- Org.nr.
- 921 087 659
- Adresse
- Osloveien 14B, 7374 Røros
- Hovedeier
- STEGA HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat473 46568,1 % margin
EBITDA603 465før av- og nedskrivninger
Årsresultat385 24655,5 % margin
Egenkapital4 681 10970,6 % av eiendelene
PAKKHUSET UTE DEPOT AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 087 659
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.06.2018
- Registrert
- 29.06.2018
- Adresse
- Osloveien 14B, 7374 Røros
- Kommune
- Røros
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Røros (85)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PAKKHUSET UTE DEPOT AS921 142 498 · RØROS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og utleie av fast eiendom, herunder utleie til overnatting, samt alt annet som naturlig hører inn under dette. Selskapet kan også investere i andre selskap.
Tidligere navn
- RØROS APARTMENTS AS29.06.2018 til 21.01.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 694 758 | - | - | 613 872 | 602 872 |
| Sum driftsinntekter | 694 758 | 677 496 | 619 872 | 613 872 | 602 872 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 130 000 | - | - | 130 000 | 142 800 |
| Annen driftskostnad | 91 293 | - | - | 103 784 | 113 829 |
| Sum driftskostnader | 221 293 | 237 207 | 286 500 | 233 784 | 256 629 |
| Driftsresultat | 473 465 | 440 289 | 333 372 | 380 088 | 346 243 |
| Annen rentekostnad | 56 920 | - | - | 46 286 | 41 475 |
| Sum finanskostnader | 56 920 | 62 394 | 60 642 | 46 286 | 41 475 |
| Netto finans | −56 920 | −62 394 | −60 642 | −46 286 | −41 475 |
| Resultat før skatt | - | 377 895 | 272 730 | 333 802 | 304 768 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 67 048 |
| Resultat før skattekostnad | 416 545 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 31 299 | - | - | 32 905 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 300 897 | 237 720 |
| Årsresultat | 385 246 | 356 788 | 268 890 | 300 897 | 237 720 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 385 246 | - | - | 300 897 | 237 720 |
| Totalresultat | 385 246 | - | - | 300 897 | 237 720 |
| Avgitt konsernbidrag | 274 276 | - | - | 162 625 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 110 970 | - | - | 138 272 | 237 720 |
| Sum overføringer og disponeringer | 385 246 | - | - | 300 897 | 237 720 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 877 390 | - | - | 6 150 000 | 6 280 000 |
| Sum varige driftsmidler | 5 877 390 | - | - | 6 150 000 | 6 280 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 527 721 | - | - | 177 045 | 63 670 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 527 721 | - | - | 177 045 | 63 670 |
| Sum anleggsmidler | 6 405 111 | 6 295 997 | 6 314 642 | 6 327 045 | 6 343 670 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 101 739 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 377 | - | - | 4 230 | 5 483 |
| Sum fordringer | 5 377 | - | - | 4 230 | 107 222 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 215 539 | - | - | 313 716 | 116 831 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 215 539 | - | - | 313 716 | 116 831 |
| Sum omløpsmidler | 220 917 | 296 825 | 193 938 | 317 946 | 224 053 |
| Sum eiendeler | 6 626 028 | 6 592 822 | 6 508 580 | 6 644 991 | 6 567 723 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 4 081 743 | - | - | 4 081 743 | 4 081 743 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 181 743 | 4 181 743 | 4 181 743 | 4 181 743 | 4 181 743 |
| Annen egenkapital | 499 366 | - | - | 300 075 | 161 803 |
| Sum opptjent egenkapital | 499 366 | 388 397 | 313 562 | 300 075 | 161 803 |
| Sum egenkapital | 4 681 109 | 4 570 140 | 4 495 305 | 4 481 818 | 4 343 546 |
| Utsatt skatt | 1 074 528 | - | - | 1 134 641 | 1 154 350 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 074 528 | - | - | 1 134 641 | 1 154 350 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 719 265 | - | - | 916 617 | 972 757 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 719 265 | - | - | 916 617 | 972 757 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 793 793 | 1 887 027 | 1 970 257 | 2 051 258 | 2 127 107 |
| Leverandørgjeld | 3 665 | - | - | 33 141 | 4 788 |
| Betalbar skatt | 53 701 | - | - | 57 392 | 51 758 |
| Skyldig offentlige avgifter | 79 290 | - | - | 9 700 | 40 524 |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 470 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 151 126 | 135 655 | 43 018 | 111 915 | 97 070 |
| Sum gjeld | 1 944 919 | 2 022 682 | 2 013 275 | 2 163 173 | 2 224 177 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 626 028 | - | - | 6 644 991 | 6 567 723 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,46▼ | 2,19 | 4,51 | 2,84 | 2,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,42▼ | 0,44 | 0,45 | 0,48 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▲ | 6,7 % | 5,1 % | 5,8 % | 5,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,1 %▲ | 65,0 % | 53,8 % | 61,9 % | 57,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 55,5 %▲ | 52,7 % | 43,4 % | 49,0 % | 39,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,6 %▲ | 69,3 % | 69,1 % | 67,4 % | 66,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PAKKHUSET UTE DEPOT AS68,1 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
PAKKHUSET UTE DEPOT AS68,1 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gabriele Telwest | 1965 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEGA HOLDING AS100,0 %Røros · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STEGA HOLDING AS
- PAKKHUSET UTE DEPOT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.