- Org.nr.
- 999 327 907
- Telefon
- 950 75 556
- Adresse
- Mortsundveien 399, 8370 Leknes
- Hovedeier
- OTTAR STATLE HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat45 6790,6 % margin
EBITDA312 579før av- og nedskrivninger
Årsresultat248 9303,5 % margin
Egenkapital4 966 87044,8 % av eiendelene
OTTAR STATLE AS er et aksjeselskap innen produksjon av oljer og fettstoffer, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 327 907
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.12.2012
- Registrert
- 05.01.2013
- Adresse
- Mortsundveien 399, 8370 Leknes
- Telefon
- 950 75 556
- Kommune
- Vestvågøy
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- OTTAR STATLE AS873 240 792 · VESTVÅGØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive kjøp, produksjon og salg av fisk og fiskeprodukter, samt alt hva som naturlig står i forbindelse med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 053 680 | 7 381 520 | 5 885 705 | 6 917 750 | 5 693 880 |
| Annen driftsinntekt | 38 370 | 19 892 | 96 168 | 264 150 | 5 000 |
| Sum driftsinntekter | 7 092 050 | 7 401 412 | 5 981 873 | 7 181 900 | 5 698 880 |
| Varekostnad | 5 245 417 | 3 825 862 | 3 547 908 | 4 442 657 | 3 525 798 |
| Lønnskostnad | - | - | 414 344 | 409 344 | 277 475 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 251 900 |
| Lønnskostnad Il, | 352 568 | 407 125 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 266 900 | 265 611 | 244 700 | 296 930 | - |
| Annen driftskostnad | 1 181 486 | 1 024 051 | 891 010 | 869 650 | 858 498 |
| Sum driftskostnader | 7 046 371 | 5 522 650 | 5 097 962 | 6 018 580 | 4 913 670 |
| Driftsresultat | 45 679 | 1 878 762 | 883 911 | 1 163 320 | 785 210 |
| Annen renteinntekt | 268 933 | 202 832 | 72 799 | 5 635 | 27 |
| Annen finansinntekt | 11 311 | 10 295 | 9 847 | 9 806 | 10 329 |
| Sum finansinntekter | 280 244 | 213 127 | 82 646 | 15 441 | 10 356 |
| Annen rentekostnad | 5 295 | 676 | 3 204 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 5 295 | 676 | 3 204 | 0 | - |
| Netto finans | 274 949 | 212 451 | 79 442 | 15 441 | 10 356 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 795 566 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 175 023 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 620 543 |
| Resultat før skattekostnad | 320 628 | 2 091 214 | 963 353 | 1 178 761 | - |
| Skattekostnad | 71 698 | 459 847 | 212 642 | 259 328 | - |
| Årsresultat | 248 930 | 1 631 366 | 750 711 | 919 433 | 620 543 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 620 543 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | - | 611 519 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 9 023 |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −4 751 070 | 1 631 366 | 750 711 | 919 433 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 750 711 | 919 433 | 620 543 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 2 036 100 | 2 181 800 | 2 327 500 | 2 473 200 | 2 670 900 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 240 699 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 198 200 | 319 400 | 327 499 | 426 499 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 234 300 | 2 501 200 | 2 654 999 | 2 899 699 | 2 911 599 |
| Andre langsiktige fordringer | 25 200 | 25 200 | 25 200 | 25 200 | 25 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 200 | 25 200 | 25 200 | 25 200 | 25 200 |
| Sum anleggsmidler | 2 259 500 | 2 526 400 | 2 680 199 | 2 924 899 | 2 936 799 |
| Varer | 34 200 | 34 200 | 34 200 | 34 200 | 34 200 |
| Sum varer | - | - | 34 200 | 34 200 | 34 200 |
| Kundefordringer | 23 838 | 9 000 | 9 000 | 89 000 | 9 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 464 658 | 458 911 | 438 695 | 445 414 | 365 397 |
| Konsernfordringer | 299 865 | 299 865 | 1 719 369 | 3 354 159 | 7 450 658 |
| Sum fordringer | 788 361 | 767 776 | 2 167 064 | 3 888 573 | 7 825 056 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 587 058 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 996 690 | 7 726 394 | 4 204 559 | 1 533 049 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 996 690 | 7 726 394 | 4 204 559 | 1 533 049 | 587 058 |
| Sum omløpsmidler | 8 819 250 | 8 528 371 | 6 405 823 | 5 455 823 | 8 446 313 |
| Sum eiendeler | 11 078 750 | 11 054 771 | 9 086 022 | 8 380 722 | 11 383 112 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 866 870 | 9 617 940 | 7 986 574 | 7 235 863 | 6 316 430 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 866 870 | 9 617 940 | 7 986 574 | 7 235 863 | 6 316 430 |
| Sum egenkapital | 4 966 870 | 9 717 940 | 8 086 574 | 7 335 863 | 6 416 430 |
| Utsatt skatt | 366 279 | 387 776 | 401 522 | 407 481 | 414 868 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 366 279 | 387 776 | 401 522 | 407 481 | 414 868 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 401 522 | 407 481 | 414 868 |
| Leverandørgjeld | 609 330 | 430 964 | 355 013 | 351 158 | 60 368 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 6 714 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 4 453 788 |
| Betalbar skatt | 93 195 | 473 593 | 218 602 | 266 715 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 16 052 | 21 585 | 7 174 | 2 175 | - |
| Utbytte | 5 000 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 27 024 | 22 912 | 17 139 | 17 330 | 30 945 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 745 601 | 949 055 | 597 927 | 637 378 | 4 551 815 |
| Sum gjeld | 6 111 880 | 1 336 831 | 999 449 | 1 044 859 | 4 966 683 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 078 750 | - | 9 086 022 | - | 11 383 112 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,53▼ | 8,99 | 10,71 | 8,56 | 1,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,23▲ | 0,14 | 0,12 | 0,14 | 0,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▼ | 20,8 % | 11,1 % | 11,9 % | 7,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 25,4 % | 14,8 % | 16,2 % | 13,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,5 %▼ | 22,0 % | 12,5 % | 12,8 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,8 %▼ | 87,9 % | 89,0 % | 87,5 % | 56,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
OTTAR STATLE AS0,6 %
7,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
Scanbio Ingredients AS−3,9 % 734,9 mill.58 ansatte 2025
OTTAR STATLE AS0,6 % 7,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Denofa AS2,4 % 2 638,4 mill.83 ansatte 2025
GC Rieber Vivomega AS5,8 % 1 105,3 mill.107 ansatte 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ottar Bjørn Statle | 1968 |
| Styrets leder | Ottar Bjørn Statle | 1968 |
| Varamedlem | Camille Torvund Sørlundsengen | 1968 |
| Revisor | LOFOTREVISJON AS951 725 005 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OTTAR STATLE HOLDING AS100,0 %Leknes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- OTTAR STATLE HOLDING AS
- STATLES RORBU- OG KONFERANSESENTER AS100,0 %
- OTTAR STATLE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.