- Org.nr.
- 991 223 886
- Adresse
- Øvstetunsvegen 6, 6884 Øvre Årdal
Driftsresultat9 4233,4 % margin
EBITDA73 023før av- og nedskrivninger
Årsresultat−91 183−32,9 % margin
Egenkapital1 315 32939,0 % av eiendelene
Øvstetunsvegen Eigedom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 223 886
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 16.04.2007
- Registrert
- 15.05.2007
- Adresse
- Øvstetunsvegen 6, 6884 Øvre Årdal
- Postadresse
- Postboks 140
- Kommune
- Årdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Årdal (49)
- Aksjekapital
- 700 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Øvstetunsvegen Eigedom AS991 274 359 · ÅRDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, sal og utleige av fast eigedom og det som høyrer inn under dette. Selskapet kan og delta som aksjonær, eller på annen måte ved investering i andre verksemder.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 276 835 | - | - | 482 570 | 485 940 |
| Sum driftsinntekter | 276 835 | 482 520 | 482 520 | 482 570 | 485 940 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 68 900 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 63 600 | - | - | 67 500 | - |
| Annen driftskostnad | 203 812 | - | - | 166 327 | 445 443 |
| Sum driftskostnader | 267 412 | 260 544 | 272 786 | 233 827 | 514 343 |
| Driftsresultat | 9 423 | 221 976 | 209 734 | 248 743 | −28 403 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 126 324 | - | - | 94 617 | 67 120 |
| Sum finanskostnader | 126 324 | 139 592 | 133 736 | −94 617 | 67 120 |
| Netto finans | −126 324 | −139 592 | −133 736 | −94 617 | −67 120 |
| Resultat før skatt | - | 82 384 | 75 998 | - | −95 523 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −21 015 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −74 508 |
| Resultat før skattekostnad | −116 901 | - | - | 154 126 | - |
| Skattekostnad | −25 718 | - | - | 33 907 | - |
| Årsresultat | −91 183 | 64 259 | 59 278 | 120 219 | −74 508 |
| Annen egenkapital | −91 183 | - | - | 120 219 | −74 508 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 120 219 | −74 508 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom l, | 3 115 200 | - | - | 3 309 900 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 115 200 | - | - | 3 309 900 | 3 377 400 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 115 200 | 3 178 800 | 3 243 700 | 3 309 900 | 3 377 400 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | - | 85 140 | 4 500 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 17 333 |
| Andre kortsiktige fordringer | 20 946 | - | - | 17 008 | - |
| Sum fordringer | 20 946 | - | - | 102 148 | 21 833 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 236 059 | - | - | 277 539 | 197 225 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 236 059 | - | - | 277 539 | 197 225 |
| Sum omløpsmidler | 257 006 | 431 753 | 412 473 | 379 687 | 219 058 |
| Sum eiendeler | 3 372 206 | 3 610 552 | 3 656 172 | 3 689 587 | 3 596 458 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 3 377 400 |
| Aksjekapital | 700 000 | - | - | 700 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
| Annen egenkapital | 615 329 | - | - | 582 975 | 462 756 |
| Sum opptjent egenkapital | 615 329 | 706 512 | 642 252 | 582 975 | 462 756 |
| Sum egenkapital | 1 315 329 | 1 406 512 | 1 342 252 | 1 282 975 | 1 162 756 |
| Utsatt skatt | 171 851 | - | - | 162 725 | 128 818 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 171 851 | - | - | 162 725 | 128 818 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 829 076 | - | - | 2 130 833 | 2 265 758 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 829 076 | - | - | 2 130 833 | 2 265 758 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 2 091 378 | 2 200 420 | 2 293 558 | 2 394 577 |
| Leverandørgjeld | 10 255 | - | - | 8 654 | 5 934 |
| Skyldige offentlige avgifter | 44 705 | - | - | 98 852 | 27 644 |
| Annen kortsiktig gjeld | 989 | - | - | 5 548 | 5 548 |
| Sum kortsiktig gjeld | 55 949 | 112 662 | 113 500 | 113 054 | 39 126 |
| Sum gjeld | 2 056 876 | 2 204 040 | 2 313 920 | 2 406 612 | 2 433 703 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 372 205 | - | - | 3 689 587 | 3 596 458 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 700 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,59▲ | 3,83 | 3,63 | 3,36 | 5,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,56 | 1,57 | 1,72 | 1,88 | 2,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▼ | 6,1 % | 5,7 % | 6,8 % | −0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,4 %▼ | 46,0 % | 43,5 % | 51,5 % | −5,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −32,9 %▼ | 13,3 % | 12,3 % | 24,9 % | −15,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,0 % | 39,0 % | 36,7 % | 34,8 % | 32,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Øvstetunsvegen Eigedom AS3,4 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Øvstetunsvegen Eigedom AS3,4 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Severin Hestetun | 1949 |
| Styrets leder | Stein Kåre Øren | 1954 |
| Styremedlem | Svein Hestetun | 1965 |
| Styremedlem | Bjørn Arve Haugen | 1970 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- E.A. SMITH AS34,0 %Heimdal · 238 ordinære aksjer
- SVEIN HESTETUN22,0 %f. 1965 · Rosendal · 154 ordinære aksjer
- Anders Severin Hestetun22,0 %f. 1949 · Øvre Årdal · 154 ordinære aksjer
- ØREN RØRSERVICE AS22,0 %Øvre Årdal · 154 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.