- Org.nr.
- 971 366 869
- Telefon
- 71 21 51 12
- Adresse
- Storgata 6, 6413 Molde
Driftsresultat155 21611,8 % margin
Årsresultat159 59412,1 % margin
Egenkapital1 390 72893,4 % av eiendelene
PENSJONISTFORBUNDET MØRE OG ROMSDAL er en forening/lag/innretning innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, stiftet 1960.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 971 366 869
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 30.03.1960
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Storgata 6, 6413 Molde
- Telefon
- 71 21 51 12
- Kommune
- Molde
- Næring
- 94.992 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Molde (467)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.pensjonistforbundet.no
Underenheter
1
- PENSJONISTFORBUNDET MØRE OG ROMSDAL973 597 795 · MOLDE
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- M & R Pensjonistforening20.02.1995 til 06.11.2001
- NORSK PENSJONISTFORBUND MØRE OG ROMSDAL06.11.2001 til 26.09.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 317 624 | - | 1 151 818 | - | 1 074 589 |
| Sum driftsinntekter | 1 317 624 | - | 1 151 818 | - | 1 074 589 |
| Lønnskostnad | 689 460 | - | 731 128 | - | 592 608 |
| Annen driftskostnad | 472 947 | - | 550 955 | - | 504 699 |
| Sum driftskostnader | 1 162 407 | - | 1 282 083 | - | 1 097 307 |
| Driftøresultat | - | - | −130 265 | - | −22 718 |
| Driftsresultat | 155 216 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 4 378 | - | 3 443 | - | 4 990 |
| Sum finansinntekter | 4 378 | - | 3 443 | - | 4 990 |
| Annen finanskostnad | - | - | 13 438 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 13 438 | - | - |
| Netto finans | 4 378 | - | −9 994 | - | 4 990 |
| Ordinært resultat før øskattekostnad | - | - | −140 260 | - | −17 728 |
| Ordinært reøultat etter øskattekostnad | - | - | −140 260 | - | −17 728 |
| Resultat før skatt | 159 594 | - | - | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | 159 594 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 159 594 | - | −140 260 | - | −17 728 |
| Åreresultat etter minoritetøinteresser | - | - | −140 260 | - | −17 728 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 159 594 | - | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 159 594 | - | −140 260 | - | −17 728 |
| Sum overføringer og disponeringer | 159 594 | - | −140 260 | - | −17 728 |
| Sum anleggsmidler | 0 | - | 0 | 0 | 25 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 927 | - | 227 645 | - | 198 |
| Sum fordringer | 1 927 | - | 227 645 | - | 198 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 487 770 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 487 770 | - | 794 503 | 1 031 235 | 1 166 594 |
| Sum omløpsmidler | 1 489 697 | - | 1 022 149 | 1 031 235 | 1 166 792 |
| Sum eiendeler | 1 489 697 | - | 1 022 149 | 1 031 235 | 1 191 792 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 25 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 25 000 |
| Annen egenkapital | 1 390 728 | - | 927 774 | 954 444 | 1 094 704 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 390 728 | - | 927 774 | 954 444 | 1 094 704 |
| Sum egenkapital | 1 390 728 | - | 927 774 | 954 444 | 1 094 704 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 39 642 | - | 35 498 | 33 878 | 37 728 |
| Annen kortsiktig gjeld | 59 327 | - | 58 877 | 42 913 | 59 361 |
| Sum kortsiktig gjeld | 98 969 | - | 94 375 | 76 791 | 97 089 |
| Sum gjeld | 98 969 | - | 94 375 | 76 791 | 97 089 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 489 697 | - | 1 022 149 | 1 031 235 | 1 191 792 |
Nøkkeltall 2017 til 2021
| Nøkkeltall | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,05 | - | 10,83 | 13,43 | 12,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07 | - | 0,10 | 0,08 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,7 % | - | −2,6 % | - | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,8 % | - | −2,6 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,1 % | - | −2,2 % | - | −1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,4 % | - | 90,8 % | 92,6 % | 91,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PENSJONISTFORBUNDET MØRE OG ROMSDAL11,8 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2021
0 %204060
PENSJONISTFORBUNDET MØRE OG ROMSDAL11,8 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Amanah Relief12,3 % 3 887,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
STUDENTSAMSKIPNADEN SIO13,6 % 1 353,0 mill.721 ansatte 2025
Handelens Miljøfond54,8 % 972,8 mill.17 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 94.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inger Paula Næss Skår | 1951 |
| Styremedlem | Bengt Gustav Eriksson | 1955 |
| Styremedlem | Magnhild Gjelsten Søvik | 1951 |
| Styremedlem | Jens Petter Jelle | 1945 |
| Styremedlem | Roar Kristian Skoglund | 1945 |
| Styremedlem | Roger Arne Hammer | 1947 |
| Styremedlem | Kjellbjørg Svanfrid Liljedal-Haugen | 1949 |
| Varamedlem | Jarle Refsnes | 1950 |
| Varamedlem | Einar Olsen | 1947 |
| Varamedlem | Birgit Torkildson Grotle | 1951 |
| Revisor | ROMSDAL REVISJON AS912 540 715 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |