- Org.nr.
- 929 524 500
- Adresse
- Johan Gjønnes' veg 21, 7320 Fannrem
- Hovedeier
- Trondheim Steinindustri AS, 100 %
Orkdal Skrift- og steinhuggeri AS er et aksjeselskap innen hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 524 500
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.08.2026
- Stiftet
- 10.06.2022
- Registrert
- 21.07.2022
- Adresse
- Johan Gjønnes' veg 21, 7320 Fannrem
- Postadresse
- c/o Trondheim Steinindustri, Gyllevegen 4
- Kommune
- Orkland
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Orkdal Skrift- og steinhuggeri921 678 088 · ORKLAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, bearbeiding og salg av monumenter i stein og andre materialer. Levering av tjenester for vedlikehold av monumenter samt annet gravstell, og hva som eller dermed står i forbindelse. Eie og delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 630 |
| Sum driftskostnader | 52 571 | 63 948 | 699 337 | 630 |
| Driftsresultat | 33 349 | 57 407 | −5 297 | −630 |
| Resultat før skatt | 33 166 | 57 517 | −5 297 | −630 |
| Skattekostnad på resultat | 7 337 | 12 654 | −1 166 | −2 589 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 959 |
| Årsresultat | 25 829 | 44 863 | −4 131 | 1 959 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 959 |
| Totalresultat | - | - | - | 1 959 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 959 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 959 |
| Sum driftsinntekter | 85 920 | 121 355 | 694 040 | - |
| Salgsinntekt | 85 920 | 121 320 | 694 040 | - |
| Sum finansinntekter | - | 109 | - | - |
| Sum finanskostnader | 183 | - | - | - |
| Netto finans | −183 | 110 | 0 | 0 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 2 589 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 589 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 3 755 | 2 589 |
| Sum varer | - | - | - | 663 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 200 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 59 370 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 59 370 |
| Sum omløpsmidler | 201 357 | 176 221 | 116 580 | 722 370 |
| Sum eiendeler | 201 357 | 176 221 | 120 335 | 724 959 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −11 140 |
| Sum innskutt egenkapital | 18 860 | 18 860 | 18 860 | 18 860 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 97 411 |
| Sum opptjent egenkapital | 163 010 | 137 181 | 92 318 | 97 411 |
| Sum egenkapital | 181 870 | 156 041 | 111 178 | 116 271 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 608 688 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 608 688 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 608 688 |
| Sum gjeld | 19 487 | 20 180 | 9 157 | 608 688 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 724 959 |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 487 | 20 180 | 9 157 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,33▲ | 8,73 | 12,73 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,13 | 0,08 | 5,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▼ | 38,8 % | −1,3 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 38,8 %▼ | 47,3 % | −0,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,1 %▼ | 37,0 % | −0,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,3 %▲ | 88,5 % | 92,4 % | 16,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 23.700.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Finseth | 1987 |
| Styrets leder | John Thomas Finseth | 1980 |
| Styremedlem | Morten Finseth | 1987 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Trondheim Steinindustri AS100,0 %Melhus · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Trondheim Steinindustri AS
- Orkdal Skrift- og steinhuggeri AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.