- Org.nr.
- 921 431 139
- Adresse
- c/o Øistein Sariberget, Brevigveien 99, 1912 Enebakk
- Hovedeier
- RR Holding AS, 55 %
Parking Solution AS er et aksjeselskap innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 431 139
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 22.08.2018
- Registrert
- 20.09.2018
- Adresse
- c/o Øistein Sariberget, Brevigveien 99, 1912 Enebakk
- Postadresse
- Bjørnebærstubben 3
- Kommune
- Enebakk
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Parking Solution AS921 513 003 · ENEBAKK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive parkeringsrelater virksomhet. Markedsføre, prosjektere, selge og installere, samt drifte automatiske parkeringssystemer, modulbaserte parkeringshus og virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette. Videre å drive rådgivnings- og konsulentvirksomhet, handelsvirksomhet og agenturvirksomhet, samt hva herved står i forbindelse. Selskapet kan ved innskudd eller på annen måte delta i andre selskaper som driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 660 912 | 4 563 883 | 1 219 779 | 3 495 901 | 653 334 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 20 400 | - |
| Annen driftsinntekt | 14 500 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 675 412 | 4 563 883 | 1 219 779 | 3 516 301 | 653 334 |
| Varekostnad | 728 032 | 2 828 392 | 288 707 | 1 416 082 | 210 326 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 68 689 |
| Lønnskostnad | 788 395 | 342 214 | 185 182 | 31 117 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 216 677 | 200 507 | 127 174 | 63 441 | - |
| Annen driftskostnad | 719 876 | 764 063 | 540 875 | 597 602 | 364 667 |
| Sum driftskostnader | 2 452 981 | 4 135 176 | 1 141 939 | 2 108 242 | 643 681 |
| Driftsresultat | 222 431 | 428 707 | 77 840 | 1 408 060 | 9 652 |
| Annen renteinntekt | 3 861 | 61 434 | 10 396 | 245 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 586 | - |
| Annen finansinntekt | 383 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 244 | 61 434 | 10 396 | 831 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 20 411 | - | - |
| Annen rentekostnad | 53 446 | 58 966 | 4 681 | 2 146 | 411 |
| Sum finanskostnader | 53 446 | 58 966 | 25 091 | 2 146 | 411 |
| Netto finans | −49 202 | 2 468 | −14 695 | −1 315 | −411 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 9 241 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 278 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 6 963 |
| Resultat før skattekostnad | 173 229 | 431 175 | 63 145 | 1 406 745 | - |
| Skattekostnad | 44 202 | 93 905 | 20 226 | 311 749 | - |
| Årsresultat | 129 027 | 337 270 | 42 919 | 1 094 996 | 6 963 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 6 963 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 6 963 |
| Udekket tap | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 129 027 | 337 270 | 42 919 | 1 094 996 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 42 919 | 1 094 996 | 6 963 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 307 949 | 1 391 435 | 1 480 250 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 480 751 | 573 942 | 233 518 | 240 942 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 788 700 | 1 965 377 | 1 713 768 | 240 942 | 257 883 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 788 700 | 1 965 377 | 1 713 768 | 240 942 | 257 883 |
| Varer | 485 114 | 575 114 | 556 079 | 428 850 | 699 352 |
| Sum varer | - | - | 556 079 | 428 850 | 699 352 |
| Kundefordringer | 591 845 | 18 994 | 24 495 | 228 702 | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 632 | 10 212 | 3 818 | 1 244 | - |
| Sum fordringer | 600 477 | 29 206 | 28 313 | 229 946 | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 90 816 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 156 300 | 114 459 | 406 793 | 1 681 892 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 156 300 | 114 459 | 406 793 | 1 681 892 | 90 816 |
| Sum omløpsmidler | 1 241 891 | 718 780 | 991 186 | 2 340 687 | 820 168 |
| Sum eiendeler | 3 030 591 | 2 684 157 | 2 704 953 | 2 581 629 | 1 078 051 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 257 883 |
| Aksjekapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
| Annen egenkapital | 1 624 226 | 1 495 198 | 1 157 929 | 1 115 009 | 20 013 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 624 226 | 1 495 198 | 1 157 929 | 1 115 009 | 20 013 |
| Sum egenkapital | 1 954 226 | 1 825 198 | 1 487 929 | 1 445 009 | 350 013 |
| Utsatt skatt | 0 | 1 857 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 1 857 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 583 717 | 648 757 | 480 356 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 583 717 | 648 757 | 480 356 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 480 356 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 67 708 | 378 | 0 | 9 399 | 7 847 |
| Betalbar skatt | 46 059 | 92 048 | 20 226 | 311 749 | 2 279 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 67 912 |
| Skyldige offentlige avgifter | 249 255 | 36 275 | 34 712 | 152 371 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 129 627 | 49 655 | 681 730 | 663 101 | 650 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 492 649 | 208 344 | 736 669 | 1 136 620 | 728 038 |
| Sum gjeld | 1 076 366 | 858 959 | 1 217 025 | 1 136 620 | 728 038 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 030 591 | 2 684 157 | 2 704 953 | 2 581 629 | 1 078 051 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 330 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,52▼ | 3,45 | 1,35 | 2,06 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,55▲ | 0,47 | 0,82 | 0,79 | 2,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,9 %▼ | 18,2 % | 3,3 % | 77,0 % | 0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,3 %▼ | 9,4 % | 6,4 % | 40,0 % | 1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,8 %▼ | 7,4 % | 3,5 % | 31,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 64,5 %▼ | 68,0 % | 55,0 % | 56,0 % | 32,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 52.212.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øistein Sariberget | 1970 |
| Styrets leder | Ronny Rædergård | 1972 |
| Styremedlem | Øistein Sariberget | 1970 |
| Regnskapsfører | TRIO REGNSKAP AS951 228 400 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RR Holding AS55,0 %Spydeberg · 1 815 ordinære aksjer
- Sariberget Holding AS45,0 %Enebakk · 1 485 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RR Holding AS
- RR Eiendom Jerikoveien 26 AS100,0 %
- RR BYGG AS100,0 %
- Parking Solution AS55,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.