- Org.nr.
- 912 425 592
- Adresse
- Lomovegen 21, 2640 Vinstra
Driftsresultat−198 984
EBITDA−98 984før av- og nedskrivninger
Årsresultat−349 902
Egenkapital−5 135 308−93,5 % av eiendelene
Øyvind Haverstad AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 425 592
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 28.08.2013
- Registrert
- 16.10.2013
- Adresse
- Lomovegen 21, 2640 Vinstra
- Kommune
- Nord-fron
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nord-fron (22)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av eiendommer og virksomhet som naturlig hører sammen med dette. Videre kan selskapet eie aksjer og andeler i andre foretak. I særskilte tilfeller kan selskapet finansiere andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 692 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 2 385 | - | - | - | 5 866 |
| Sum driftsinntekter | 24 077 | 29 569 | 50 405 | - | 5 866 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Annen driftskostnad | 123 061 | - | - | 144 891 | 108 562 |
| Sum driftskostnader | 223 061 | 225 508 | 200 143 | 244 891 | 208 562 |
| Driftsresultat | −198 984 | −195 939 | −149 738 | −244 891 | −202 696 |
| Annen renteinntekt | 250 | - | - | 104 299 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 928 | 963 |
| Sum finansinntekter | 250 | 1 672 | 6 122 | 105 227 | 963 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | 2 671 667 | - |
| Annen rentekostnad | 151 168 | - | - | 86 744 | 46 373 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 24 163 | - |
| Sum finanskostnader | 151 168 | 167 994 | 152 882 | 2 782 574 | 46 373 |
| Netto finans | −150 919 | −166 322 | −146 760 | −2 677 347 | −45 410 |
| Resultat før skatt | - | −362 261 | −296 498 | −2 922 238 | −248 106 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 922 238 | −248 106 |
| Resultat før skattekostnad | −349 902 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −349 902 | −362 261 | −296 498 | −2 922 238 | −248 106 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −349 902 | - | - | −2 922 238 | −248 106 |
| Totalresultat | −349 902 | - | - | −2 922 238 | −248 106 |
| Udekket tap | −349 902 | - | - | −2 922 238 | −248 106 |
| Sum overføringer og disponeringer | −349 902 | - | - | −2 922 238 | −248 106 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 800 000 | - | - | 2 100 000 | 2 200 000 |
| Sum varige driftsmidler | 1 800 000 | - | - | 2 100 000 | 2 200 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 118 073 | - | - | 613 872 | 509 573 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 544 333 | - | - | 3 544 333 | 6 716 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 662 406 | - | - | 4 158 205 | 7 225 573 |
| Sum anleggsmidler | 5 462 406 | 5 562 406 | 5 662 406 | 6 258 205 | 9 425 573 |
| Andre kortsiktige fordringer | 21 692 | - | - | 240 000 | 240 000 |
| Sum fordringer | 21 692 | - | - | 240 000 | 240 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 682 | - | - | 409 634 | 65 925 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 682 | - | - | 409 634 | 65 925 |
| Sum omløpsmidler | 28 374 | 11 065 | 36 564 | 649 634 | 305 925 |
| Sum eiendeler | 5 490 780 | 5 573 471 | 5 698 970 | 6 907 839 | 9 731 498 |
| Aksjekapital | 500 000 | - | - | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Udekket tap | 5 635 308 | - | - | 4 626 647 | 1 704 409 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 635 308 | −5 285 406 | −4 923 145 | −4 626 647 | −1 704 409 |
| Sum egenkapital | −5 135 308 | −4 785 406 | −4 423 145 | −4 126 647 | −1 204 409 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 458 178 | 687 716 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 359 960 | - | - | 4 657 493 | 4 596 966 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 359 960 | - | - | 5 115 671 | 5 284 682 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 359 960 | 4 208 856 | 4 279 961 | 5 115 671 | 5 284 682 |
| Leverandørgjeld | 19 138 | - | - | 55 300 | 6 710 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 246 991 | - | - | 5 863 515 | 5 644 515 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 266 128 | 6 150 021 | 5 842 154 | 5 918 815 | 5 651 225 |
| Sum gjeld | 10 626 088 | 10 358 877 | 10 122 115 | 11 034 486 | 10 935 907 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 490 780 | - | - | 6 907 839 | 9 731 498 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,11 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,07▲ | −2,16 | −2,29 | −2,67 | −9,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,6 %▼ | −3,4 % | −2,3 % | −1,7 % | −2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −826,4 %▼ | −662,7 % | −297,1 % | - | −3 455,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 453,3 %▼ | −1 225,1 % | −588,2 % | - | −4 229,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −93,5 %▼ | −85,9 % | −77,6 % | −59,7 % | −12,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tore Haverstad | 1968 |
| Styremedlem | Andreas Haverstad | 1999 |
| Revisor | GUDBRANDSDAL REVISJON AS979 122 616 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE MARIE HAVERSTAD100,0 %f. 1942 · Sør-fron · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 912 119 157 · 334 ordinære aksjer
- Hulvika Utvikling AS25,0 %998 752 566 · 75 ordinære aksjer
- Gålåseter AS25,0 %913 431 065 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.