- Org.nr.
- 927 213 400
- Adresse
- Skagetjernvegen 101, 5258 Blomsterdalen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat5 152 44788,2 % margin
Årsresultat3 281 31156,2 % margin
Egenkapital71 868 17399,8 % av eiendelene
P2XAL AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 213 400
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 04.05.2021
- Registrert
- 07.06.2021
- Adresse
- Skagetjernvegen 101, 5258 Blomsterdalen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bergen (3 407)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- P2XAL AS927 395 037 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive investeringsvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avkastning på finansinvesteringer | 5 842 618 | 3 863 942 | 41 977 309 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 5 842 618 | 3 863 942 | 41 977 309 | 825 000 | 0 |
| Annen driftskostnad | 690 172 | 734 600 | 784 196 | 197 317 | 10 600 |
| Sum driftskostnader | 690 172 | 734 600 | 784 196 | 197 317 | 10 600 |
| Driftsresultat | 5 152 447 | 3 129 342 | 41 193 113 | 627 683 | −10 600 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 256 | - |
| Annen renteinntekt | 31 657 | 74 756 | 14 028 | - | - |
| Sum finansinntekter | 31 657 | 74 756 | 14 028 | 256 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | 875 | 130 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 314 196 | - |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | 1 902 793 | 985 685 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 902 793 | 985 685 | 875 | 314 326 | 0 |
| Netto finans | −1 871 136 | −910 929 | 13 154 | −314 070 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 41 206 267 | 313 614 | −10 600 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 66 663 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 41 206 267 | 246 951 | −10 600 |
| Resultat før skattekostnad | 3 281 311 | 2 218 414 | - | - | - |
| Årsresultat | 3 281 311 | 2 218 414 | 41 206 267 | 246 951 | −10 600 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 281 311 | 2 218 414 | 41 206 267 | 246 951 | - |
| Totalresultat | 3 281 311 | 2 218 414 | 41 206 267 | 246 951 | −10 600 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −10 600 |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 281 311 | 2 218 414 | 41 206 267 | 246 951 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 281 311 | 2 218 414 | 41 206 267 | 246 951 | −10 600 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 825 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 15 310 496 | 10 451 371 | 4 448 072 | 8 532 621 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 8 644 600 | 9 999 690 | 3 000 000 | 3 000 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 955 096 | 20 451 061 | 7 448 072 | 11 532 621 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 23 955 096 | 20 451 061 | 7 448 072 | 11 532 621 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 93 750 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 19 506 | 435 380 | - |
| Sum fordringer | - | - | 19 506 | 529 130 | 0 |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | 37 988 537 | 38 190 540 | 35 270 749 | - | - |
| Obligasjoner og pengemarkedsfond | 8 499 431 | 9 955 406 | 12 305 103 | - | - |
| Sum investeringer | 46 487 968 | 48 145 947 | 47 575 852 | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 78 798 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 552 321 | 138 671 | 499 887 | 2 281 660 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 552 321 | 138 671 | 499 887 | 2 281 660 | 78 798 |
| Sum omløpsmidler | 48 040 289 | 48 284 618 | 48 095 245 | 2 810 790 | 78 798 |
| Sum eiendeler | 71 995 385 | 68 735 679 | 55 543 317 | 14 343 411 | 78 798 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Overkurs | 236 575 | 236 575 | 206 575 | 206 575 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −19 070 | −19 070 | −19 070 | −19 070 | −19 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 417 505 | 417 505 | 387 505 | 387 505 | 80 930 |
| Annen egenkapital | 71 450 669 | 68 169 358 | 55 016 563 | 13 810 296 | −10 600 |
| Sum opptjent egenkapital | 71 450 669 | 68 169 358 | 55 016 563 | 13 810 296 | −10 600 |
| Sum egenkapital | 71 868 173 | 68 586 862 | 55 404 067 | 14 197 800 | 70 330 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 3 | 66 663 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 36 436 | - | - |
| Leverandørgjeld | - | 24 550 | - | 41 511 | 7 468 |
| Annen kortsiktig gjeld | 127 212 | 124 267 | 139 250 | 1 000 | 1 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 127 212 | 148 817 | 139 250 | 145 610 | 8 468 |
| Sum gjeld | 127 212 | 148 817 | 139 250 | 145 610 | 8 468 |
| Sum egenkapital og gjeld | 71 995 385 | 68 735 679 | 55 543 317 | 14 343 411 | 78 798 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 377,64▲ | 324,46 | 345,39 | 19,30 | 9,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,4 %▲ | 5,2 % | 117,9 % | 8,7 % | −13,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 88,2 %▲ | 81,0 % | 98,1 % | 76,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 56,2 %▼ | 57,4 % | 98,2 % | 29,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,0 % | 89,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
P2XAL AS88,2 %
5,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
P2XAL AS88,2 % 5,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Paal Runar Larsen | 1977 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAAL RUNAR LARSEN100,0 %f. 1977 · Blomsterdalen · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ATLO AS7,72 %926 148 931 · 3 821 ordinære aksjer
- Rockslice AS5,00 %930 501 093 · 1 974 ordinære aksjer
- Playiq AS5,00 %935 105 749 · 1 875 ordinære aksjer
- Noteless AS4,28 %932 320 061 · 22 730 ordinære aksjer
- SPECTRUM BLUE AS1,80 %929 911 199 · 52 631 ordinære aksjer
- Catchwise AS0,92 %830 832 262 · 1 136 ordinære aksjer
- Cytovation ASA0,54 %983 644 600 · 10 000 ordinære aksjer
- SONDO FUND 1 AS0,45 %929 122 550 · 1 050 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.