- Org.nr.
- 990 535 906
- Telefon
- 91735455
- Adresse
- Vidars vei 10, 1358 Jar
Driftsresultat−25 805ikke oppgitt
Årsresultat−25 795ikke oppgitt
Egenkapital632 28146,7 % av eiendelene
Øverli Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 535 906
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 03.08.2006
- Registrert
- 25.11.2006
- Adresse
- Vidars vei 10, 1358 Jar
- Telefon
- 91735455
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 797 150
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og eiendom, samt alt som står i forbindelse derved.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 25 805 | - | - | 25 512 | 15 056 |
| Sum driftskostnader | 25 805 | 19 923 | 19 481 | 25 512 | 15 056 |
| Driftsresultat | −25 805 | −19 923 | −19 481 | −25 512 | −15 056 |
| Annen renteinntekt | 10 | - | - | 1 | - |
| Sum finansinntekter | 10 | 16 | 8 | 1 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 200 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 200 | - |
| Netto finans | 10 | 17 | 8 | −199 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −19 906 | −19 473 | −25 711 | −15 056 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −25 711 | −15 056 |
| Resultat før skattekostnad | −25 795 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −25 795 | −19 906 | −19 473 | −25 711 | −15 056 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −25 795 | - | - | −25 711 | - |
| Totalresultat | −25 795 | - | - | −25 711 | - |
| Udekket tap | −25 795 | - | - | −25 711 | −15 056 |
| Sum overføringer og disponeringer | −25 795 | - | - | −25 711 | −15 056 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 545 490 | - | - | 545 490 | 545 490 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 245 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 795 000 | - | - | 495 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 340 490 | - | - | 1 040 490 | 790 490 |
| Sum anleggsmidler | 1 340 490 | 1 340 490 | 1 040 490 | 1 040 490 | 790 490 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 900 | - | - | 9 900 | - |
| Sum fordringer | 9 900 | - | - | 9 900 | 9 900 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 64 777 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 892 | - | - | 39 066 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 892 | - | - | 39 066 | 64 777 |
| Sum omløpsmidler | 13 792 | 19 587 | 29 493 | 48 966 | 74 677 |
| Sum eiendeler | 1 354 282 | 1 360 077 | 1 069 983 | 1 089 456 | 865 167 |
| Aksjekapital | 797 150 | - | - | 797 150 | - |
| Overkurs | 339 904 | - | - | - | 339 904 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 137 054 | 1 137 054 | 1 137 054 | 1 137 054 | 1 137 054 |
| Udekket tap | 504 773 | - | - | 439 599 | 413 888 |
| Sum opptjent egenkapital | −504 773 | −478 978 | −459 071 | −439 599 | −413 888 |
| Sum egenkapital | 632 281 | 658 076 | 677 983 | 697 455 | 723 166 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 141 101 |
| Langsiktig konserngjeld | 722 001 | - | - | 391 101 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 722 001 | - | - | 391 101 | 141 101 |
| Sum langsiktig gjeld | 722 001 | 702 001 | 391 101 | 391 101 | 141 101 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 900 | 900 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 900 | 900 | 900 |
| Sum gjeld | 722 001 | 702 001 | 392 001 | 392 001 | 142 001 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 354 282 | - | - | 1 089 456 | 865 167 |
| å kr 5 350,00) | - | - | - | - | 797 150 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 32,77 | 54,41 | 82,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,14▲ | 1,07 | 0,58 | 0,56 | 0,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,9 %▼ | −1,6 % | −1,8 % | −2,6 % | −1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,7 %▼ | 48,4 % | 63,4 % | 64,0 % | 83,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Knut Trygve Poppe | 1939 |
| Varamedlem | Kristin Heyerdahl | 1940 |
| Regnskapsfører | PROGRESSUM AS889 380 802 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT TRYGVE POPPE100,0 %f. 1939 · Jar · 149 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Alvdal Biovarme AS23,9 %997 090 055 · 443 ordinære aksjer
- STEIA EIENDOM AS4,71 %996 012 913 · 99 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.