- Org.nr.
- 929 326 776
- Adresse
- Borgundvågvegen 110, 6750 Stadlandet
Driftsresultat−1 403 499−83,5 % margin
EBITDA−908 004før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 227 744
Egenkapital−4 280 047−60,1 % av eiendelene
P STAVE AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 326 776
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.05.2022
- Registrert
- 10.06.2022
- Adresse
- Borgundvågvegen 110, 6750 Stadlandet
- Kommune
- Stad
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stad (166)
- Aksjekapital
- 1 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- P STAVE AS829 350 602 · STAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv og utleie av eiendommer, samt bearbeiding/tilvirking- og salg av fisk og fiskeprodukter, herunder leieproduksjon av fiskeprodukter for andre.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salsinntekter | 1 680 386 | 1 691 624 | 5 455 427 | 3 891 435 |
| Anna driftsinntekt | 175 | 272 418 | 377 250 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 680 561 | 1 964 042 | 5 832 677 | 3 891 435 |
| Varekostnad | 961 403 | 331 971 | 3 342 118 | 2 106 411 |
| Lønnskostnad | 541 916 | 1 546 341 | 1 571 829 | 736 522 |
| Avskriving på varige driftsmiddel og immaterielle eigedelar | 495 495 | 483 736 | 352 567 | 235 782 |
| Annan driftskostnad | 1 085 245 | 1 405 517 | 1 093 827 | 510 673 |
| Sum driftskostnader | 3 084 060 | 3 767 566 | 6 360 340 | 3 589 388 |
| Driftsresultat | −1 403 499 | −1 803 523 | −527 664 | 302 047 |
| Anna renteinntekt | - | - | 96 | 87 |
| Anna finansinntekt | - | - | 87 | 34 999 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 183 | 35 086 |
| Nedskriving av finansielle eigedelar | 100 000 | - | - | - |
| Annan rentekostnad | 724 244 | 719 737 | 788 111 | 154 861 |
| Annan finanskostnad | - | - | 722 | - |
| Sum finanskostnader | 824 244 | 719 737 | 788 834 | 154 861 |
| Netto finans | −824 244 | −719 737 | −788 651 | −119 775 |
| Resultat før skatt | −2 227 744 | −2 523 261 | −1 316 314 | 182 272 |
| Skattekostnad | - | - | −32 400 | 32 400 |
| Årsresultat | −2 227 744 | −2 523 261 | −1 283 914 | 149 872 |
| Totalresultat | −2 227 744 | −2 523 261 | −1 283 914 | 149 872 |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | - | - | - | 149 872 |
| Udekt tap | −2 227 744 | −2 523 261 | −1 283 914 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | −2 227 744 | −2 523 261 | −1 283 914 | 149 872 |
| Konsesjonar, patentar, lisensar, varemerke og liknande rettar | 23 900 | 47 795 | 47 795 | - |
| Sum immaterielle eigedelar | 23 900 | 47 795 | 47 795 | 0 |
| Tomter, bygningar og annan fast eigedom | 5 581 200 | 5 841 100 | 5 919 233 | 6 057 300 |
| Driftslausøyre, inventar, verktøy, kontormaskinar og liknande | 1 228 200 | 1 439 900 | 1 685 000 | 1 899 500 |
| Sum varige driftsmiddel | 6 809 400 | 7 281 000 | 7 604 233 | 7 956 800 |
| Investeringar i aksjar og partar | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 0 | 100 000 | 100 000 | 0 |
| Sum anleggsmiddel | 6 833 301 | 7 428 796 | 7 752 028 | 7 956 800 |
| Varer | 147 537 | 812 520 | 850 133 | 1 378 696 |
| Sum varer | 147 537 | 812 520 | 850 133 | 1 378 696 |
| Kundekrav | 82 264 | 142 790 | 1 143 720 | 132 859 |
| Andre krav | 54 664 | 119 784 | 37 894 | 4 080 |
| Sum krav | 136 928 | 262 574 | 1 181 614 | 136 939 |
| Sum investeringar | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | 4 254 | 29 984 | 60 624 | 1 307 107 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 4 254 | 29 984 | 60 624 | 1 307 107 |
| Sum omløpsmiddel | 288 718 | 1 105 078 | 2 092 372 | 2 822 742 |
| Sum eiendeler | 7 122 019 | 8 533 873 | 9 844 400 | 10 779 542 |
| Selskapskapital | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 |
| Overkurs | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Annan innskoten eigenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskoten eigenkapital | 1 605 000 | 1 605 000 | 1 605 000 | 1 605 000 |
| Annan eigenkapital | −5 885 047 | −3 657 304 | −1 134 043 | 149 872 |
| Sum opptent eigenkapital | −5 885 047 | −3 657 304 | −1 134 043 | 149 872 |
| Sum egenkapital | −4 280 047 | −2 052 304 | 470 957 | 1 754 872 |
| Utsett skatt | - | - | 7 | 32 400 |
| Sum avsetjingar for plikter | 0 | 0 | 0 | 32 400 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 7 971 540 | 8 024 292 | 8 020 704 | 8 596 010 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 250 000 | 500 000 | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 9 221 540 | 8 524 292 | 8 020 704 | 8 596 010 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 889 372 | 1 055 320 | 803 834 | 163 028 |
| Skuldige offentlege avgifter | 11 284 | 69 817 | 107 163 | 36 310 |
| Anna kortsiktig gjeld | 231 889 | 280 830 | 300 140 | 196 923 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 180 526 | 2 061 885 | 1 352 738 | 396 260 |
| Sum gjeld | 11 402 066 | 10 586 177 | 9 373 442 | 9 024 670 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 7 122 019 | 8 533 873 | 9 844 400 | 10 779 542 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,13▼ | 0,54 | 1,55 | 7,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,66▲ | −5,16 | 19,90 | 5,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,9 %▲ | −19,6 % | −5,1 % | 3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −83,5 %▲ | −91,8 % | −9,0 % | 7,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −132,6 %▼ | −128,5 % | −22,0 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −60,1 %▼ | −24,0 % | 4,8 % | 16,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
P STAVE AS−83,5 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
P STAVE AS−83,5 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Peder Hårklau Stave | 1996 |
| Styrets leder | Stig Tore Ervik | 1960 |
| Styremedlem | Rune Olav Stave | 1962 |
| Styremedlem | Jan Petter Hoddevik | 1964 |
| Styremedlem | Robert Ervik | 1993 |
| Regnskapsfører | ERVIK REKNESKAP AS989 002 090 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PEDER HÅRKLAU STAVE51,0 %f. 1996 · Stadlandet · 81 600 ordinære aksjer
- ERVIK GROUP AS25,0 %Stadlandet · 40 000 ordinære aksjer
- Skareide AS12,5 %Bønes · 20 000 ordinære aksjer
- RUNE OLAV STAVE11,5 %f. 1962 · Stadlandet · 18 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SNORRE PET FOOD AS3,28 %931 020 595 · 9 828 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.