- Org.nr.
- 915 044 999
- Adresse
- Vognmann Olsens veg 16, 9007 Tromsø
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−1 940 164ikke oppgitt
EBITDA−1 908 380før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 406 399ikke oppgitt
Egenkapital38 798 69192,7 % av eiendelene
PAMO INVEST AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 044 999
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 17.02.2015
- Registrert
- 27.02.2015
- Adresse
- Vognmann Olsens veg 16, 9007 Tromsø
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 400 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer, investere i og utvikle fast eiendom samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 83 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 31 784 | 14 000 | 7 000 | 7 000 | 1 919 |
| Annen driftskostnad | 1 908 297 | 1 208 626 | 837 841 | 108 235 | 1 128 945 |
| Sum driftskostnader | 1 940 164 | 1 222 626 | 844 841 | 115 235 | 1 130 864 |
| Driftsresultat | −1 940 164 | −1 222 626 | −844 841 | −115 235 | −1 130 864 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 2 000 000 | 2 000 000 | - | - | 10 723 869 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 900 000 | 750 000 | - | - | 100 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 189 569 | 308 209 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 161 840 | 167 698 | - | - | 71 066 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 3 604 792 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 501 450 |
| Sum finansinntekter | 3 251 409 | 3 225 907 | 4 431 143 | 7 603 487 | 15 001 177 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 60 906 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 211 044 | 9 796 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | - | 4 000 | - | - | 343 350 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 2 839 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 287 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 051 332 | 13 796 | 351 490 | 578 164 | 404 256 |
| Netto finans | 200 077 | 3 212 111 | 4 079 653 | 7 025 323 | 14 596 921 |
| Resultat før skatt | −1 740 087 | 1 989 485 | 3 234 812 | 6 910 088 | 13 466 057 |
| Skattekostnad på resultat | −333 688 | 32 604 | −83 845 | −4 164 | −147 169 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 13 613 226 |
| Årsresultat | −1 406 399 | 1 956 881 | 3 318 657 | 6 914 252 | 13 613 226 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 406 399 | 1 956 881 | - | - | 13 613 226 |
| Totalresultat | −1 406 399 | 1 956 881 | - | - | 13 613 226 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 11 613 226 |
| Ordinært utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −4 406 399 | −1 043 119 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 406 399 | 1 956 881 | - | - | 13 613 226 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 719 672 | 342 793 | - | - | 225 613 |
| Sum immaterielle eiendeler | 719 672 | 342 793 | - | - | 225 613 |
| Maskiner og anlegg | 229 000 | 124 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 25 000 | 32 000 | - | - | 20 000 |
| Sum varige driftsmidler | 254 000 | 156 000 | - | - | 20 000 |
| Investering i datterselskap | 20 982 891 | 19 022 372 | - | - | 18 144 172 |
| Lån til foretak i samme konsern | 4 584 558 | 10 963 754 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 437 725 | 3 437 725 | - | - | 4 307 200 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 266 275 | 691 275 | - | - | 1 295 511 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 204 664 | 1 504 764 | - | - | 54 825 |
| Andre langsiktige fordringer | 238 846 | 358 814 | - | - | 1 272 120 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 714 959 | 35 978 705 | - | - | 25 073 828 |
| Sum anleggsmidler | 32 688 631 | 36 477 498 | 38 291 173 | 25 639 994 | 25 319 441 |
| Sum varer | 1 503 744 | 1 086 699 | - | - | 1 086 699 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 933 096 | 2 877 996 | - | - | 5 401 997 |
| Sum fordringer | 2 933 096 | 2 877 996 | - | - | 5 401 997 |
| Markedsbaserte aksjer | 169 945 | 380 989 | - | - | 6 732 060 |
| Sum investeringer | 169 945 | 380 989 | - | - | 6 732 060 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 563 030 | 5 466 777 | - | - | 6 536 008 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 563 030 | 5 466 777 | - | - | 6 536 008 |
| Sum omløpsmidler | 9 169 814 | 9 812 461 | 7 970 367 | 23 289 557 | 19 756 765 |
| Sum eiendeler | 41 858 445 | 46 289 959 | 46 261 540 | 48 929 552 | 45 076 206 |
| Aksjekapital | 400 000 | 400 000 | - | - | 400 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Annen egenkapital | 38 398 691 | 42 805 090 | - | - | 41 615 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 38 398 691 | 42 805 090 | 43 848 209 | 48 529 552 | 41 615 300 |
| Sum egenkapital | 38 798 691 | 43 205 090 | 44 248 209 | 48 929 552 | 42 015 300 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 60 906 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 60 906 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 60 906 |
| Leverandørgjeld | 16 563 | 23 094 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 43 191 | 61 775 | - | - | - |
| Utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | - | - | 2 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 059 754 | 3 084 869 | 2 013 331 | - | 3 000 000 |
| Sum gjeld | 3 059 754 | 3 084 869 | 2 013 331 | 0 | 3 060 906 |
| Sum egenkapital og gjeld | 41 858 445 | 46 289 959 | - | - | 45 076 206 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,00▼ | 3,18 | 3,96 | - | 6,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▲ | 0,07 | 0,05 | 0,00 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,0 %▼ | 4,3 % | 7,5 % | 15,9 % | 30,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,7 %▼ | 93,3 % | 95,6 % | 100,0 % | 93,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Einar Eilertsen | 1962 |
| Styremedlem | Mona Abelsen | 1964 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
| Regnskapsfører | DIN REGNSKAPSFØRER AS989 957 422 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MONA ABELSEN50,0 %f. 1964 · Tromsø · 100 ordinære aksjer
- PÅL EINAR EILERTSEN50,0 %f. 1962 · Tromsø · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MONA ABELSEN STORE AS100,0 %915 145 256 · 1 000 ordinære aksjer
- Strandtorget 5 Eiendom AS100,0 %915 667 015 · 100 ordinære aksjer
- Målselv Fjellandsby AS55,0 %912 719 367 · 28 389 ordinære aksjer
- Vestregata 40 AS50,0 %923 942 130 · 600 ordinære aksjer
- Kaffebønna AS30,0 %979 916 981 · 30 ordinære aksjer
- BAPP HOLDING AS25,0 %920 448 623 · 10 000 ordinære aksjer
- Tiggerstaven AS25,0 %931 574 701 · 750 ordinære aksjer
- Chondro Engineering AS10,4 %999 573 118 · 7 333 ordinære aksjer
- NORDIC CLOUD AS7,03 %929 125 711 · 393 939 ordinære aksjer
- Multiply Invest II AS2,75 %916 491 573 · 8 250 ordinære aksjer
Vis alle 11 · 1 til
- Subsea Logistics AS0,35 %912 234 878 · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.