- Org.nr.
- 925 621 498
- Adresse
- Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- PADEL HOLDCO AS, 73,3 %
Driftsresultat−126 202ikke oppgitt
EBITDA−121 027før av- og nedskrivninger
Årsresultat−444 101ikke oppgitt
Egenkapital4 600 66726,7 % av eiendelene
Padelon AS er et aksjeselskap innen drift av fornøyelses- og temaparker, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 621 498
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 11.08.2020
- Registrert
- 11.09.2020
- Adresse
- Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 38 310
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet, investere i aksjeselskaper, samt eie og drive en padel tennisbaner.
Tidligere navn
- PARC PADEL AS11.09.2020 til 15.05.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | 2 726 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 5 175 | 2 588 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 175 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 121 027 | - | - | 326 307 | 93 149 |
| Sum driftskostnader | 126 202 | 120 539 | 166 204 | 331 482 | 98 463 |
| Driftsresultat | −126 202 | −120 539 | −166 204 | −331 482 | −98 463 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 565 811 | - | - | - | 43 759 |
| Sum finansinntekter | 565 811 | 895 986 | 1 351 945 | 113 040 | 43 759 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 008 969 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | 40 883 |
| Sum finanskostnader | 1 008 969 | 837 101 | 392 661 | 170 679 | 40 883 |
| Netto finans | −443 158 | 58 885 | 959 284 | −57 639 | 2 876 |
| Resultat før skatt | - | −61 654 | 793 080 | −389 121 | −95 587 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −85 327 | −13 373 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −82 214 |
| Resultat før skattekostnad | −569 360 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −125 259 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −444 101 | −48 090 | 869 402 | −303 794 | −82 214 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −82 214 |
| Udekket tap | −16 083 | - | - | - | −82 214 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −82 214 |
| Overført fra annen egenkapital | −428 018 | - | - | - | - |
| Konsesjoner, patenter o.l | 2 588 | - | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 315 899 | - | - | - | 15 427 |
| Sum immaterielle eiendeler | 318 486 | - | - | - | 38 714 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 4 177 259 | - | - | - | 3 966 750 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 356 471 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 533 731 | - | - | - | 3 966 750 |
| Sum anleggsmidler | 12 852 217 | 12 534 165 | 6 564 307 | 6 551 559 | 4 005 464 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 135 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 4 266 930 | - | - | - | 3 348 690 |
| Sum fordringer | 4 271 065 | - | - | - | 3 348 690 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 461 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 93 148 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 93 148 | - | - | - | 3 461 |
| Sum omløpsmidler | 4 364 213 | 3 467 349 | 384 704 | 658 403 | 3 352 151 |
| Sum eiendeler | 17 216 431 | 16 001 514 | 6 949 011 | 7 209 961 | 7 357 616 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 23 288 |
| Aksjekapital | 38 310 | - | - | - | - |
| Overkurs | 4 578 440 | - | - | - | 4 578 440 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 616 750 | 4 616 750 | 4 611 180 | 4 611 180 | 4 611 180 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 16 083 | - | - | - | 83 930 |
| Sum opptjent egenkapital | −16 083 | 428 018 | 481 677 | −387 724 | −83 930 |
| Sum egenkapital | 4 600 667 | 5 044 768 | 5 092 857 | 4 223 456 | 4 527 250 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 5 139 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 4 070 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 223 926 | - | - | - | 2 485 749 |
| Annen kortsiktig gjeld | 382 629 | - | - | - | 312 339 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 615 764 | 10 956 746 | 1 856 153 | 2 986 506 | 2 830 366 |
| Sum gjeld | 12 615 764 | 10 956 746 | 1 856 153 | 2 986 506 | 2 830 366 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 216 431 | - | - | - | 7 357 616 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 38 310 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,35▲ | 0,32 | 0,21 | 0,22 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,74▲ | 2,17 | 0,36 | 0,71 | 0,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▼ | 6,8 % | 16,7 % | −3,0 % | −0,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,7 %▼ | 31,5 % | 73,3 % | 58,6 % | 61,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Graver | 1972 |
| Styrets leder | Kjetil Graver | 1972 |
| Styremedlem | Alexander Toft Søderlund | 1987 |
| Styremedlem | Dag Eliasson Melhus | 1986 |
| Styremedlem | Petter Ivar Haagaas | 1975 |
| Styremedlem | Torbjørn Slørdal | 1969 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PADEL HOLDCO AS73,3 %Lysaker · 2 808 ordinære aksjer
- Shakti AS9,29 %Ranheim · 356 ordinære aksjer
- Lerfalds Holding AS9,27 %Flatåsen · 355 ordinære aksjer
- Haugesund · 312 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Activeon AS
- PADEL HOLDCO AS90,9 %
- Padelon AS73,3 %
- STAVANGER PADEL AS100,0 %
- TRONDHEIM PADEL AS100,0 %
- HAUGESUND PADEL AS100,0 %
- Padelon AS73,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- STAVANGER PADEL AS100,0 %918 607 404 · 30 000 ordinære aksjer
- TRONDHEIM PADEL AS100,0 %923 603 069 · 30 000 ordinære aksjer
- HAUGESUND PADEL AS100,0 %825 621 482 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.