- Org.nr.
- 998 564 891
- Telefon
- 22 60 60 20
- Adresse
- Hjørungveien 2G, 0375 Oslo
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat261 81733,4 % margin
Årsresultat203 65826,0 % margin
Egenkapital64 05515,5 % av eiendelene
ORMAZ AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 564 891
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 26.06.2012
- Registrert
- 30.06.2012
- Adresse
- Hjørungveien 2G, 0375 Oslo
- Telefon
- 22 60 60 20
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.ormaz.no
Underenheter
1
- ORMAZ AS995 790 513 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av frisør- og velværesalong.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 783 856 | 661 660 | 1 308 068 | 1 235 013 | 975 828 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 19 852 | - |
| Sum driftsinntekter | 783 856 | 661 660 | 1 308 068 | 1 254 865 | 975 828 |
| Varekostnad | 186 811 | 237 549 | 499 209 | 222 469 | 286 036 |
| Lønnskostnad | 208 152 | 55 610 | 261 962 | 374 400 | 335 773 |
| Annen driftskostnad | 127 076 | 166 808 | 885 857 | 1 007 011 | 646 532 |
| Sum driftskostnader | 522 039 | 459 967 | 1 647 028 | 1 603 880 | 1 268 340 |
| Driftsresultat | 261 817 | 201 693 | −338 960 | −349 015 | −292 513 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 3 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 9 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 0 | 9 | 3 |
| Annen rentekostnad | 0 | −18 | 2 399 | −1 376 | - |
| Annen finanskostnad | 717 | 2 167 | 12 615 | 240 | 455 |
| Sum finanskostnader | 717 | 2 149 | 15 014 | −1 136 | 455 |
| Netto finans | −717 | −2 149 | −15 014 | 1 145 | −452 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −292 965 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −64 452 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −228 513 |
| Resultat før skattekostnad | 261 100 | 199 544 | −353 974 | −347 869 | - |
| Skattekostnad | 57 442 | 44 351 | −78 276 | 6 839 | - |
| Årsresultat | 203 658 | 155 193 | −275 698 | −354 708 | −228 513 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −228 513 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −228 513 |
| Udekket tap | 203 658 | 155 193 | −275 698 | −578 065 | −199 938 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −28 575 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 0 | 223 357 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 203 658 | 155 193 | −275 698 | −354 708 | −228 513 |
| Utsatt skattefordel | 52 968 | 110 410 | 154 761 | 76 485 | 147 776 |
| Sum immaterielle eiendeler | 52 968 | 110 410 | 154 761 | 76 485 | 147 776 |
| Andre fordringer | 146 914 | 146 914 | 146 914 | 146 914 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 146 914 | 146 914 | 146 914 | 146 914 | - |
| Sum anleggsmidler | 199 882 | 257 324 | 301 675 | 223 399 | 147 776 |
| Varer | 167 226 | 167 226 | 167 226 | 167 226 | - |
| Sum varer | 167 226 | 167 226 | 167 226 | 167 226 | 167 226 |
| Kundefordringer | 2 105 | 13 270 | 18 270 | 310 504 | 222 726 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 343 957 |
| Konsernfordringer | −1 248 | 0 | −36 272 | 54 068 | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 516 | 516 | 516 | 516 | - |
| Sum fordringer | 11 426 | 23 838 | −7 113 | 368 279 | 566 683 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 131 674 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 620 | 21 458 | −31 982 | 114 133 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 620 | 21 458 | −31 982 | 114 133 | 131 674 |
| Sum omløpsmidler | 213 271 | 212 522 | 128 132 | 649 638 | 865 583 |
| Sum eiendeler | 413 154 | 469 846 | 429 807 | 873 038 | 1 013 359 |
| Selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Udekket tap | 535 945 | 739 603 | 894 796 | 619 098 | 199 938 |
| Sum opptjent egenkapital | −535 945 | −739 603 | −894 796 | −619 098 | −199 938 |
| Sum egenkapital | 64 055 | −139 603 | −294 796 | −19 098 | 400 062 |
| Øvrig langsiktig gjeld | −48 825 | 374 049 | 648 922 | 503 528 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −48 825 | 374 049 | 648 922 | 503 528 | - |
| Sum langsiktig gjeld | −48 825 | 374 049 | 648 922 | 503 528 | 0 |
| Leverandørgjeld | 19 315 | −130 034 | −410 369 | −222 511 | −36 545 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 321 296 |
| Betalbar skatt | −27 885 | −24 360 | −21 984 | −12 484 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 59 020 | 60 195 | 182 011 | 317 854 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 347 474 | 329 599 | 326 024 | 305 749 | 328 546 |
| Sum kortsiktig gjeld | 397 924 | 235 400 | 75 682 | 388 607 | 613 296 |
| Sum gjeld | 349 099 | 609 449 | 724 603 | 892 136 | 613 296 |
| Sum egenkapital og gjeld | 413 154 | 469 846 | 429 807 | 873 038 | 1 013 359 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 600 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,54▼ | 0,90 | 1,69 | 1,67 | 1,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,45▲ | −4,37 | −2,46 | −46,71 | 1,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 59,3 %▲ | 44,8 % | −52,0 % | −37,0 % | −28,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 33,4 %▲ | 30,5 % | −25,9 % | −27,8 % | −30,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,0 %▲ | 23,5 % | −21,1 % | −28,3 % | −23,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,5 %▲ | −29,7 % | −68,6 % | −2,2 % | 39,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ORMAZ AS33,4 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
ORMAZ AS33,4 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Afshineh Ormaz | 1963 |
| Styrets leder | Afshineh Ormaz | 1963 |
| Varamedlem | Sanaz Ormaz Ferdowsi | 1983 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AFSHINEH ORMAZ100,0 %f. 1963 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.