- Org.nr.
- 929 627 857
- Adresse
- Helgeplasset 133, 5148 Fyllingsdalen
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat155 37877,7 % margin
Årsresultat1 003 893
Egenkapital6 451 01769,6 % av eiendelene
Outdoor Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 627 857
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.08.2022
- Registrert
- 11.08.2022
- Adresse
- Helgeplasset 133, 5148 Fyllingsdalen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 160 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Outdoor Holding AS936 834 493 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, verdipapir, eiendommer samt annet som naturlig faller under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 200 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 200 000 | 500 000 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 44 622 | - | - | 4 948 |
| Sum driftskostnader | 44 622 | 26 735 | 15 042 | 4 948 |
| Driftsresultat | 155 378 | 473 265 | −15 042 | −4 948 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 900 000 | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 153 309 | - | - | 45 314 |
| Sum finansinntekter | 1 053 309 | 147 519 | 140 000 | 45 314 |
| Annen rentekostnad | 171 408 | - | - | 19 178 |
| Sum finanskostnader | 171 408 | 182 690 | 134 656 | 19 178 |
| Netto finans | 881 901 | −35 171 | 5 344 | 26 136 |
| Resultat før skatt | - | 438 094 | −9 698 | 21 188 |
| Resultat før skattekostnad | 1 037 279 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 33 386 | - | - | 3 436 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 17 752 |
| Årsresultat | 1 003 893 | 343 861 | −9 698 | 17 752 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 003 893 | - | - | 17 752 |
| Totalresultat | 1 003 893 | - | - | 17 752 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 003 893 | - | - | 17 752 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 003 893 | - | - | 17 752 |
| Investering i datterselskap | 5 034 751 | - | - | 19 500 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 986 035 | - | - | 3 545 314 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 020 786 | - | - | 3 564 814 |
| Sum anleggsmidler | 9 020 786 | 3 852 226 | 3 704 814 | 3 564 814 |
| Kundefordringer | 250 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 250 000 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 072 | - | - | 69 982 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 072 | - | - | 69 982 |
| Sum omløpsmidler | 252 072 | 532 687 | 52 194 | 69 982 |
| Sum eiendeler | 9 272 858 | 4 384 913 | 3 757 008 | 3 634 796 |
| Aksjekapital | 160 000 | - | - | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 160 000 | 100 000 | 94 430 | 94 430 |
| Annen egenkapital | 6 291 017 | - | - | 17 752 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 291 017 | 346 344 | 8 054 | 17 752 |
| Sum egenkapital | 6 451 017 | 446 344 | 102 484 | 112 182 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 705 943 | - | - | 3 519 178 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 705 943 | - | - | 3 519 178 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 705 943 | 3 836 483 | 3 653 793 | 3 519 178 |
| Leverandørgjeld | 7 000 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 33 386 | - | - | 3 436 |
| Skyldig offentlige avgifter | 48 601 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 25 194 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 718 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 115 899 | 102 085 | 731 | 3 436 |
| Sum gjeld | 2 821 842 | 3 938 568 | 3 654 524 | 3 522 614 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 272 858 | - | - | 3 634 796 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,17▼ | 5,22 | 71,40 | 20,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,44▼ | 8,82 | 35,66 | 31,40 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▲ | 15,2 % | 3,4 % | 1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,7 %▼ | 94,7 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 501,9 %▲ | 68,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,6 %▲ | 10,2 % | 2,7 % | 3,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Outdoor Holding AS77,7 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 955 ansatte 2024
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 130 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.161 ansatte 2024
Outdoor Holding AS77,7 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Atle Christiansen | 1966 |
| Styremedlem | Lena Karlsen | 1973 |
| Revisor | TORVUND REVISJON AS993 550 914 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ATLE CHRISTIANSEN50,0 %f. 1966 · Fyllingsdalen · 50 ordinære aksjer
- LENA KARLSEN50,0 %f. 1973 · Fyllingsdalen · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Outdoor Lagunen AS65,0 %929 840 399 · 650 ordinære aksjer
- 931 070 991 · 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.