- Org.nr.
- 990 138 087
- Adresse
- c/o Rimfeldt Eiendom AS, Markensvegen 1B, 2212 Kongsvinger
- Hovedeier
- ELVERUM RETAIL PARK AS, 66 %
Driftsresultat5 410 37965,5 % margin
EBITDA7 377 300før av- og nedskrivninger
Årsresultat26 440 701
Egenkapital73 034 50252,9 % av eiendelene
Østerdalsporten AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 138 087
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 26.07.2006
- Registrert
- 21.08.2006
- Adresse
- c/o Rimfeldt Eiendom AS, Markensvegen 1B, 2212 Kongsvinger
- Kommune
- Kongsvinger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kongsvinger (236)
- Aksjekapital
- 8 060 368
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Østerdalsporten AS999 483 704 · KONGSVINGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomserverv, eiendomsutvikling og drift, samt alt i forbindelse hermed, herunder å delta i andre selskaper med liknende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 7 783 812 | 6 322 524 | 4 395 312 | 4 126 272 | 5 059 369 |
| Annen driftsinntekt | 471 358 | 421 901 | 217 272 | 50 930 | 1 637 902 |
| Sum driftsinntekter | 8 255 170 | 6 744 425 | 4 612 584 | 4 177 202 | 6 697 271 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 966 921 | 1 494 376 | 828 926 | 828 926 | 829 206 |
| Annen driftskostnad | 877 871 | 1 065 202 | 596 177 | 652 928 | 627 591 |
| Sum driftskostnader | 2 844 791 | 2 559 578 | 1 425 103 | 1 481 854 | 1 456 797 |
| Driftsresultat | 5 410 379 | 4 184 848 | 3 187 481 | 2 695 348 | 5 240 474 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 368 939 | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 343 858 | 268 859 | 79 568 |
| Annen renteinntekt | 496 014 | 532 594 | 135 472 | 7 500 | 5 541 |
| Annen finansinntekt | 26 097 411 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 26 593 425 | 532 594 | 848 269 | 276 359 | 85 109 |
| Annen rentekostnad | 5 466 398 | 5 545 643 | 3 894 982 | 2 354 233 | 1 395 912 |
| Annen finanskostnad | - | - | 2 556 | 34 639 | 8 799 |
| Sum finanskostnader | 5 466 398 | 5 545 643 | 3 897 538 | 2 388 873 | 1 404 711 |
| Netto finans | 21 127 027 | −5 013 050 | −3 049 269 | −2 112 513 | −1 319 601 |
| Resultat før skatt | - | - | 138 212 | 582 835 | 3 920 872 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 862 592 |
| Resultat før skattekostnad | 26 537 406 | −828 202 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 96 705 | −182 086 | 30 407 | 128 223 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 107 805 | 454 612 | 3 058 280 |
| Årsresultat | 26 440 701 | −646 116 | 107 805 | 454 612 | 3 058 280 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 26 440 701 | −646 116 | 107 805 | 454 612 | 3 058 280 |
| Totalresultat | 26 440 701 | −646 116 | 107 805 | 454 612 | 3 058 280 |
| Overført annen egenkapital | 26 440 701 | −646 116 | 107 805 | 454 612 | 3 058 280 |
| Sum overføringer og disponeringer | 26 440 701 | −646 116 | 107 805 | 454 612 | 3 058 280 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 122 643 681 | 138 803 504 | 105 262 592 | 102 891 370 | 89 578 966 |
| Sum varige driftsmidler | 122 643 681 | 138 803 504 | 105 262 592 | 102 891 370 | 89 578 966 |
| Investering i datterselskap | 6 368 868 | 6 368 868 | 6 368 868 | 6 368 868 | 6 368 868 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 368 868 | 6 368 868 | 6 368 868 | 6 368 868 | 6 368 868 |
| Sum anleggsmidler | 129 012 549 | 145 172 372 | 111 631 460 | 109 260 238 | 95 947 834 |
| Kundefordringer | - | 67 201 | 31 619 | 34 889 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 44 917 | 103 736 | 707 786 | - | 77 897 |
| Konsernfordringer | - | - | 368 939 | 6 632 599 | 3 681 140 |
| Sum fordringer | 44 917 | 170 937 | 1 108 344 | 6 667 488 | 3 759 037 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 933 003 | 2 436 899 | 6 885 233 | 616 579 | 14 063 944 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 933 003 | 2 436 899 | 6 885 233 | 616 579 | 14 063 944 |
| Sum omløpsmidler | 8 977 919 | 2 607 836 | 7 993 577 | 7 284 067 | 17 822 981 |
| Sum eiendeler | 137 990 468 | 147 780 208 | 119 625 036 | 116 544 305 | 113 770 815 |
| Aksjekapital | 8 060 368 | 8 021 240 | 8 021 240 | 8 021 240 | 8 021 240 |
| Overkurs | 32 339 915 | 32 339 915 | 32 339 915 | 32 339 915 | 32 339 915 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 400 283 | 40 361 155 | 40 361 155 | 40 361 155 | 40 361 155 |
| Annen egenkapital | 32 634 219 | 6 200 019 | 6 846 135 | 6 738 330 | 6 283 718 |
| Sum opptjent egenkapital | 32 634 219 | 6 200 019 | 6 846 135 | 6 738 330 | 6 283 718 |
| Sum egenkapital | 73 034 502 | 46 561 174 | 47 207 290 | 47 099 485 | 46 644 873 |
| Utsatt skatt | 501 511 | 404 806 | 586 892 | 579 345 | 451 122 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 501 511 | 404 806 | 586 892 | 579 345 | 451 122 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 63 700 000 | 99 500 000 | 67 300 000 | 68 650 000 | 64 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 63 700 000 | 99 500 000 | 67 300 000 | 68 650 000 | 64 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 64 201 511 | 99 904 806 | 67 886 892 | 69 229 345 | 64 951 122 |
| Leverandørgjeld | 79 029 | 109 369 | 3 228 955 | 63 334 | 2 040 207 |
| Betalbar skatt | - | - | 22 860 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 31 941 | 11 442 | - | 1 597 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 643 485 | 1 193 418 | 1 279 040 | 150 543 | 134 613 |
| Sum kortsiktig gjeld | 754 455 | 1 314 229 | 4 530 855 | 215 475 | 2 174 820 |
| Sum gjeld | 64 955 966 | 101 219 035 | 72 417 747 | 69 444 820 | 67 125 942 |
| Sum egenkapital og gjeld | 137 990 468 | 147 780 208 | 119 625 036 | 116 544 305 | 113 770 815 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,90▲ | 1,98 | 1,76 | 33,80 | 8,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,89▼ | 2,17 | 1,53 | 1,47 | 1,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,4 %▲ | 3,5 % | 3,4 % | 2,6 % | 4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 65,5 %▲ | 62,0 % | 69,1 % | 64,5 % | 78,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 320,3 %▲ | −9,6 % | 2,3 % | 10,9 % | 45,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,9 %▲ | 31,5 % | 39,5 % | 40,4 % | 41,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Østerdalsporten AS65,5 %
8,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Østerdalsporten AS65,5 % 8,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karl Erik Rimfeldt | 1980 |
| Styrets leder | Jonny Holen | 1952 |
| Styremedlem | Karl Ragnar Rimfeldt | 1953 |
| Styremedlem | Karl Erik Rimfeldt | 1980 |
| Styremedlem | Jan Gunnar Haglund Olbergsveen | 1956 |
| Styremedlem | Dag Roger Rinde | 1961 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELVERUM RETAIL PARK AS66,0 %Kongsvinger · 25 824 ordinære aksjer
- ØP EIENDOM AS34,0 %Rudshøgda · 13 304 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Elverum Utvikling AS
- ELVERUM RETAIL PARK AS60,4 %
- Østerdalsporten AS66,0 %
- Kremtomta AS100,0 %
- Østerdalsporten AS66,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kremtomta AS100,0 %992 779 322 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.