- Org.nr.
- 921 688 407
- Adresse
- Bjørnåsveien 63, 1596 Moss
- Hovedeier
- PENNESI GROUP AS, 100 %
Pennesi Cantine Norvegesi AS er et aksjeselskap innen engroshandel med frukt og grønnsaker, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 688 407
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 03.10.2018
- Registrert
- 08.11.2018
- Adresse
- Bjørnåsveien 63, 1596 Moss
- Kommune
- Moss
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pennesi Cantine Norvegesi AS921 711 158 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import av druer til produksjon og salg av vin og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 600 287 | - | 3 044 769 | 2 932 222 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 600 287 | 3 659 961 | 3 044 769 | 2 932 222 | 3 125 332 |
| Varekostnad | 2 186 265 | - | 1 906 780 | 2 273 675 | 2 429 008 |
| Lønnskostnad | 2 399 | - | 17 689 | 5 540 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 188 937 | - | 189 836 | 189 836 | 95 297 |
| Annen driftskostnad | 2 186 633 | - | 1 068 417 | 891 767 | 453 743 |
| Sum driftskostnader | 4 564 234 | 4 063 251 | 3 182 722 | 3 360 817 | 2 978 117 |
| Driftsresultat | 36 053 | −403 290 | −137 953 | −428 595 | 147 214 |
| Annen finansinntekt | 817 | - | 391 | 4 664 | - |
| Sum finansinntekter | 817 | 102 | 391 | 4 664 | 3 847 |
| Annen rentekostnad | 46 798 | - | 78 908 | 51 576 | - |
| Annen finanskostnad | 32 345 | - | 22 541 | 16 484 | - |
| Sum finanskostnader | 79 143 | 101 369 | 101 449 | 68 061 | 59 791 |
| Netto finans | −78 326 | −101 267 | −101 058 | −63 397 | −55 944 |
| Resultat før skatt | - | −504 557 | −239 011 | −491 992 | 91 271 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −80 784 | −23 489 | 21 516 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −158 227 | −468 503 | - |
| Resultat før skattekostnad | −42 273 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −42 273 | −504 557 | −158 227 | −468 503 | 69 755 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −42 273 | - | −158 227 | −468 503 | - |
| Totalresultat | −42 273 | - | −158 227 | −468 503 | - |
| Udekket tap | −42 273 | - | −158 227 | −170 717 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −297 786 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −42 273 | - | −158 227 | −468 503 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 283 476 | - | 663 147 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 94 539 | - | 473 312 | 663 147 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 20 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 170 695 | - | 20 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 170 695 | - | 20 000 | 20 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 265 234 | 283 477 | 493 312 | 683 147 | 852 983 |
| Kundefordringer | 520 302 | - | 967 | 22 872 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 724 995 | - | 657 710 | 669 559 | - |
| Konsernfordringer | −26 070 | - | 367 200 | - | - |
| Sum fordringer | 1 219 227 | - | 1 025 878 | 692 431 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 219 227 | 805 019 | 1 025 878 | 692 431 | 1 237 892 |
| Sum eiendeler | 1 484 461 | 1 088 496 | 1 519 189 | 1 375 578 | 2 090 875 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 286 416 | - | 286 416 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 316 416 | 316 416 | 316 416 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 875 774 | - | 328 944 | 170 717 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −875 774 | −833 501 | −328 944 | −170 717 | 297 786 |
| Sum egenkapital | −559 358 | −517 085 | −12 528 | −140 717 | 327 786 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 287 928 | - | 183 218 | 383 093 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 183 218 | 383 093 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 183 218 | 383 093 | 606 456 |
| Leverandørgjeld | 1 093 315 | - | 820 147 | 588 781 | - |
| Betalbar skatt | 1 388 | - | 1 388 | 1 388 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 68 044 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 76 399 | - | - | 184 803 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 584 789 | - | 166 532 | 14 369 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 043 819 | 1 605 581 | 1 348 499 | 1 133 203 | 1 156 632 |
| Sum gjeld | 2 043 819 | 1 605 581 | 1 531 717 | 1 516 295 | 1 763 088 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 484 461 | - | 1 519 189 | 1 375 578 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,60▲ | 0,50 | 0,76 | 0,61 | 1,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,65▼ | −3,11 | −122,26 | −10,78 | 5,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▲ | −30,9 % | −9,5 % | −24,5 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▲ | −11,0 % | −4,5 % | −14,6 % | 4,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▲ | −13,8 % | −5,2 % | −16,0 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −37,7 %▲ | −47,5 % | −0,8 % | −10,2 % | 15,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Luca Pennesi | 1977 |
| Styrets leder | Luca Pennesi | 1977 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PENNESI GROUP AS100,0 %Moss · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Pennesi Holding AS
- PENNESI GROUP AS100,0 %
- PENNESI NATUR AS100,0 %
- Pennesi Cantine Norvegesi AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.