- Org.nr.
- 917 836 108
- Adresse
- Løkketangen 26, 1337 Sandvika
Driftsresultat4 969 80528,5 % margin
EBITDA4 983 603før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 910 84722,4 % margin
Egenkapital8 321 06172,1 % av eiendelene
PASCAL WEAR AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 836 108
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 20.09.2016
- Registrert
- 05.10.2016
- Adresse
- Løkketangen 26, 1337 Sandvika
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PASCAL WEAR AS987 276 061 · BÆRUM10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av klær og andre handelsvarer samt annen virksomhet som faller naturlig i forbindelse med dette. Selskapets vil også kunne drive investeringer og deltagelse i andre selskaper, samt forvaltning og drift av eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 425 608 | 14 334 330 | 12 490 180 | 9 551 163 | 6 297 022 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 35 | 141 335 |
| Sum driftsinntekter | 17 425 608 | 14 334 330 | 12 490 180 | 9 551 198 | 6 438 357 |
| Varekostnad | 6 894 742 | 5 740 692 | 2 469 212 | 3 912 054 | 2 514 624 |
| Lønnskostnad | 3 332 010 | 2 859 951 | 3 042 445 | 2 555 230 | 2 377 067 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 13 798 | 13 798 | 11 749 | 9 700 | 4 683 |
| Annen driftskostnad | 2 215 253 | 2 528 952 | 1 991 047 | 2 113 300 | 1 726 815 |
| Sum driftskostnader | 12 455 803 | 11 143 394 | 7 514 453 | 8 590 284 | 6 623 190 |
| Driftsresultat | 4 969 805 | 3 190 936 | 4 975 727 | 960 914 | −184 833 |
| Annen renteinntekt | 85 175 | 30 085 | 7 879 | 6 479 | 8 053 |
| Annen finansinntekt | - | 16 688 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 85 175 | 46 773 | 7 879 | 6 479 | 8 053 |
| Annen rentekostnad | 8 163 | 13 265 | 7 809 | 342 | 3 773 |
| Annen finanskostnad | 6 379 | 47 195 | 81 151 | - | - |
| Sum finanskostnader | 14 542 | 60 460 | 88 960 | 342 | 3 773 |
| Netto finans | 70 633 | −13 687 | −81 080 | 6 137 | 4 280 |
| Resultat før skatt | 5 040 438 | 3 177 249 | 4 894 647 | 967 051 | −180 553 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 129 591 | 708 732 | 1 120 373 | 206 404 | −17 508 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | 3 910 847 | 2 468 517 | 3 774 274 | 760 647 | −163 044 |
| Årsresultat | 3 910 847 | 2 468 517 | 3 774 274 | 760 647 | −163 044 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 910 847 | 2 468 517 | 3 774 274 | 760 647 | −163 044 |
| Overføringer annen egenkapital | 3 910 847 | 2 468 517 | 3 774 274 | 760 647 | −163 044 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 910 847 | 2 468 517 | 3 774 274 | 760 647 | −163 044 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | 15 261 | 29 059 | 42 857 | 34 117 | 43 817 |
| Sum varige driftsmidler | 15 261 | 29 059 | 42 857 | 34 117 | 43 817 |
| Investering i datterselskap | 3 800 100 | 3 800 100 | 3 800 100 | 3 800 100 | 3 800 100 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 800 100 | 3 800 100 | 3 800 100 | 3 800 100 | 3 800 100 |
| Sum anleggsmidler | 3 815 361 | 3 829 159 | 3 842 957 | 3 834 217 | 3 843 917 |
| Varer | 2 780 231 | 2 761 857 | 3 391 010 | 2 343 368 | 3 645 396 |
| Sum varer | 2 780 231 | 2 761 857 | 3 391 010 | 2 343 368 | 3 645 396 |
| Kundefordringer | 8 316 | 61 964 | 160 482 | 3 720 | 93 575 |
| Andre kortsiktige fordringer | 554 805 | 223 984 | 1 083 780 | 1 492 674 | 579 639 |
| Sum fordringer | 563 121 | 285 948 | 1 244 262 | 1 496 394 | 673 213 |
| Markedsbaserte aksjer | 650 000 | - | - | 400 000 | - |
| Sum investeringer | 650 000 | - | - | 400 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 725 468 | 2 704 183 | 1 389 843 | 2 024 748 | 1 862 006 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 725 468 | 2 704 183 | 1 389 843 | 2 024 748 | 1 862 006 |
| Sum omløpsmidler | 7 718 819 | 5 751 989 | 6 025 115 | 6 264 511 | 6 180 615 |
| Sum eiendeler | 11 534 181 | 9 581 148 | 9 868 072 | 10 098 727 | 10 024 532 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 8 291 061 | 4 630 214 | 3 961 697 | 5 687 423 | 4 926 776 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 291 061 | 4 630 214 | 3 961 697 | 5 687 423 | 4 926 776 |
| Sum egenkapital | 8 321 061 | 4 660 214 | 3 991 697 | 5 717 423 | 4 956 776 |
| Utsatt skatt | - | - | 718 | 1 125 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 718 | 1 125 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 198 125 | 3 233 636 | 3 215 797 | 3 122 539 | 2 957 539 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 198 125 | 3 233 636 | 3 215 797 | - | 2 957 539 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 198 125 | 3 233 636 | 3 216 515 | - | 2 957 539 |
| Leverandørgjeld | 347 505 | 352 590 | 156 160 | 60 572 | 926 294 |
| Betalbar skatt | 1 144 808 | 709 450 | 1 120 780 | 205 279 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 229 392 | 217 694 | 561 628 | 681 735 | 608 857 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 149 654 | 458 605 | 12 440 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 293 290 | 257 912 | 362 688 | 297 615 | 575 066 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 014 995 | 1 687 298 | 2 659 860 | 1 257 640 | 2 110 217 |
| Sum gjeld | 3 213 120 | 4 920 934 | 5 876 375 | 4 381 304 | 5 067 756 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 534 181 | 9 581 148 | 9 868 072 | 10 098 727 | 10 024 532 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,83▲ | 3,41 | 2,27 | 4,98 | 2,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,39▼ | 1,06 | 1,47 | 0,77 | 1,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,9 %▲ | 33,3 % | 49,9 % | 9,6 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,5 %▲ | 22,3 % | 39,8 % | 10,1 % | −2,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,4 %▲ | 17,2 % | 30,2 % | 8,0 % | −2,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,1 %▲ | 48,6 % | 40,5 % | 56,6 % | 49,4 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 742 561
- Resultat per ansatt, kroner
- 496 981
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PASCAL WEAR AS28,5 %
17,4 mill. 10 ansatte 2024
0 %102030
Texcon AS0,4 % 1 145,6 mill.5 ansatte 2025
HELLY HANSEN AS1,9 % 3 940,0 mill.305 ansatte 2025
Eurosko Gruppen AS3,8 % 1 210,0 mill.84 ansatte 2025
PASCAL WEAR AS28,5 % 17,4 mill.10 ansatte 2024
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.420.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fang Fang Tao | 1968 |
| Styrets leder | Fang Fang Tao | 1968 |
| Revisor | REVISORKONSULT AS928 942 767 | - |
| Regnskapsfører | AKERSHUS ØKONOMI AS851 654 062 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FANG FANG TAO100,0 %f. 1968 · Haslum · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hamang Terrasse 61 AS100,0 %979 636 288 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.