- Org.nr.
- 816 736 862
- Adresse
- Brugata 1, 0186 Oslo
Driftsresultat67 85987,0 % margin
Årsresultat67 89287,0 % margin
Egenkapital−1 134 206−24,4 % av eiendelene
Pellygata 59 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 816 736 862
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 30.01.2016
- Registrert
- 15.02.2016
- Adresse
- Brugata 1, 0186 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 1 000 800
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pellygata 59 AS916 760 116 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av egen fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Other income | 78 000 | 78 000 | 78 000 | 98 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 78 000 | 78 000 | 78 000 | 98 000 | 17 600 |
| Other operating expenses | - | - | - | - | 8 665 |
| Other expenses | 10 141 | 2 264 587 | 10 877 | 7 203 | - |
| Sum driftskostnader | 10 141 | 2 264 587 | 10 877 | 7 203 | 8 665 |
| Driftsresultat | 67 859 | −2 186 587 | 67 123 | 90 797 | 8 935 |
| Annen renteinntekt | 33 | 2 987 | - | 1 780 | 4 |
| Sum finansinntekter | 33 | 2 987 | - | 1 780 | 4 |
| Annen rentekostnad | - | 13 078 | 60 497 | 12 500 | 552 |
| Sum finanskostnader | - | 13 078 | 60 497 | 12 500 | 552 |
| Netto finans | 33 | −10 091 | −60 497 | −10 720 | −548 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Resultat før skattekostnad | 67 892 | −2 196 678 | - | - | - |
| Årsresultat | 67 892 | −2 196 678 | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 67 892 | −2 196 678 | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Totalresultat | 67 892 | −2 196 678 | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Udekket tap | 67 892 | −2 196 678 | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Sum overføringer og disponeringer | 67 892 | −2 196 678 | 6 626 | 80 077 | 8 387 |
| Other operating income | - | - | - | - | 17 600 |
| Buildings and land | 2 819 972 | 2 819 972 | 8 458 694 | 8 458 694 | 8 458 694 |
| Sum varige driftsmidler | 2 819 972 | 2 819 972 | 8 458 694 | 8 458 694 | 8 458 694 |
| Sum anleggsmidler | 2 819 972 | 2 819 972 | 8 458 694 | 8 458 694 | 8 458 694 |
| Sum varer | 1 433 787 | 1 211 315 | 2 515 357 | 2 111 916 | 1 709 858 |
| Cash and bank deposits | - | - | - | - | 22 770 |
| Other short-term receivables | 390 000 | 490 000 | 490 000 | 360 000 | - |
| Sum fordringer | 390 000 | 490 000 | 490 000 | 360 000 | - |
| Cash and cash equivalents | 14 014 | 28 594 | 12 308 | 205 323 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 014 | 28 594 | 12 308 | 205 323 | 22 770 |
| Sum omløpsmidler 3 O1L7 | - | - | - | 2 677 238 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 837 800 | 1 729 909 | - | - | 1 732 628 |
| Sum eiendeler | 4 657 772 | 4 549 881 | 11 476 359 | 11 135 932 | 10 191 322 |
| Share capital | 1 000 800 | 1 000 800 | 1 000 800 | 1 000 800 | 1 000 800 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 800 | 1 000 800 | 1 000 800 | 1 000 800 | 1 000 800 |
| Udekket tap | 2 135 006 | 2 202 897 | 6 219 | 12 846 | 92 923 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 135 006 | −2 202 897 | −6 219 | −12 846 | −92 923 |
| Sum egenkapital | −1 134 206 | −1 202 097 | 994 581 | 987 954 | 907 877 |
| Other long term liabilities | - | - | - | - | 9 283 445 |
| Other non-current liabilities | 5 791 978 | 5 751 978 | 11 522 978 | 11 187 978 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 791 978 | 5 751 978 | 11 522 978 | 11 187 978 | 9 283 445 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 791 978 | 5 751 978 | 11 522 978 | 11 187 978 | 9 283 445 |
| Leverandørgjeld | - | - | −1 041 200 | −1 040 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | −1 041 200 | −1 040 000 | - |
| Sum gjeld | 5 791 978 | 5 751 978 | 10 481 778 | 10 147 978 | 9 283 445 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 657 772 | 4 549 881 | 11 476 359 | 11 135 932 | 10 191 322 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | −2,90 | −2,57 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,11▼ | −4,78 | 10,54 | 10,27 | 10,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,5 %▲ | −27,3 % | 0,6 % | 0,9 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 87,0 %▲ | −2 803,3 % | 86,1 % | 92,7 % | 50,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 87,0 %▲ | −2 816,3 % | 8,5 % | 81,7 % | 47,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −24,4 %▲ | −26,4 % | 8,7 % | 8,9 % | 8,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pellygata 59 AS87,0 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
0 %255075100
Pellygata 59 AS87,0 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Deepak Dutta | 1955 |
| Styrets leder | Deepak Dutta | 1955 |
| Styremedlem | Vijay Kumar Sharma | 1952 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DUTTA HOLDING AS50,0 %Oslo · 1 668 ordinære aksjer
- DSA HOLDING AS50,0 %Hagan · 1 668 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.