- Org.nr.
- 932 829 010
- Adresse
- Lemoen 9, 8618 Mo I Rana
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−13 335ikke oppgitt
Årsresultat254 497ikke oppgitt
Egenkapital4 733 13295,9 % av eiendelene
PB 688 Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2023.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 829 010
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 05.10.2023
- Registrert
- 27.01.2024
- Adresse
- Lemoen 9, 8618 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Rana (182)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PB 688 Holding AS832 908 622 · RANA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve og eie aksjer og andeler i andre selskaper, handel i finansielle instrumenter samt all annen virksomhet som naturlig hører derved.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 13 335 | 27 090 |
| Sum driftskostnader | 13 335 | 27 090 |
| Driftsresultat | −13 335 | −27 090 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | 3 603 128 |
| Annen renteinntekt | 30 208 | 55 625 |
| Annen finansinntekt | 593 002 | 263 228 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | 5 099 102 |
| Sum finansinntekter | 623 211 | 9 021 083 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 344 235 | - |
| Annen rentekostnad | 232 | - |
| Annen finanskostnad | 5 983 | - |
| Sum finanskostnader | 350 451 | - |
| Netto finans | 272 760 | 9 021 083 |
| Resultat før skatt | 259 425 | 8 993 993 |
| Skattekostnad på resultat | 4 928 | 8 015 |
| Årsresultat | 254 497 | 8 985 978 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 254 497 | 8 985 978 |
| Totalresultat | 254 497 | 8 985 978 |
| Ordinært utbytte | 200 000 | 4 350 000 |
| Ekstraordinært utbytte | - | 2 150 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 54 497 | 2 485 978 |
| Sum overføringer og disponeringer | 254 497 | 8 985 978 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 853 340 | 4 853 340 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 4 084 235 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 853 340 | 8 937 575 |
| Sum anleggsmidler | 4 853 340 | 8 937 575 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 82 320 | 99 075 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 82 320 | 99 075 |
| Sum omløpsmidler | 82 320 | 99 075 |
| Sum eiendeler | 4 935 660 | 9 036 650 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 2 168 441 | 2 168 441 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 784 | −5 784 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 192 657 | 2 192 657 |
| Annen egenkapital | 2 540 475 | 2 485 978 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 540 475 | 2 485 978 |
| Sum egenkapital | 4 733 132 | 4 678 635 |
| Leverandørgjeld | −2 400 | - |
| Betalbar skatt | 4 928 | 8 015 |
| Utbytte | 200 000 | 4 350 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 202 528 | 4 358 015 |
| Sum gjeld | 202 528 | 4 358 015 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 935 660 | 9 036 650 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,41▲ | 0,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,7 %▼ | 99,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,9 %▲ | 51,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Morten Bøe | 1966 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL MORTEN BØE100,0 %f. 1966 · Mo I Rana · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Norconsult ASA0,03 %963 865 724 · 109 680 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.