen rentekostnad | 529 | 5 483 | 17 560 | 547 | 420 |
| Sum finanskostnader | 148 644 | 192 838 | 53 037 | 2 444 | 9 439 |
| Netto finans | −142 275 | −191 252 | −52 257 | −2 306 | −9 160 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 831 404 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 155 703 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 675 701 |
| Resultat før skattekostnad | 834 351 | −113 648 | −669 932 | 1 583 029 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 335 399 | - |
| Årsresultat | 834 351 | −113 648 | −669 932 | 1 247 630 | 675 701 |
| Ordinært utbytte | 200 000 | 0 | - | - | 601 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 540 000 |
| Annen egenkapital | 634 351 | −113 648 | −669 932 | 1 247 630 | −465 299 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −669 932 | 1 247 630 | 675 701 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 63 626 | 88 928 | 114 231 | 0 | 12 128 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 853 137 | 2 465 174 | 3 135 943 | 11 770 | 35 911 |
| Sum varige driftsmidler | 1 916 762 | 2 554 102 | 3 250 174 | 11 770 | 48 039 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 916 762 | 2 554 102 | 3 250 174 | 11 770 | 48 039 |
| Varer | 391 400 | 374 900 | 338 700 | 377 000 | 316 900 |
| Sum varer | - | - | 338 700 | 377 000 | 316 900 |
| Kundefordringer | 118 347 | 89 019 | 72 593 | 110 322 | 167 514 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 172 446 |
| Andre kortsiktige fordringer | 274 497 | 446 208 | 355 670 | 210 877 | - |
| Sum fordringer | 392 844 | 535 226 | 428 262 | 321 199 | 339 961 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 230 318 | 1 229 661 | 1 557 550 | 3 814 163 | 3 398 325 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 230 318 | 1 229 661 | 1 557 550 | 3 814 163 | 3 398 325 |
| Sum omløpsmidler | 3 014 563 | 2 139 788 | 2 324 512 | 4 512 362 | 4 055 186 |
| Sum eiendeler | 4 931 325 | 4 693 890 | 5 574 686 | 4 524 132 | 4 103 224 |
| Aksjekapital | 30 125 | 30 125 | 30 125 | 30 125 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 40 039 | 40 039 | 40 039 | 40 039 | 40 039 |
| Sum innskutt egenkapital | 70 164 | 70 164 | 70 164 | 70 164 | 70 164 |
| Annen egenkapital | 675 962 | 41 612 | 155 260 | 1 925 192 | 677 562 |
| Sum opptjent egenkapital | 675 962 | 41 612 | 155 260 | 1 925 192 | 677 562 |
| Sum egenkapital | 746 126 | 111 776 | 225 424 | 1 995 355 | 747 725 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 595 835 | 2 106 299 | 2 577 523 | 0 | 125 910 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 595 835 | 2 106 299 | 2 577 523 | - | 125 910 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 577 523 | - | 125 910 |
| Leverandørgjeld | 1 459 461 | 1 298 400 | 1 171 731 | 870 337 | 947 761 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 335 399 | 501 573 | 379 541 |
| Skyldige offentlige avgifter | 317 623 | 539 423 | 550 967 | 501 431 | 448 520 |
| Utbytte | 200 000 | 0 | - | - | 601 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 612 280 | 637 992 | 713 643 | 655 436 | 852 767 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 589 364 | 2 475 815 | 2 771 740 | 2 528 777 | 3 229 589 |
| Sum gjeld | 4 185 199 | 4 582 114 | 5 349 262 | 2 528 777 | 3 355 499 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 931 325 | - | 5 574 686 | 4 524 132 | 4 103 225 |
| å kr 125,00) | - | - | - | - | 30 125 |
Nøkkeltall 2022 til 2026
| Nøkkeltall | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 0,86 | 0,84 | 1,78 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,61▼ | 40,99 | 23,73 | 1,27 | 4,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,4 %▲ | 1,5 % | −12,2 % | 36,8 % | 20,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▲ | 0,4 % | −3,7 % | 9,7 % | 6,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▲ | −0,6 % | −4,0 % | 7,6 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,1 %▲ | 2,4 % | 4,0 % | 44,1 % | 18,2 % |
Per ansatt 2026
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 068 043
- Resultat per ansatt, kroner
- 57 449
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Orkanger Specsavers AS5,4 %
18,2 mill. 17 ansatte 2026
−5 %0510
Interoptik AS−1,5 % 301,8 mill.301 ansatte 2024
SYNOPTIK NORGE AS4,4 % 863,9 mill.734 ansatte 2024
Orkanger Specsavers AS5,4 % 18,2 mill.17 ansatte 2026
SYNSAM GROUP NORWAY AS9,9 % 1 497,9 mill.1 192 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.740.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marita Enger Tinmannsvik | 1979 |
| Styrets leder | Richard Neil Owens | 1979 |
| Styremedlem | Marita Enger Tinmannsvik | 1979 |
| Styremedlem | Henning Jørgen Eriksen Færden | 1980 |
| Styremedlem | Nina Helen Kleppe | 1971 |
| Styremedlem | Ingunn Selven Berg | 1981 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Norway Specsavers Limited50,2 %St Andrews, Guernsey GY6 8YP · 121 B-aksjer
- INGUNN SELVEN BERG24,9 %f. 1981 · Hovin I Gauldal · 60 A-aksjer
- MARITA ENGER TINMANNSVIK24,9 %f. 1979 · Buvika · 60 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.