- Org.nr.
- 881 273 152
- Telefon
- 62 57 61 53
- Adresse
- Gjerluvegen 1C, 2320 Furnes
Driftsresultat−57 346−0,3 % margin
EBITDA112 983før av- og nedskrivninger
Årsresultat40 7660,2 % margin
Egenkapital1 014 52026,0 % av eiendelene
Ottestad Autolakk AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 881 273 152
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 23.06.1999
- Registrert
- 15.12.1999
- Adresse
- Gjerluvegen 1C, 2320 Furnes
- Telefon
- 62 57 61 53
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Ringsaker (73)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ottestad Autolakk AS972 237 884 · RINGSAKER13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, drift av billakkeringsverksted og hva hermed står i forbindelse, herunder ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 106 431 | 17 661 931 | 17 217 230 | 16 034 458 | 15 040 118 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 140 |
| Sum driftsinntekter | 17 106 431 | 17 661 931 | 17 217 230 | 16 034 458 | 15 040 258 |
| Varekostnad | 4 768 570 | 4 313 623 | 4 670 302 | 3 963 987 | 3 327 289 |
| Lønnskostnad | 8 094 001 | 8 082 986 | 7 915 661 | 7 054 880 | 7 380 345 |
| Avskrivning | - | - | 202 025 | 99 116 | 66 339 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 170 329 | 174 827 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 130 878 | 4 013 217 | 3 489 190 | 4 245 120 | 3 292 253 |
| Sum driftskostnader | 17 163 778 | 16 584 653 | 16 277 178 | 15 363 103 | 14 066 226 |
| Driftsresultat | −57 346 | 1 077 278 | 940 052 | 671 355 | 974 032 |
| Annen renteinntekt | 7 767 | 1 774 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 714 | 2 950 | 12 396 | 4 725 | 3 481 |
| Sum finansinntekter | 10 481 | 4 724 | 12 396 | 4 725 | 3 481 |
| Annen rentekostnad | 33 802 | 39 621 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 33 011 | 10 512 | 56 804 | 71 205 | 67 782 |
| Sum finanskostnader | 66 812 | 50 133 | 56 804 | 71 205 | 67 782 |
| Netto finans | −56 331 | −45 409 | −44 408 | −66 480 | −64 301 |
| Resultat før skatt | - | - | 895 644 | 604 875 | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 277 183 | 133 071 | 200 141 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 618 461 | 471 804 | 709 590 |
| Resultat før skattekostnad | −113 678 | 1 031 870 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −154 444 | 306 645 | - | - | - |
| Årsresultat | 40 766 | 725 225 | 618 461 | 471 804 | 709 590 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 40 766 | 725 225 | - | - | - |
| Totalresultat | 40 766 | 725 225 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 400 000 | 500 000 | 600 000 | 500 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 118 461 | −128 196 | 209 590 |
| Avsatt til annen egenkapital | 40 766 | 325 225 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 40 766 | 725 225 | 618 461 | 471 804 | 709 590 |
| Utsatt skattefordel | 154 444 | - | - | 135 399 | 58 130 |
| Sum immaterielle eiendeler | 154 444 | - | - | 135 399 | 58 130 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 104 364 | 1 049 249 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 210 942 | 31 642 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 315 306 | 1 080 891 | 960 266 | 1 131 883 | 102 987 |
| Sum anleggsmidler | 469 750 | 1 080 891 | 960 266 | 1 267 282 | 161 117 |
| Sum varer | 414 986 | 593 021 | 570 723 | 601 770 | 403 770 |
| Kundefordringer 3 O1L7 | - | - | - | 2 311 844 | - |
| Andre fordringer | - | - | 199 704 | 315 749 | 371 399 |
| Kundefordringer | 2 084 476 | 3 637 337 | - | - | 1 768 178 |
| Andre kortsiktige fordringer | 780 984 | 128 603 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 865 460 | 3 765 940 | 3 217 146 | 2 627 593 | 2 139 577 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 156 148 | 214 023 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 156 148 | 214 023 | 992 639 | 738 388 | 1 487 433 |
| Sum omløpsmidler | 3 436 594 | 4 572 984 | 4 780 508 | 3 967 751 | 4 030 781 |
| Sum eiendeler | 3 906 343 | 5 653 875 | 5 740 774 | 5 235 033 | 4 191 898 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | 960 266 | 1 131 883 | 102 987 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 914 520 | 873 754 | 548 530 | 430 069 | 558 265 |
| Sum opptjent egenkapital | 914 520 | 873 754 | 548 530 | 430 069 | 558 265 |
| Sum egenkapital | 1 014 520 | 973 754 | 648 530 | 530 069 | 658 265 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 13 841 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 13 841 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 262 881 | 283 746 | 489 456 | 680 538 | 908 878 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 262 881 | 283 746 | 489 456 | 680 538 | 908 878 |
| Sum langsiktig gjeld | 262 881 | 283 746 | 489 456 | 694 379 | 908 878 |
| Leverandørgjeld | 482 136 | 871 532 | 1 204 361 | 532 270 | 439 416 |
| Betalbar skatt | - | 306 645 | 155 625 | 196 499 | 197 245 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 988 857 | - | 855 223 |
| Skyldig offentlige avgifter | 460 016 | 920 517 | - | - | - |
| Utbytte | - | 400 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 441 977 | 1 897 680 | 2 253 945 | 2 458 660 | 1 132 871 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 628 942 | - | 4 602 788 | 4 010 585 | 2 624 755 |
| Sum gjeld | 2 891 823 | 4 680 121 | 5 092 244 | 4 704 964 | 3 533 633 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 906 343 | 5 653 875 | 5 740 774 | 5 235 033 | 4 191 898 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,31▲ | 1,04 | 1,04 | 0,99 | 1,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,85▼ | 4,81 | 7,85 | 8,88 | 5,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▼ | 19,0 % | 17,4 % | 14,3 % | 23,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 6,1 % | 5,5 % | 4,2 % | 6,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,2 %▼ | 4,1 % | 3,6 % | 2,9 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,0 %▲ | 17,2 % | 11,3 % | 10,1 % | 15,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 710 643
- Resultat per ansatt, kroner
- −5 735
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ottestad Autolakk AS−0,3 %
17,1 mill. 10 ansatte 2025
−5 %051015
Ottestad Autolakk AS−0,3 % 17,1 mill.10 ansatte 2025
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.455 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.781 ansatte 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 343 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tom Roger Syversen | 1971 |
| Styrets leder | Tom Roger Syversen | 1971 |
| Styremedlem | Øivind Losvar | 1967 |
| Styremedlem | Atle Glorud Syversen | 1997 |
| Styremedlem | Petter Enger Syversen | 1999 |
| Varamedlem | Trond Syversen | 1974 |
| Revisor | FLYT REVISJON AS951 697 826 | - |
| Regnskapsfører | HAMAR REGNSKAP AS916 456 891 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- A.P. INVEST AS50,0 %Brumunddal · 50 ordinære aksjer
- T.R.S. Holding AS25,0 %Stavsjø · 25 ordinære aksjer
- Ø. L. Holding AS25,0 %Åsvang · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.