- Org.nr.
- 925 742 007
- Adresse
- Grønnegata 85, 2317 Hamar
Driftsresultat−13 942ikke oppgitt
Årsresultat−13 933ikke oppgitt
Egenkapital397 63696,4 % av eiendelene
ØYS HOLDING AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 742 007
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 18.09.2020
- Registrert
- 05.10.2020
- Adresse
- Grønnegata 85, 2317 Hamar
- Postadresse
- Postboks 337
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Hamar (80)
- Aksjekapital
- 320 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er investering i annen virksomhet, investering i eiendom, porteføljeinvestering og enhver annen form for investering. Selskapet kan også levere konsulenttjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 13 942 | - | 22 993 | 27 084 | 33 471 |
| Sum driftskostnader | 13 942 | 31 176 | 22 993 | 27 084 | 33 471 |
| Driftsresultat | −13 942 | −31 176 | −22 993 | −27 084 | −33 471 |
| Annen renteinntekt | 1 | - | 7 | 7 | - |
| Annen finansinntekt | 8 | - | 43 | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 | 27 | 50 | 7 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | 2 398 465 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 201 | 2 398 465 | - | - |
| Netto finans | 9 | −1 174 | −2 398 415 | 7 | - |
| Resultat før skatt | - | −32 350 | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Resultat før skattekostnad | −13 933 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −13 933 | −32 350 | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −13 933 | - | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Totalresultat | −13 933 | - | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Udekket tap | −13 933 | - | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Sum overføringer og disponeringer | −13 933 | - | −2 421 408 | −27 077 | −33 471 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 262 535 | - | 262 535 | 2 661 000 | 60 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 262 535 | - | 262 535 | 2 661 000 | 60 000 |
| Sum anleggsmidler | 262 535 | 262 535 | 262 535 | 2 661 000 | 60 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 117 144 | - | 177 086 | 202 086 | 2 803 086 |
| Sum fordringer | 117 144 | - | 177 086 | 202 086 | 2 803 086 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 33 015 | - | 4 298 | 17 241 | 29 318 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 33 015 | - | 4 298 | 17 241 | 29 318 |
| Sum omløpsmidler | 150 159 | 149 034 | 181 384 | 219 327 | 2 832 404 |
| Sum eiendeler | 412 694 | 411 569 | 443 919 | 2 880 327 | 2 892 404 |
| Aksjekapital | 320 000 | - | 320 000 | 320 000 | 320 000 |
| Overkurs | 77 636 | - | 2 605 874 | 2 605 875 | 2 605 875 |
| Sum innskutt egenkapital | 397 636 | 411 569 | 2 925 874 | 2 925 875 | 2 925 875 |
| Udekket tap | - | - | 2 481 955 | 60 547 | 33 471 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −2 481 955 | −60 547 | −33 471 |
| Sum egenkapital | 397 636 | 411 569 | 443 919 | 2 865 327 | 2 892 404 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 058 | - | - | 15 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 058 | - | - | 15 000 | - |
| Sum gjeld | 15 058 | 0 | 0 | 15 000 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 412 694 | - | 443 919 | 2 880 327 | 2 892 404 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,97 | - | - | 14,62 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▲ | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,4 %▲ | −7,3 % | −1,4 % | −0,9 % | −1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,4 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | 99,5 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øystein Skjesol | 1974 |
| Revisor | IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS989 048 732 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øystein Skjesol100,0 %f. 1974 · Hamar · 80 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NORSK VEDSENTRAL AS100,0 %925 817 899 · 30 000 ordinære aksjer
- CADDIESOFT NORGE AS100,0 %925 817 929 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.