- Org.nr.
- 918 067 590
- Adresse
- Østringsvegen 1, 2651 Østre Gausdal
Driftsresultat−34 431ikke oppgitt
Årsresultat226 706ikke oppgitt
Egenkapital3 876 38599,7 % av eiendelene
PELOY HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 067 590
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 13.09.2016
- Registrert
- 24.11.2016
- Adresse
- Østringsvegen 1, 2651 Østre Gausdal
- Postadresse
- Sigrid Undsets veg 16A
- Kommune
- Gausdal
- Aksjekapital
- 30 480
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom, investeringer i andre selskaper og det som har naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 34 431 | 27 356 | 27 143 | 24 849 | 26 642 |
| Sum driftskostnader | 34 431 | 27 356 | 27 143 | 24 849 | 26 642 |
| Driftsresultat | −34 431 | −27 356 | −27 143 | −24 849 | −26 642 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 1 200 000 | 1 200 000 | - | - |
| Annen renteinntekt | 18 805 | 40 548 | 9 752 | 2 412 | 4 345 |
| Annen finansinntekt | 74 212 | 54 660 | 4 362 | 7 730 | 1 507 951 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 177 481 | 185 085 | 188 539 | - | 64 738 |
| Sum finansinntekter | 270 498 | 1 480 292 | 1 402 653 | 10 142 | 1 577 034 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 71 404 | - |
| Annen rentekostnad | 112 | - | 163 | 17 205 | 19 450 |
| Annen finanskostnad | - | - | 18 268 | 13 390 | - |
| Sum finanskostnader | 112 | - | 18 431 | 101 998 | 19 450 |
| Netto finans | 270 386 | 1 480 292 | 1 384 222 | −91 856 | 1 557 585 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 357 079 | −116 706 | 1 530 943 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 947 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 357 079 | −116 706 | 1 529 996 |
| Resultat før skattekostnad | 235 955 | 1 452 937 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 9 249 | 5 447 | - | - | - |
| Årsresultat | 226 706 | 1 447 490 | 1 357 079 | −116 706 | 1 529 996 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 226 706 | 1 447 490 | 1 357 079 | −116 706 | 1 529 996 |
| Totalresultat | 226 706 | 1 447 490 | 1 357 079 | −116 706 | 1 529 996 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 750 000 |
| Tilleggsutbytte | 100 000 | 200 000 | 400 000 | 750 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −866 706 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 126 706 | 1 247 490 | 957 079 | - | 779 996 |
| Sum overføringer og disponeringer | 226 706 | 1 447 490 | 1 357 079 | −116 706 | 1 529 996 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 |
| Sum anleggsmidler | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 | 1 390 536 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 186 742 | 1 936 342 | 1 470 593 | 967 483 | 1 059 572 |
| Sum investeringer | 2 186 742 | 1 936 342 | 1 470 593 | 967 483 | 1 059 572 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 309 881 | 629 637 | 1 244 610 | 19 149 | 732 736 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 309 881 | 629 637 | 1 244 610 | 19 149 | 732 736 |
| Sum omløpsmidler | 2 496 623 | 2 565 979 | 2 715 203 | 986 632 | 1 792 308 |
| Sum eiendeler | 3 887 159 | 3 956 515 | 4 105 739 | 2 377 168 | 3 182 844 |
| Aksjekapital | 30 480 | 30 480 | 30 480 | 30 480 | 30 480 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 480 | 30 480 | 30 480 | 30 480 | 30 480 |
| Annen egenkapital | 3 845 905 | 3 719 199 | 2 471 709 | 1 514 631 | 2 381 337 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 845 905 | 3 719 199 | 2 471 709 | 1 514 631 | 2 381 337 |
| Sum egenkapital | 3 876 385 | 3 749 679 | 2 502 189 | 1 545 111 | 2 411 817 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 374 327 | 513 333 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 374 327 | 513 333 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 374 327 | 513 333 |
| Utbytte | - | - | 200 000 | - | - |
| Betalbar skatt | 9 249 | 5 447 | - | - | 947 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 524 | 201 389 | 1 603 550 | 257 731 | 256 748 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 773 | 206 836 | 1 603 550 | 457 731 | 257 695 |
| Sum gjeld | 10 773 | 206 836 | 1 603 550 | 832 058 | 771 028 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 887 159 | 3 956 515 | 4 105 739 | 2 377 168 | 3 182 844 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 231,75▲ | 12,41 | 1,69 | 2,16 | 6,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,06 | 0,64 | 0,54 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,0 %▼ | 36,0 % | 42,4 % | −0,5 % | 48,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▲ | 94,8 % | 60,9 % | 65,0 % | 75,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter Løype | 1983 |
| Styrets leder | Petter Løype | 1983 |
| Regnskapsfører | SANNA REGNSKAP AS935 989 493 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PETTER LØYPE100,0 %f. 1983 · Lillehammer · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Østringsvegen 1 AS16,7 %989 204 858 · 233 ordinære aksjer
- LØYPE AS15,0 %928 667 286 · 30 ordinære aksjer
- Pixotope Technologies AS0,00 %812 664 522 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.