- Org.nr.
- 918 308 407
- Adresse
- Øvre Holmegate 34A, 4006 Stavanger
- Hovedeier
- Hibiscus Holding AS, 100 %
Driftsresultat230 81431,0 % margin
EBITDA520 814før av- og nedskrivninger
Årsresultat−623 270−83,6 % margin
Egenkapital2 498 58713,2 % av eiendelene
ØVRE HOLMEGATE 34 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 308 407
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.12.2016
- Registrert
- 03.01.2017
- Adresse
- Øvre Holmegate 34A, 4006 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 4 850 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ØVRE HOLMEGATE 34 AS918 395 598 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av næringseiendom og hva som naturlig tilhører dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 745 200 | - | - | 577 000 | 588 000 |
| Sum driftsinntekter | 745 200 | 888 817 | 791 196 | 577 000 | 588 000 |
| Lønnskostnad | 180 | - | - | 14 635 | 34 181 |
| Avskrivning av driftsmidler | 290 000 | - | - | 294 000 | 223 600 |
| Annen driftskostnad | 224 206 | - | - | 174 741 | 177 366 |
| Sum driftskostnader | 514 386 | 499 350 | 485 988 | 483 376 | 435 147 |
| Driftsresultat | 230 814 | 389 467 | 305 208 | 93 624 | 152 853 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 930 | 2 841 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 2 930 | 2 842 |
| Annen rentekostnad | 854 083 | - | - | 424 880 | 127 231 |
| Sum finanskostnader | 854 083 | 887 135 | 928 845 | 424 880 | 127 231 |
| Netto finans | −854 083 | −887 135 | −928 845 | −421 950 | −124 389 |
| Resultat før skatt | - | −497 668 | −623 637 | −328 326 | 28 464 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −328 326 | 28 464 |
| Resultat før skattekostnad | −623 270 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −623 270 | −497 668 | −623 637 | −328 326 | 28 464 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −623 270 | - | - | −328 326 | 28 464 |
| Totalresultat | −623 270 | - | - | −328 326 | 28 464 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 28 464 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 28 464 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 13 478 469 | - | - | 14 349 139 | 14 639 139 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 4 000 | 8 000 |
| Sum varige driftsmidler | 13 478 469 | - | - | 14 353 139 | 14 647 139 |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 398 420 | - | - | 5 521 061 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 398 420 | - | - | 5 521 061 | - |
| Sum anleggsmidler | 18 876 888 | 19 134 529 | 19 480 199 | 19 874 199 | 14 647 139 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 111 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 8 101 | 7 236 |
| Sum fordringer | - | - | - | 8 101 | 118 736 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 111 158 | - | - | 3 289 | 43 278 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 111 158 | - | - | 3 289 | 43 278 |
| Sum omløpsmidler | 111 158 | 166 284 | 161 920 | 11 390 | 162 014 |
| Sum eiendeler | 18 988 047 | 19 300 813 | 19 642 120 | 19 885 590 | 14 809 152 |
| Aksjekapital | 4 850 000 | - | - | 4 850 000 | 4 850 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 850 000 | 4 850 000 | 4 850 000 | 4 850 000 | 4 850 000 |
| Udekket tap | 2 351 413 | - | - | 606 838 | 278 512 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 351 413 | −1 728 143 | −1 230 475 | −606 838 | −278 512 |
| Sum egenkapital | 2 498 587 | 3 121 857 | 3 619 525 | 4 243 162 | 4 571 488 |
| Obligasjonslån | 3 111 454 | - | - | 2 631 071 | 8 699 986 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 367 241 | - | - | 11 400 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 190 514 | - | - | 1 190 514 | 1 144 846 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 669 210 | - | - | 15 221 585 | 9 844 832 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 669 210 | 15 415 460 | 15 410 322 | 15 221 585 | 9 844 832 |
| Leverandørgjeld | 11 028 | - | - | 56 798 | 3 946 |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 538 | - | - | 4 409 | 31 999 |
| Annen kortsiktig gjeld | 804 684 | - | - | 359 636 | 356 888 |
| Sum kortsiktig gjeld | 820 250 | 763 497 | 612 273 | 420 843 | 392 833 |
| Sum gjeld | 16 489 460 | 16 178 957 | 16 022 595 | 15 642 428 | 10 237 665 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 988 047 | - | - | 19 885 590 | 14 809 152 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,14▼ | 0,22 | 0,26 | 0,03 | 0,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,60▲ | 5,18 | 4,43 | 3,69 | 2,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,2 %▼ | 2,0 % | 1,5 % | 0,6 % | 1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 31,0 %▼ | 43,8 % | 38,6 % | 16,2 % | 26,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −83,6 %▼ | −56,0 % | −78,8 % | −56,9 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,2 %▼ | 16,2 % | 18,4 % | 21,3 % | 30,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ØVRE HOLMEGATE 34 AS31,0 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
ØVRE HOLMEGATE 34 AS31,0 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Magnus Lundetræ | 1977 |
| Styremedlem | Christian Talleraas | 1977 |
| Regnskapsfører | ADVIS AS921 859 678 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hibiscus Holding AS100,0 %Stavanger · 4 850 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LUNDE3 HOLDING AS
- Hibiscus Holding AS95,0 %
- VAL D AZUR AS100,0 %
- ØVRE HOLMEGATE 34 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.