- Org.nr.
- 984 244 703
- Telefon
- 55 50 18 70
- Adresse
- Nedbergeveien 17, 5178 Loddefjord
- Hovedeier
- Terall AS, 100 %
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat1 053 2762,9 % margin
EBITDA1 397 358før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 315 9453,7 % margin
Egenkapital4 980 56030,4 % av eiendelene
ØSTENSEN EFTF AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 244 703
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2002
- Registrert
- 27.02.2002
- Adresse
- Nedbergeveien 17, 5178 Loddefjord
- Telefon
- 55 50 18 70
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Bergen (54)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- 22
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ØSTENSEN EFTF AS984 266 200 · BERGEN22 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av blikkenslager- og ventilasjonsprodukter og salg av egenproduserte og innkjøpte blikkenslager- og ventilasjonsprodukter med tilhørende tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 35 730 635 | 34 139 361 | 37 522 706 | 38 281 104 | 38 522 275 |
| Annen driftsinntekt | 60 753 | 154 190 | 11 801 | - | 16 761 |
| Sum driftsinntekter | 35 791 389 | 34 293 551 | 37 534 507 | 38 281 104 | 38 539 037 |
| Varekostnad | 9 872 941 | 9 077 178 | 11 606 962 | 14 172 203 | 12 169 925 |
| Lønnskostnad | 19 139 229 | 19 624 094 | 20 583 753 | 20 094 686 | 19 635 567 |
| Avskrivning av driftsmidler | 344 082 | 535 794 | 415 619 | 239 747 | 106 503 |
| Annen driftskostnad | 5 381 861 | 5 077 345 | 5 270 118 | 4 968 162 | 4 718 518 |
| Sum driftskostnader | 34 738 113 | 34 314 412 | 37 876 453 | 39 474 798 | 36 630 512 |
| Driftsresultat | 1 053 276 | −20 860 | −341 946 | −1 193 694 | 1 908 524 |
| Annen renteinntekt | 266 689 | 264 625 | 216 998 | 67 649 | 4 664 |
| Annen finansinntekt | 97 495 | 69 450 | 92 600 | 69 450 | 115 750 |
| Sum finansinntekter | 364 184 | 334 075 | 309 598 | 137 099 | 120 414 |
| Annen rentekostnad | 65 380 | 95 142 | 40 482 | 11 668 | - |
| Annen finanskostnad | 4 766 | 6 674 | 6 922 | 4 436 | - |
| Sum finanskostnader | 70 146 | 101 816 | 47 404 | 16 104 | - |
| Netto finans | 294 038 | 232 259 | 262 194 | 120 995 | 120 414 |
| Resultat før skatt | - | - | −79 753 | −1 072 699 | 2 028 939 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 413 824 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −79 753 | −1 072 699 | 1 615 115 |
| Resultat før skattekostnad | 1 347 313 | 211 399 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 31 368 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 315 945 | 211 399 | −79 753 | −1 072 699 | 1 615 115 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 315 945 | 211 399 | −79 753 | −1 072 699 | 1 615 115 |
| Totalresultat | 1 315 945 | 211 399 | −79 753 | −1 072 699 | 1 615 115 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −79 753 | −1 072 699 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 315 945 | 211 399 | - | - | 615 115 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 315 945 | 211 399 | −79 753 | −1 072 699 | 1 615 115 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 936 186 | 1 168 904 | 1 704 698 | 1 051 007 | 666 439 |
| Sum varige driftsmidler | 936 186 | 1 168 904 | 1 704 698 | 1 051 007 | 666 439 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 799 678 | 1 742 678 | 1 573 678 | 1 394 178 | 1 394 178 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 799 678 | 1 742 678 | 1 573 678 | 1 394 178 | 1 394 178 |
| Sum anleggsmidler | 2 735 864 | 2 911 582 | 3 278 376 | 2 445 185 | 2 060 617 |
| Lager av varer og annen beholdning | 928 263 | 842 441 | 994 376 | 824 384 | 781 578 |
| Sum varer | 928 263 | 842 441 | 994 376 | 824 384 | 781 578 |
| Kundefordringer | 3 823 206 | 3 211 953 | 5 241 860 | 6 085 496 | 3 049 289 |
| Andre kortsiktige fordringer | 200 749 | 97 654 | 13 642 | 13 642 | 13 642 |
| Sum fordringer | 4 023 955 | 3 309 607 | 5 255 502 | 6 099 138 | 3 062 931 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 704 020 | 7 771 132 | 7 167 504 | 6 238 253 | 10 548 622 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 704 020 | 7 771 132 | 7 167 504 | 6 238 253 | 10 548 622 |
| Sum omløpsmidler | 13 656 239 | 11 923 179 | 13 417 382 | 13 161 775 | 14 393 131 |
| Sum eiendeler | 16 392 103 | 14 834 762 | 16 695 758 | 15 606 961 | 16 453 748 |
| Aksjekapital | 50 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 |
| Sum innskutt egenkapital | 50 370 | 100 370 | 100 370 | 100 370 | 100 370 |
| Annen egenkapital | 4 930 190 | 8 865 745 | 8 654 346 | 8 734 099 | 9 806 798 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 930 190 | 8 865 745 | 8 654 346 | 8 734 099 | 9 806 798 |
| Sum egenkapital | 4 980 560 | 8 966 115 | 8 754 716 | 8 834 469 | 9 907 168 |
| Langsiktig konserngjeld | 4 000 000 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 769 611 | 1 072 333 | 1 375 652 | 395 303 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 769 611 | 1 072 333 | 1 375 652 | 395 303 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 769 611 | 1 072 333 | 1 375 652 | 395 303 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 094 114 | 613 066 | 2 231 511 | 2 254 538 | 934 082 |
| Betalbar skatt | 31 368 | - | - | - | 413 824 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 461 951 | 2 339 511 | 2 439 668 | 2 264 812 | 2 417 785 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 301 500 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 752 999 | 1 843 737 | 1 894 211 | 1 857 839 | 1 780 888 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 641 932 | 4 796 314 | 6 565 390 | 6 377 189 | 6 546 579 |
| Sum gjeld | 11 411 543 | 5 868 647 | 7 941 042 | 6 772 492 | 6 546 579 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 392 103 | 14 834 762 | 16 695 758 | 15 606 961 | 16 453 748 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,06▼ | 2,49 | 2,04 | 2,06 | 2,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,29▲ | 0,65 | 0,91 | 0,77 | 0,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,1 %▲ | 2,0 % | −0,2 % | −6,6 % | 12,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,9 %▲ | −0,1 % | −0,9 % | −3,1 % | 5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | 0,6 % | −0,2 % | −2,8 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,4 %▼ | 60,4 % | 52,4 % | 56,6 % | 60,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 626 881
- Resultat per ansatt, kroner
- 47 876
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ØSTENSEN EFTF AS2,9 %
35,8 mill. 22 ansatte 2025
−10 %−505
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.173 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.160 ansatte 2025
ØSTENSEN EFTF AS2,9 % 35,8 mill.22 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.113 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Allan Roy Aakre | 1965 |
| Styrets leder | Allan Roy Aakre | 1965 |
| Styremedlem | Terje Favang | 1947 |
| Styremedlem | Hallgeir Kronen | 1950 |
| Styremedlem | Sebastian Espeland Aakre | 1997 |
| Varamedlem | Kjersti Espeland | 1968 |
| Varamedlem | Reidun Favang | 1942 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Terall AS100,0 %Loddefjord · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SVV Invest AS
- Terall AS66,7 %
- Nedbergeveien 17 AS100,0 %
- ØSTENSEN EFTF AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AS PREFA6,52 %919 235 330 · 537 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.