- Org.nr.
- 968 498 665
- Telefon
- 950 96 333
- Adresse
- c/o Jørn Inge Løvik, Daugstadvegen 259, 6392 Vikebukt
- Hovedeier
- Ørskogfjell Skilag, 100 %
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Ørskogfjell Skisenter AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 1994.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 968 498 665
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 12.01.1994
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- c/o Jørn Inge Løvik, Daugstadvegen 259, 6392 Vikebukt
- Telefon
- 950 96 333
- Kommune
- Vestnes
- Aksjekapital
- 6 850 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.orskogfjellet.no
Underenheter
1
- Ørskogfjell Skisenter AS974 834 952 · VESTNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive et skisenter med tilhøyrande aktivitetar og tilbod, som naturleg høyrer med i arbeidet. Tilbodet skal først og fremst prioriterast for barn og ungdom. Ledig tid i skianlegget kan brukes til utanom-idrettsleg verksemd. Selskapet kan i samarbeid med frivillige interesser, lag og organisasjonar etablere kompetansegrupper for å utvikle tenlege driftsformer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 200 000 | 200 000 | 215 000 | 200 000 | 150 000 |
| Sum driftsinntekter | 200 000 | 200 000 | 215 000 | 200 000 | 150 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 244 101 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 223 000 | 238 757 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 50 000 | 136 370 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 207 562 | 172 911 | 143 294 | 142 141 | 137 329 |
| Sum driftskostnader | 257 562 | 309 281 | 366 294 | 380 898 | 381 429 |
| Driftsresultat | −57 562 | −109 281 | −151 294 | −180 898 | −231 429 |
| Annen finansinntekt | 6 078 | 5 605 | 5 678 | 4 907 | 5 178 |
| Sum finansinntekter | 6 078 | 5 605 | 5 678 | 4 907 | 5 178 |
| Annen rentekostnad | - | 140 | 308 | 84 | 49 |
| Sum finanskostnader | - | 140 | 308 | 84 | 49 |
| Netto finans | 6 078 | 5 465 | 5 370 | 4 823 | 5 129 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −226 301 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −226 301 |
| Resultat før skattekostnad | −51 484 | −103 816 | −145 924 | −176 075 | - |
| Årsresultat | −51 484 | −103 816 | −145 924 | −176 075 | −226 301 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −51 484 | −103 816 | - | - | −226 301 |
| Totalresultat | −51 484 | −103 816 | - | - | - |
| Udekket tap | −51 484 | −103 816 | −145 924 | −176 075 | −226 301 |
| Sum overføringer og disponeringer | −51 484 | −103 816 | −145 924 | −176 075 | −226 301 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 676 209 | 688 109 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 3 800 | 18 400 | 293 000 | 492 250 | 455 200 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 17 057 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 141 000 | 164 500 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 821 009 | 871 009 | 1 007 379 | 1 230 379 | 1 234 136 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 821 009 | 871 009 | 1 007 379 | 1 230 379 | 1 234 136 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 250 000 | - | - | - | 62 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 139 | 2 690 | 1 036 | 300 | - |
| Sum fordringer | 254 139 | 2 690 | 1 036 | 300 | 62 500 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 332 663 | 269 131 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 124 340 | 361 223 | - | - | 385 332 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 124 340 | 361 223 | 332 663 | 269 131 | 385 332 |
| Sum omløpsmidler | 378 479 | 363 913 | 333 699 | 269 431 | 447 832 |
| Sum eiendeler | 1 199 488 | 1 234 921 | 1 341 078 | 1 499 809 | 1 681 968 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 714 379 | 738 129 | 761 879 |
| Aksjekapital | 6 850 000 | 6 850 000 | 6 850 000 | 6 850 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 850 000 | 6 850 000 | 6 850 000 | 6 850 000 | 6 850 000 |
| Udekket tap | 5 669 365 | 5 617 882 | 5 514 066 | 5 368 142 | 5 192 067 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 669 365 | −5 617 882 | −5 514 066 | −5 368 142 | −5 192 067 |
| Sum egenkapital | 1 180 635 | 1 232 118 | 1 335 934 | 1 481 858 | 1 657 933 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 18 853 | 2 803 | 5 144 | 1 463 | 11 800 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 12 236 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 16 489 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 853 | 2 803 | 5 144 | 17 952 | 24 036 |
| Sum gjeld | 18 853 | 2 803 | 5 144 | 17 952 | 24 036 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 199 488 | 1 234 921 | 1 341 078 | 1 499 809 | 1 681 968 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 6 850 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 20,08▼ | 129,83 | 64,87 | 15,01 | 18,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,2 %▲ | −8,0 % | −10,3 % | −11,1 % | −13,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −28,8 %▲ | −54,6 % | −70,4 % | −90,4 % | −154,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −25,7 %▲ | −51,9 % | −67,9 % | −88,0 % | −150,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,4 %▼ | 99,8 % | 99,6 % | 98,8 % | 98,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørn Inge Løvik | 1964 |
| Styremedlem | Øystein Søraas | 1975 |
| Styremedlem | Hallvard Tennøy | 1961 |
| Styremedlem | Kåre Johnny Braute | 1975 |
| Styremedlem | Frode Andresen | 1964 |
| Regnskapsfører | ØKONOMISERVICE AS971 126 507 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ørskogfjell Skilag100,0 %Vestnes · 6 850 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ørskogfjell Skilag
- Ørskogfjell Skisenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Alpepass AS12,5 %913 204 794 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.