- Org.nr.
- 989 140 523
- Adresse
- Lofthusveien 47, 0588 Oslo
- Hovedeier
- Motoraction AS, 100 %
Driftsresultat−169 461−82,5 % margin
Årsresultat−169 840−82,7 % margin
Egenkapital104 33712,6 % av eiendelene
OSLO BILGLASS AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 140 523
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 13.12.2005
- Registrert
- 17.01.2006
- Adresse
- Lofthusveien 47, 0588 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oslo (374)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- OSLO BILGLASS AS889 345 632 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montering og reparasjon av bilglass og montering av solfilm samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 205 440 | - | - | 1 450 822 | - |
| Sum driftsinntekter | 205 440 | 349 650 | 814 033 | 1 450 822 | 524 810 |
| Varekostnad | 322 964 | - | - | 994 725 | 416 672 |
| Lønnskostnad | −15 681 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 67 618 | - | - | 431 703 | 78 269 |
| Sum driftskostnader | 374 901 | 376 221 | 703 792 | 1 426 428 | 494 941 |
| Driftsresultat | −169 461 | −26 571 | 110 240 | 24 394 | 29 869 |
| Sum finansinntekter | 0 | 20 000 | 858 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 379 | - | - | 853 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 511 | - |
| Sum finanskostnader | 379 | 18 014 | 921 | 1 364 | 9 956 |
| Netto finans | −379 | 1 986 | −63 | −1 364 | −9 956 |
| Resultat før skatt | −169 840 | −24 585 | 110 178 | 23 030 | 19 913 |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 5 013 | 4 887 |
| Årsresultat | −169 840 | −23 249 | 85 939 | 18 017 | 15 026 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 21 060 | - |
| Annen egenkapital | −169 840 | - | - | −3 043 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 18 017 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 182 520 | - | - | 88 490 | - |
| Sum varer | - | - | - | 88 490 | - |
| Kundefordringer | 248 493 | - | - | 493 272 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 102 | - | - | 2 771 | - |
| Konsernfordringer | 379 888 | - | - | 188 919 | - |
| Sum fordringer | 634 483 | - | - | 684 962 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 116 | - | - | 37 481 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 116 | - | - | 37 481 | - |
| Sum omløpsmidler | 827 120 | 990 357 | 1 109 960 | 810 933 | 729 824 |
| Sum eiendeler | 827 120 | 990 357 | 1 109 960 | 810 933 | 729 824 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 337 | - | - | 199 626 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 337 | 174 177 | 197 425 | 199 626 | 202 669 |
| Sum egenkapital | 104 337 | 274 177 | 297 425 | 299 626 | 302 669 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 1 957 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 1 957 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 1 258 | 1 957 | 2 831 |
| Leverandørgjeld | 31 007 | - | - | 234 867 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 1 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 653 615 | - | - | 239 482 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 161 | - | - | 35 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 722 783 | 716 180 | 811 277 | 509 351 | 424 325 |
| Sum gjeld | 722 783 | 716 180 | 812 535 | 511 308 | 427 156 |
| Sum egenkapital og gjeld | 827 120 | - | - | 810 933 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,14▼ | 1,38 | 1,37 | 1,59 | 1,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,93▲ | 2,61 | 2,73 | 1,71 | 1,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,6 %▼ | −0,6 % | 11,6 % | 3,2 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −82,5 %▼ | −7,6 % | 13,5 % | 1,7 % | 5,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −82,7 %▼ | −6,6 % | 10,6 % | 1,2 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,6 %▼ | 27,7 % | 26,8 % | 36,9 % | 41,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
OSLO BILGLASS AS−82,5 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−75−50−25025
OSLO BILGLASS AS−82,5 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.462 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.768 ansatte 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 335 ansatte 2025
−100 %−75−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Sachweh | 1963 |
| Styrets leder | Harald Sachweh | 1963 |
| Varamedlem | Elisabeth Kristiansen | 1970 |
| Regnskapsfører | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Motoraction AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Motoraction AS
- MOTOR 1 AS100,0 %
- GEILO SNØSCOOTERBANE AS100,0 %
- DAGALI ACTION PARK AS100,0 %
- Dagali Rafting AS100,0 %
- AS Knertens Bilsenter100,0 %
- Kroghs Bilsalg AS100,0 %
- OSLO BILGLASS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.