- Org.nr.
- 925 948 594
- Adresse
- Kolltjernvegen 10, 2316 Hamar
- Hovedeier
- PRH Holding AS, 100 %
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat289 04812,9 % margin
Årsresultat214 0979,5 % margin
Egenkapital153 93916,0 % av eiendelene
PADEL RED KOLLTJERN AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 948 594
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.10.2020
- Registrert
- 11.11.2020
- Adresse
- Kolltjernvegen 10, 2316 Hamar
- Kommune
- Hamar
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PADEL RED KOLLTJERN AS926 165 836 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie og salg av baner og utstyr for fysisk aktivitet, samt salg av tilhørende utstyr.
Tidligere navn
- HAMAR PADEL AS11.11.2020 til 15.03.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 225 880 | 2 134 621 | 2 546 422 | 1 177 407 | 1 517 723 |
| Annen driftsinntekt | 23 155 | 70 057 | 583 426 | 2 080 080 | 550 000 |
| Sum driftsinntekter | 2 249 035 | 2 204 678 | 3 129 848 | 3 257 487 | 2 067 723 |
| Varekostnad | 51 568 | 109 463 | 75 775 | 298 695 | 378 374 |
| Lønnskostnad | 455 045 | 391 784 | 386 844 | 854 133 | 527 998 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 22 382 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 21 517 | 43 897 | 43 898 | - |
| Annen driftskostnad | 1 453 375 | 1 796 146 | 2 368 366 | 2 185 996 | 1 133 226 |
| Sum driftskostnader | 1 959 987 | 2 318 910 | 2 874 882 | 3 382 721 | 2 061 980 |
| Driftsresultat | 289 048 | −114 232 | 254 966 | −125 234 | 5 743 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 68 | - |
| Annen renteinntekt | 152 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 | - | - | - | 4 727 |
| Sum finansinntekter | 156 | 0 | 0 | 68 | 4 727 |
| Annen rentekostnad | 25 685 | 4 091 | 49 816 | 10 259 | 3 726 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 27 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 25 685 | 4 118 | 49 816 | 10 259 | 3 726 |
| Netto finans | −25 530 | −4 118 | −49 816 | −10 191 | 1 002 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 6 745 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 484 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 5 261 |
| Resultat før skattekostnad | 263 518 | −118 350 | 205 150 | −135 425 | - |
| Skattekostnad | 49 421 | −7 990 | 17 438 | −1 784 | - |
| Årsresultat | 214 097 | −110 360 | 187 712 | −133 641 | 5 261 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 5 261 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 5 261 |
| Avgitt konsernbidrag | 156 000 | 0 | 31 200 | 0 | - |
| Udekket tap | 4 158 | −4 158 | 50 310 | −50 310 | - |
| Annen egenkapital | 53 939 | −106 202 | 106 202 | −83 331 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 187 712 | −133 641 | 5 261 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 5 975 | 17 925 | 29 875 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 79 437 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | 15 542 | 47 489 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 21 517 | 65 414 | 109 312 |
| Andre langsiktige fordringer | 48 904 | 48 904 | 131 133 | 48 904 | 48 904 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 48 904 | 48 904 | 131 133 | 48 904 | 48 904 |
| Sum anleggsmidler | 48 904 | 48 904 | 152 650 | 114 318 | 158 216 |
| Kundefordringer | 753 114 | 866 452 | 845 259 | 649 485 | 389 718 |
| Andre kortsiktige fordringer | 133 165 | 20 394 | 89 132 | 137 073 | 60 354 |
| Sum fordringer | 886 279 | 886 846 | 934 391 | 786 558 | 450 072 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 257 209 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 024 | 194 055 | 229 233 | 78 737 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 024 | 194 055 | 229 233 | 78 737 | 257 209 |
| Sum omløpsmidler | 913 303 | 1 080 901 | 1 163 624 | 865 295 | 707 281 |
| Sum eiendeler | 962 207 | 1 129 805 | 1 316 273 | 979 613 | 865 496 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 53 939 | 0 | 106 202 | 0 | 83 331 |
| Udekket tap | 0 | 4 158 | 0 | 50 310 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 53 939 | −4 158 | 106 202 | −50 310 | 83 331 |
| Sum egenkapital | 153 939 | 95 842 | 206 202 | 49 690 | 183 331 |
| Utsatt skatt | - | - | 7 990 | 0 | 1 784 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 7 990 | 0 | 1 784 |
| Langsiktig konserngjeld | 379 814 | 371 938 | 395 800 | 412 000 | 425 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 379 814 | 371 938 | 395 800 | 412 000 | 425 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 403 790 | 412 000 | 426 784 |
| Leverandørgjeld | 99 316 | 219 041 | 567 827 | 353 508 | 144 950 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 49 669 |
| Betalbar skatt | 5 421 | 0 | 648 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 33 581 | 43 801 | 44 106 | 92 044 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 200 000 | 40 000 | 40 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 90 136 | 359 184 | 53 700 | 72 371 | 60 763 |
| Sum kortsiktig gjeld | 428 454 | 662 025 | 706 281 | 517 923 | 255 382 |
| Sum gjeld | 808 268 | 1 033 963 | 1 110 071 | 929 923 | 682 166 |
| Sum egenkapital og gjeld | 962 207 | 1 129 805 | 1 316 273 | 979 613 | 865 496 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,13▲ | 1,63 | 1,65 | 1,67 | 2,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,25▼ | 10,79 | 5,38 | 18,71 | 3,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 27,6 %▲ | −9,3 % | 22,2 % | −13,6 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,9 %▲ | −5,2 % | 8,1 % | −3,8 % | 0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,5 %▲ | −5,0 % | 6,0 % | −4,1 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,0 %▲ | 8,5 % | 15,7 % | 5,1 % | 21,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PADEL RED KOLLTJERN AS12,9 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
PADEL RED KOLLTJERN AS12,9 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.439 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.36 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mattis Andreassen Sydhagen | 1980 |
| Styrets leder | Knut Christer Fuglesang Stramrud | 1981 |
| Styremedlem | Mattis Andreassen Sydhagen | 1980 |
| Styremedlem | Nikolai Kaatorp Mathisen | 1980 |
| Styremedlem | Patrick Thoresen | 1983 |
| Regnskapsfører | HAUGALAND REGNSKAP AS919 807 172 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PRH Holding AS100,0 %Hamar · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- PRH Holding AS
- PADEL RED HAMJERN AS100,0 %
- PADEL RED KOLLTJERN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.