- Org.nr.
- 993 231 010
- Adresse
- Holmenkollveien 78G, 0784 Oslo
Driftsresultat−21 273ikke oppgitt
Årsresultat1 138 277ikke oppgitt
Egenkapital1 728 84899,9 % av eiendelene
PA WILLIAMS AS er et aksjeselskap innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 231 010
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 15.10.2008
- Registrert
- 28.10.2008
- Adresse
- Holmenkollveien 78G, 0784 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 46.470 Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyrEngroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr i Oslo (174)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PA WILLIAMS AS912 990 427 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper. Import, salg og markedsføring av varer innen møbel- og matvarebransjen. Konseptutvikling, rådgivning og konsulentvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 60 000 | 123 500 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 60 000 | 123 500 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 6 559 | 6 246 |
| Sum driftskostnader | 21 273 | 19 675 | 14 253 | 6 559 | 6 246 |
| Driftsresultat | −21 273 | −19 675 | −14 253 | 53 442 | 117 254 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 500 000 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 963 679 | - |
| Sum finansinntekter | 1 606 346 | 490 761 | 96 | 963 679 | 500 000 |
| Netto finans | 1 160 732 | 490 762 | −2 367 073 | 963 679 | 500 000 |
| Resultat før skatt | 1 139 458 | 471 087 | −2 381 326 | 1 017 120 | 617 254 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 67 585 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 11 757 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 005 363 | 549 669 |
| Årsresultat | 1 138 277 | 471 087 | −2 381 326 | 1 005 363 | 549 669 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 005 363 | 549 669 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 549 669 |
| Totalresultat | - | - | - | 1 005 363 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 005 363 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 005 363 | 549 669 |
| Sum finanskostnader | 445 614 | - | 2 367 169 | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 649 184 | 664 184 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 1 912 712 | 939 832 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 2 611 896 | 1 654 017 |
| Sum anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 2 611 896 | 1 654 017 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 25 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 25 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 39 057 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 55 538 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 55 538 | 39 057 |
| Sum omløpsmidler | 1 730 028 | 745 612 | 274 525 | 55 538 | 64 057 |
| Sum eiendeler | 1 730 029 | 745 613 | 274 526 | 2 667 434 | 1 718 073 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 2 400 809 | 1 395 446 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 628 848 | 490 571 | 19 484 | 2 400 809 | 1 395 446 |
| Sum egenkapital | 1 728 848 | 590 571 | 119 484 | 2 500 809 | 1 495 446 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 11 757 | 67 585 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | −175 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 155 042 | 155 042 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 181 | 155 042 | 155 042 | 166 624 | 222 627 |
| Sum gjeld | 1 181 | 155 042 | 155 042 | 166 624 | 222 627 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 667 434 | 1 718 073 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 464,88▲ | 4,81 | 1,77 | 0,33 | 0,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,26 | 1,30 | 0,07 | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 128,1 %▲ | 92,4 % | −1,0 % | 46,4 % | 35,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 89,1 % | 94,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 1 675,6 % | 445,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 %▲ | 79,2 % | 43,5 % | 93,8 % | 87,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Bakkeli | 1972 |
| Styrets leder | Terje Bakkeli | 1972 |
| Varamedlem | Gry Synnøve Bakkeli Kaldager | 1967 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSSERVICE AS922 376 883 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE BAKKELI100,0 %f. 1972 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BAFA INVEST AS49,0 %931 605 984 · 64 190 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.