- Org.nr.
- 915 603 769
- Adresse
- Korsveien 14, 1368 Stabekk
Driftsresultat−67 631ikke oppgitt
Årsresultat216 098ikke oppgitt
Egenkapital2 368 967100,0 % av eiendelene
OTAC MANAGEMENT AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 603 769
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 24.06.2015
- Registrert
- 30.06.2015
- Adresse
- Korsveien 14, 1368 Stabekk
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bærum (1 943)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet, investeringsvirksomhet, helsetjenester, kjøp, salg og utleie av fast eiendom og løsøre, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 67 631 | - | - | 81 281 | 20 481 |
| Sum driftskostnader | 67 631 | 65 089 | 53 900 | 81 281 | 20 481 |
| Driftsresultat | −67 631 | −65 089 | −53 900 | −81 281 | −20 481 |
| Annen renteinntekt | 18 770 | - | - | 7 565 | 2 084 |
| Annen finansinntekt | 27 275 | - | - | 26 828 | 55 135 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 252 725 | - | - | 30 361 | 127 333 |
| Sum finansinntekter | 298 771 | 381 883 | 136 996 | 64 754 | 184 551 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 121 945 | 30 361 |
| Annen finanskostnad | 15 042 | - | - | 36 | 66 087 |
| Sum finanskostnader | 15 042 | 42 334 | 15 322 | 121 981 | 96 448 |
| Netto finans | 283 728 | 339 549 | 121 674 | −57 228 | 88 103 |
| Resultat før skatt | - | 274 461 | 67 774 | −138 509 | 67 622 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −138 509 | 67 622 |
| Resultat før skattekostnad | 216 098 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 216 098 | 274 461 | 67 774 | −138 509 | 67 622 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 216 098 | - | - | −138 509 | 67 622 |
| Totalresultat | 216 098 | - | - | −138 509 | 67 622 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −138 509 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 216 098 | - | - | - | 67 622 |
| Sum overføringer og disponeringer | 216 098 | - | - | −138 509 | 67 622 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 2 068 670 | - | - | 636 588 | 514 993 |
| Sum investeringer | 2 068 670 | - | - | 636 588 | 514 993 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 300 296 | - | - | 1 204 961 | 1 454 149 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 300 296 | - | - | 1 204 961 | 1 454 149 |
| Sum omløpsmidler | 2 368 967 | 2 152 869 | 1 909 323 | 1 841 549 | 1 969 142 |
| Sum eiendeler | 2 368 967 | 2 152 869 | 1 909 323 | 1 841 549 | 1 969 142 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Innskutt kapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 1 778 935 | - | - | 1 778 935 | 1 778 935 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 808 935 | 1 808 935 | 1 808 935 | 1 808 935 | 1 808 935 |
| Annen egenkapital | 560 031 | - | - | 1 698 | 140 207 |
| Sum opptjent egenkapital | 560 031 | 343 934 | 69 473 | 1 698 | 140 207 |
| Sum egenkapital | 2 368 967 | 2 152 869 | 1 878 408 | 1 810 634 | 1 949 142 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 20 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 30 915 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 30 915 | 30 915 | 20 000 |
| Sum gjeld | - | 0 | 30 915 | 30 915 | 20 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 368 967 | - | - | 1 841 549 | 1 969 142 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 61,76 | 59,57 | 98,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,00 | 0,02 | 0,02 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 15,6 % | 4,4 % | −0,9 % | 8,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 98,4 % | 98,3 % | 99,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Cato Dovland | 1964 |
| Styrets leder | Cato Dovland | 1964 |
| Styremedlem | Gunhild Gravråk Dovland | 1961 |
| Regnskapsfører | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CATO DOVLAND100,0 %f. 1964 · Stabekk · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ITERA ASA0,01 %980 250 547 · 8 497 ordinære aksjer
- REACH SUBSEA ASA0,00 %922 493 626 · 13 000 ordinære aksjer
- Otello Corporation ASA0,00 %974 529 459 · 315 ordinære aksjer
- AKVA GROUP ASA0,00 %931 693 670 · 150 ordinære aksjer
- REC SILICON HOLDINGS AS0,00 %977 258 561 · 900 ordinære aksjer
- VEND MARKETPLACES ASA0,00 %933 739 384 · 395 ordinære aksjer
- ELKEM ASA0,00 %911 382 008 · 1 000 ordinære aksjer
- NORSE ATLANTIC ASA0,00 %926 645 986 · 175 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 520 ordinære aksjer
- NORSK HYDRO ASA0,00 %914 778 271 · 1 100 ordinære aksjer
Vis alle 14 · 4 til
- TGS ASA0,00 %976 695 372 · 100 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 35 ordinære aksjer
- Equinor ASA0,00 %923 609 016 · 35 ordinære aksjer
- Oncoinvent ASA0,00 %992 219 688 · 6 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.