- Org.nr.
- 991 126 759
- Adresse
- Nattrutekaien 35, 5411 Stord
Driftsresultat−4 057 285
EBITDA1 869 155før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 913 627
Egenkapital−3 560 365−11,7 % av eiendelene
OSEN 8 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 126 759
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.04.2007
- Registrert
- 26.04.2007
- Adresse
- Nattrutekaien 35, 5411 Stord
- Postadresse
- Postboks 6
- Kommune
- Stord
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stord (251)
- Aksjekapital
- 30 502 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- OSEN 8 AS923 411 402 · STORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forvalte fast eiendom, herunder drift, kjøp, salg og oppføring av fast eiendom, samt å delta i foretak med tilsvarende virksomhet.
Tidligere navn
- Seksjonspartner AS27.04.2007 til 10.07.2007
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 299 182 | 3 343 630 | 3 196 770 | 3 072 789 | 3 068 485 |
| Sum driftsinntekter | 3 299 182 | 3 343 630 | 11 455 600 | 3 072 789 | 18 333 310 |
| Varekostnad | 189 721 | 201 021 | 8 991 031 | 6 395 013 | 16 050 343 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 933 100 | 933 100 | 933 100 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 765 987 | 765 700 | - | - | - |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 160 453 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 240 306 | 454 462 | 427 840 | 578 633 | 1 298 469 |
| Sum driftskostnader | 7 356 467 | 1 421 183 | 10 351 972 | 7 906 747 | 18 281 912 |
| Driftsresultat | −4 057 285 | 1 922 447 | 1 103 629 | −4 833 958 | 51 398 |
| Annen renteinntekt | 32 582 | - | - | 36 600 | 41 552 |
| Sum finansinntekter | 32 582 | 0 | - | 36 600 | 41 552 |
| Annen rentekostnad | 1 888 923 | 1 890 923 | 2 233 341 | 2 029 638 | 1 876 798 |
| Sum finanskostnader | 1 888 923 | 1 890 923 | 2 233 341 | 2 029 638 | 1 876 798 |
| Netto finans | −1 856 342 | −1 890 923 | −2 233 341 | −1 993 037 | −1 835 246 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 129 712 | −6 826 995 | −1 783 848 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −392 447 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 5 681 007 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 129 712 | −12 508 002 | −1 391 401 |
| Resultat før skattekostnad | −5 913 627 | 31 524 | - | - | - |
| Årsresultat | −5 913 627 | 31 524 | −1 129 712 | −12 508 002 | −1 391 401 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −1 129 712 | −12 508 002 | −1 391 401 |
| Totalresultat | - | - | −1 129 712 | −12 508 002 | −1 391 401 |
| Udekket tap | −5 913 627 | 0 | −1 129 712 | −12 508 002 | −1 391 401 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −1 129 712 | −12 508 002 | −1 391 401 |
| Annen egenkapital | 0 | 31 524 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | 8 258 830 | - | 15 264 825 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | 5 681 007 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 28 056 020 | 37 276 400 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 28 056 020 | 37 276 400 | 38 042 100 | 47 378 600 | 48 311 700 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 720 561 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | 720 561 |
| Sum anleggsmidler | 28 056 020 | 37 276 400 | 38 042 100 | 47 378 600 | 54 713 268 |
| Sum varer | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | 7 170 000 |
| Prosjekt under utførelse | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Kundefordringer | 842 606 | 426 516 | −18 276 | 907 997 | 6 577 608 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 4 952 |
| Sum fordringer | 842 606 | 426 516 | −18 276 | 907 997 | 6 582 560 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 468 737 | 5 303 | −344 410 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd | 584 070 | 1 197 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 584 070 | 1 197 | 468 737 | 5 303 | −344 410 |
| Sum omløpsmidler | 2 426 676 | 1 427 713 | 1 450 461 | 1 913 299 | 13 408 151 |
| Sum eiendeler | 30 482 696 | 38 704 113 | 39 492 561 | 49 291 899 | 68 121 419 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 38 042 100 | 47 378 600 | 48 311 700 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 5 681 007 |
| Aksjekapital | 30 200 000 | 30 200 000 | 30 200 000 | 15 200 000 | 15 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 200 000 | 30 200 000 | 30 200 000 | 15 200 000 | 15 200 000 |
| Udekket tap | 33 760 365 | 27 846 738 | 27 878 262 | 26 748 550 | 14 240 547 |
| Sum opptjent egenkapital | −33 760 365 | - | −27 878 262 | −26 748 550 | −14 240 547 |
| Sum egenkapital | −3 560 365 | 2 353 262 | 2 321 738 | −11 548 550 | 959 453 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 18 191 202 | 22 184 073 | 24 059 073 | - | 38 749 239 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 15 406 216 | 13 240 904 | 12 188 163 | 25 903 163 | 27 013 163 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 33 597 418 | - | 36 247 236 | 59 653 163 | 65 762 403 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 36 247 236 | - | 65 762 403 |
| Leverandørgjeld | 65 282 | 118 214 | 40 929 | 33 366 | 509 855 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 229 843 | - | 407 913 |
| Skyldige offentlige avgifter | 85 942 | 213 076 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 294 419 | 594 585 | 652 815 | 1 050 799 | 481 796 |
| Sum kortsiktig gjeld | 445 643 | 925 874 | 923 586 | - | 1 399 563 |
| Sum gjeld | 34 043 061 | 36 350 851 | 37 170 823 | 60 840 449 | 67 161 966 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 482 696 | - | 39 492 561 | 49 291 899 | 68 121 419 |
| Pantstillelser l, | - | - | 24 059 073 | 33 750 000 | 38 749 239 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,45▲ | 1,54 | 1,57 | - | 9,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,56▼ | 15,45 | 16,01 | −5,27 | 70,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,6 %▼ | 4,9 % | 2,5 % | −8,2 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −123,0 %▼ | 57,5 % | 9,6 % | −157,3 % | 0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −179,2 %▼ | 0,9 % | −9,9 % | −407,1 % | −7,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,7 %▼ | 6,1 % | 5,9 % | −23,4 % | 1,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Atle Fylling | 1957 |
| Styremedlem | Rune Runestad | 1954 |
| Styremedlem | Leif Trygve Nilsen | 1957 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | THUNEM REGNSKAP AS923 804 714 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Runestad Investering AS50,0 %Stavanger · 151 000 ordinære aksjer
- Fronta AS25,0 %Stord · 75 500 ordinære aksjer
- Boligpartner Finans AS25,0 %Stord · 75 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.