- Org.nr.
- 993 842 354
- Telefon
- 922 08 903
- Adresse
- c/o Vibecke Beyer, Tysemarkjo 89, 5414 Stord
Driftsresultat−81 393ikke oppgitt
Årsresultat−1 330 138ikke oppgitt
Egenkapital1 292 21399,4 % av eiendelene
PACTA HOLDING AS er et aksjeselskap innen fjernsynsprogramvirksomhet, kringkasting og distribuering av audiovisuelle medier, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 842 354
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 28.02.2009
- Registrert
- 10.03.2009
- Adresse
- c/o Vibecke Beyer, Tysemarkjo 89, 5414 Stord
- Telefon
- 922 08 903
- Kommune
- Stord
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PACTA HOLDING AS931 294 741 · STORD · Uoppgitt
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og investere i aksjer og andre finansielle instrumenter og dertil tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 5 844 | 2 811 809 | 463 117 | 534 809 |
| Lønnskostnad Il, | 0 | 498 389 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 81 393 | 60 641 | 174 945 | 62 587 | 29 173 |
| Sum driftskostnader | 81 393 | 559 029 | 174 945 | 62 587 | 29 173 |
| Driftsresultat | −81 393 | −553 186 | 2 636 863 | 400 530 | 505 636 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 154 064 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen renteinntekt | 109 266 | 139 096 | 114 689 | 10 941 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 8 285 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 109 266 | 147 381 | 114 689 | 10 941 | 1 154 064 |
| Nedskr. av finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | −550 000 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 1 353 850 | 57 246 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 161 | 14 214 | 0 | 787 | 26 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 1 776 010 |
| Sum finanskostnader | 1 358 011 | 71 460 | 0 | 787 | 1 226 036 |
| Netto finans | −1 248 745 | 75 921 | 114 689 | 10 154 | −71 972 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 433 665 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 113 456 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 320 209 |
| Resultat før skattekostnad | −1 330 138 | −477 265 | 2 751 552 | 410 684 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 605 287 | 90 409 | - |
| Årsresultat | −1 330 138 | −477 265 | 2 146 265 | 320 275 | 320 209 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 320 209 |
| Overføring annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Tilleggsutbytte | 333 200 | 87 300 | 300 000 | 206 000 | 440 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −119 791 |
| Annen egenkapital | −1 663 338 | −564 565 | 1 846 265 | 114 275 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 146 265 | 320 275 | 320 209 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 5 844 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | 67 242 | 229 814 | 464 685 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 2 744 567 | 233 303 | 70 124 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 88 904 | 342 754 | 400 000 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 88 904 | 342 754 | 400 000 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 88 904 | 342 754 | 400 000 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 135 729 | 580 856 |
| Andre kortsiktige fordringer | 30 000 | 32 706 | 36 610 | 0 | - |
| Sum fordringer | 30 000 | 32 706 | 36 610 | 135 729 | 580 856 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 201 640 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 181 065 | 2 642 692 | 3 755 848 | 1 702 421 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 181 065 | 2 642 692 | 3 755 848 | 1 702 421 | 1 201 640 |
| Sum omløpsmidler | 1 211 065 | 2 675 398 | 3 792 458 | 1 838 150 | 1 782 496 |
| Sum eiendeler | 1 299 969 | 3 018 152 | 4 192 458 | 1 838 150 | 1 782 496 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 1 092 213 | 2 755 551 | 3 320 116 | 1 473 850 | 1 359 575 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 092 213 | 2 755 551 | 3 320 116 | 1 473 850 | 1 359 575 |
| Sum egenkapital | 1 292 213 | 2 955 551 | 3 520 116 | 1 673 850 | 1 559 575 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 756 | 9 202 | 8 055 | 19 297 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 605 287 | 90 409 | 113 456 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 109 465 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 0 | 53 594 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 53 399 | 59 000 | 1 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 756 | 62 601 | 672 342 | 164 300 | 222 921 |
| Sum gjeld | 7 756 | 62 601 | 672 342 | 164 300 | 222 921 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 299 969 | 3 018 152 | 4 192 458 | 1 838 150 | 1 782 496 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 156,15▲ | 42,74 | 5,64 | 11,19 | 8,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,02 | 0,19 | 0,10 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,3 %▲ | −11,3 % | 91,3 % | 22,7 % | 93,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −9 465,9 % | 93,8 % | 86,5 % | 94,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −8 166,8 % | 76,3 % | 69,2 % | 59,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,4 %▲ | 97,9 % | 84,0 % | 91,1 % | 87,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vibecke Beyer | 1971 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIBECKE BEYER100,0 %f. 1971 · Stord · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TVH AS66,8 %932 510 537 · 168 429 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.