- Org.nr.
- 926 756 737
- Adresse
- Pellygata 72, 1706 Sarpsborg
Driftsresultat251 92337,7 % margin
EBITDA329 423før av- og nedskrivninger
Årsresultat−73 484−11,0 % margin
Egenkapital377 6806,5 % av eiendelene
Pellygata 72 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 756 737
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 19.02.2021
- Registrert
- 09.03.2021
- Adresse
- Pellygata 72, 1706 Sarpsborg
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sarpsborg (594)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pellygata 72 AS926 855 689 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 635 100 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 34 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 669 100 | 669 000 | 657 800 | 598 300 | 413 800 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 77 500 | - | - | 77 500 | - |
| Annen driftskostnad | 339 677 | - | - | 143 957 | - |
| Sum driftskostnader | 417 177 | 261 834 | 278 458 | 221 457 | 86 088 |
| Driftsresultat | 251 923 | 407 166 | 379 342 | 376 843 | 327 712 |
| Annen renteinntekt | 35 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 35 | 549 | 724 | 203 | - |
| Annen rentekostnad | 325 442 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 325 442 | 347 876 | 327 106 | 260 547 | 100 113 |
| Netto finans | −325 407 | −347 327 | −326 382 | −260 344 | −100 113 |
| Resultat før skatt | −73 484 | 59 839 | 52 960 | 116 499 | 227 599 |
| Årsresultat | −73 484 | 46 080 | 41 056 | 90 844 | 3 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −73 484 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −73 484 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −73 484 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −73 484 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 25 655 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 738 842 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 738 842 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 738 842 | 5 816 342 | 5 893 842 | 5 971 342 | 6 048 842 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 905 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 905 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 56 885 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 56 885 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 64 790 | 96 306 | 139 754 | 241 413 | 265 061 |
| Sum eiendeler | 5 803 632 | 5 912 648 | 6 033 596 | 6 212 755 | 6 313 903 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 94 430 | 94 430 | 94 430 | 94 430 | 94 430 |
| Annen egenkapital | 283 250 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 283 250 | 356 733 | 310 653 | 269 597 | 178 753 |
| Sum egenkapital | 377 680 | 451 163 | 405 083 | 364 027 | 273 183 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 026 000 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 353 393 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 379 393 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 5 379 393 | 5 414 250 | 5 572 000 | 5 770 017 | 5 968 000 |
| Leverandørgjeld | 7 220 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 39 340 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 560 | 47 234 | 56 512 | 78 711 | 72 720 |
| Sum gjeld | 5 425 953 | 5 461 484 | 5 628 512 | 5 848 728 | 6 040 720 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 803 632 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,39▼ | 2,04 | 2,47 | 3,07 | 3,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 14,37▲ | 12,11 | 13,89 | 16,07 | 22,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,3 %▼ | 6,8 % | 6,2 % | 6,0 % | 5,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 37,7 %▼ | 60,9 % | 57,7 % | 63,0 % | 79,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,0 %▼ | 6,9 % | 6,2 % | 15,2 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,5 %▼ | 7,6 % | 6,7 % | 5,9 % | 4,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pellygata 72 AS37,7 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Pellygata 72 AS37,7 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Cathrine Heieren Hansen | 1986 |
| Styrets leder | Lasse Andre Fosby | 1967 |
| Styremedlem | Ole Christoffer Heieren Hansen | 1987 |
| Styremedlem | Marianne Fosby | 1974 |
| Styremedlem | Cathrine Heieren Hansen | 1986 |
| Regnskapsfører | DIRECTA AS992 356 898 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kamperhaug Invest AS50,0 %Klavestadhaugen · 50 ordinære aksjer
- Cathrine Heieren Hansen25,0 %f. 1986 · Borgenhaugen · 25 ordinære aksjer
- OLE CHRISTOFFER HEIEREN HANSEN25,0 %f. 1987 · Klavestadhaugen · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.