- Org.nr.
- 916 350 651
- Adresse
- Energivegen 20, 4056 Tananger
- Hovedeier
- Kasisto AS, 66,7 %
People Performance AS er et aksjeselskap innen rekruttering og formidling av arbeidskraft, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 350 651
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.12.2015
- Registrert
- 07.12.2015
- Adresse
- Energivegen 20, 4056 Tananger
- Kommune
- Sola
- Næring
- 78.100 Rekruttering og formidling av arbeidskraftRekruttering og formidling av arbeidskraft i Sola (10)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- People Performance AS916 379 471 · SOLA20 ansatte
- People Performance AS913 574 338 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vikarformidling, bemanningstjenester og rekruttering, og annen virksomhet som hører under dette. I tillegg kjøp, salg og utleie av fast eiendom og investeringer i aksjer og andeler i inn- og utland, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- MODS NORGE AS07.12.2015 til 05.02.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 43 882 256 | 22 775 466 | 26 155 806 | 26 074 891 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 12 995 | - |
| Sum driftsinntekter | 40 201 472 | 43 882 256 | 22 775 466 | 26 168 801 | 26 074 891 |
| Varekostnad | - | 6 070 705 | 4 112 093 | 8 718 525 | 11 903 822 |
| Lønnskostnad Il, | - | 28 758 999 | 14 403 747 | 13 977 380 | 12 454 007 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 275 090 | 122 390 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 311 345 | 295 500 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 8 048 123 | 3 443 816 | 3 069 321 | 1 399 822 |
| Sum driftskostnader | 39 754 456 | 43 189 172 | 22 255 157 | 26 040 316 | 25 880 040 |
| Driftsresultat | 447 016 | 693 084 | 520 309 | 128 485 | 194 851 |
| Annen renteinntekt | - | 28 496 | 12 214 | 110 | 267 |
| Annen finansinntekt | - | 4 342 | 2 902 | 3 202 | 1 924 |
| Sum finansinntekter | 14 235 | 32 838 | 15 116 | 3 312 | 2 191 |
| Annen rentekostnad | - | 131 795 | 113 855 | 84 043 | 70 487 |
| Annen finanskostnad | - | 758 | - | - | 72 891 |
| Sum finanskostnader | 130 354 | 132 553 | 113 855 | 84 043 | 143 378 |
| Netto finans | −116 119 | −99 716 | −98 740 | −80 731 | −141 187 |
| Resultat før skatt | 330 896 | - | - | 47 754 | 53 664 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 47 754 | 53 662 |
| Resultat før skattekostnad | - | 593 369 | 421 569 | - | - |
| Skattekostnad | - | 130 707 | 72 993 | - | 1 |
| Årsresultat | 257 522 | 462 661 | 348 577 | 47 754 | 53 663 |
| Annen egenkapital | - | 462 661 | 348 577 | 47 754 | 53 663 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 462 661 | 348 577 | 47 754 | 53 663 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 0 | 0 | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | 0 | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | 1 075 200 | 1 268 800 | 1 524 300 | 1 077 600 |
| Sum varige driftsmidler | - | 1 075 200 | 1 268 800 | 1 524 300 | 1 077 600 |
| Andre fordringer | - | - | - | 317 429 | 235 429 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | 40 000 | 40 000 | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | 3 468 085 | 1 296 603 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | 0 | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 3 508 085 | 1 336 603 | 317 429 | 235 429 |
| Sum anleggsmidler | 5 770 715 | 4 583 285 | 2 605 403 | 1 841 729 | 1 313 029 |
| Kundefordringer | - | 6 187 909 | 3 902 099 | 3 437 727 | 3 540 229 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 944 381 | 653 137 | - | - |
| Sum fordringer | - | 7 132 290 | 4 555 235 | 3 534 577 | 3 606 623 |
| Sum investeringer | - | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 1 446 835 | 912 004 | 2 124 467 | 1 626 670 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 1 446 835 | 912 004 | 2 124 467 | 1 626 670 |
| Sum omløpsmidler | 6 298 455 | 8 579 125 | 5 467 239 | 5 659 044 | 5 233 293 |
| Sum eiendeler | 12 069 170 | 13 162 410 | 8 072 642 | 7 500 773 | 6 546 322 |
| Aksjekapital | - | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | 975 129 | 512 468 | 163 891 | 116 138 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 232 651 | 975 129 | 512 468 | 163 891 | 116 138 |
| Sum egenkapital | 1 262 651 | 1 005 129 | 542 468 | 193 891 | 146 138 |
| Utsatt skatt | - | 44 610 | 40 680 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 44 610 | 40 680 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 1 113 498 | 1 283 997 | 1 453 811 | 904 137 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 425 000 | 100 000 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 200 000 | 100 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 1 738 498 | 1 483 997 | 1 453 811 | 904 137 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 783 108 | 1 524 677 | 1 453 811 | - |
| Leverandørgjeld | - | 1 842 087 | 1 947 435 | 1 653 270 | 2 119 770 |
| Betalbar skatt | - | 126 777 | 32 313 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 3 641 476 | 1 776 768 | 2 041 685 | 1 559 203 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 4 763 832 | 2 248 982 | 2 158 115 | 1 817 074 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 293 527 | 10 374 172 | 6 005 498 | 5 853 070 | 5 496 047 |
| Sum gjeld | 10 806 519 | 12 157 281 | 7 530 175 | 7 306 881 | 6 400 184 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 13 162 410 | 8 072 643 | 7 500 773 | 6 546 322 |
| aksjer å kr 1,00) | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,68▼ | 0,83 | 0,91 | 0,97 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,56▼ | 12,10 | 13,88 | 37,69 | 43,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,7 %▼ | 6,8 % | 6,9 % | 1,9 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▼ | 1,6 % | 2,3 % | 0,5 % | 0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 1,1 % | 1,5 % | 0,2 % | 0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,5 %▲ | 7,6 % | 6,7 % | 2,6 % | 2,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 010 074
- Resultat per ansatt, kroner
- 22 351
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 78.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Geir Ivar Hauge | 1964 |
| Revisor | TJEMSLAND REVISJON & RÅDGIVNING AS930 216 976 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kasisto AS66,7 %Hafrsfjord · 20 000 ordinære aksjer
- Petter Moldestad20,3 %f. 1957 · Hundvåg · 6 100 ordinære aksjer
- TERJE HELLAND10,0 %f. 1965 · Hafrsfjord · 3 000 ordinære aksjer
- MELODIE ANNE KALVIK3,00 %f. 1985 · Hafrsfjord · 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Kasisto AS
- Industriakademiet AS100,0 %
- FV WELL INTERVENTION SUPPORT AS100,0 %
- Norwegian Energy Consultants AS100,0 %
- Samband AS100,0 %
- JER NORWAY AS100,0 %
- People Performance AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Global Performance AS50,0 %931 668 633 · 40 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.