- Org.nr.
- 997 924 274
- Adresse
- Lilleruts vei 45B, 1364 Fornebu
Driftsresultat−3 671ikke oppgitt
Årsresultat2 185 554ikke oppgitt
Egenkapital11 975 95199,1 % av eiendelene
PER-RUNE EIDE AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 924 274
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.09.2026
- Stiftet
- 20.01.2012
- Registrert
- 02.02.2012
- Adresse
- Lilleruts vei 45B, 1364 Fornebu
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 48 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og forvaltning av aksjer og andre verdipapirer, samt deltakelse i andre virksomheter gjennom aksjetegning eller på annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 3 671 | - | - | 2 509 | 2 509 |
| Sum driftskostnader | 3 671 | 4 477 | 4 016 | 2 509 | 2 509 |
| Driftsresultat | −3 671 | −4 477 | −4 016 | −2 509 | −2 509 |
| Annen renteinntekt | 17 850 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 425 649 | - | - | 1 303 269 | 1 601 292 |
| Sum finansinntekter | 2 443 499 | 2 735 497 | 2 168 705 | 1 303 269 | 1 601 292 |
| Annen rentekostnad | 42 | - | - | 10 | - |
| Annen finanskostnad | 220 681 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 220 723 | - | 432 | 10 | - |
| Netto finans | 2 222 776 | 2 735 497 | 2 168 273 | 1 303 259 | 1 601 292 |
| Resultat før skatt | - | 2 731 020 | 2 164 257 | 1 300 750 | 1 598 783 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 10 292 |
| Resultat før skattekostnad | 2 219 105 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 33 551 | - | - | 8 747 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 292 003 | 1 588 491 |
| Årsresultat | 2 185 554 | 2 731 020 | 2 164 257 | 1 292 003 | 1 588 491 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 185 554 | - | - | 1 292 003 | 1 588 491 |
| Totalresultat | 2 185 554 | - | - | 1 292 003 | 1 588 491 |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 185 554 | - | - | 1 292 003 | 1 588 491 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 185 554 | - | - | 1 292 003 | 1 588 491 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 231 455 | - | - | 900 000 | 900 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 231 455 | - | - | 900 000 | 900 000 |
| Sum anleggsmidler | 8 231 455 | 5 584 983 | 3 008 825 | 900 000 | 900 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 837 | - | - | 4 837 | 4 837 |
| Sum fordringer | 4 837 | - | - | 4 837 | 4 837 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 849 879 | - | - | 4 075 698 | 2 785 240 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 849 879 | - | - | 4 075 698 | 2 785 240 |
| Sum omløpsmidler | 3 854 716 | 4 282 082 | 4 127 220 | 4 080 535 | 2 790 077 |
| Sum eiendeler | 12 086 171 | 9 867 065 | 7 136 045 | 4 980 535 | 3 690 077 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 11 945 951 | - | - | 4 939 288 | 3 647 285 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 945 951 | 9 834 565 | 7 103 545 | 4 939 288 | 3 647 285 |
| Sum egenkapital | 11 975 951 | 9 864 565 | 7 133 545 | 4 969 288 | 3 677 285 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 500 | - | - | 2 500 | 2 500 |
| Betalbar skatt | 107 720 | - | - | 8 747 | 10 292 |
| Sum kortsiktig gjeld | 110 220 | 2 500 | 2 500 | 11 247 | 12 792 |
| Sum gjeld | 110 220 | 2 500 | 2 500 | 11 247 | 12 792 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 086 171 | - | - | 4 980 535 | 3 690 077 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 34,97▼ | 1 712,83 | 1 650,89 | 362,81 | 218,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,2 %▼ | 32,1 % | 35,7 % | 30,0 % | 43,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,1 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | 99,8 % | 99,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Rune Eide | 1972 |
| Varamedlem | Anne Solevåg | 1971 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER RUNE EIDE100,0 %f. 1972 · Snarøya · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Pillar AS10,0 %987 828 129 · 20 000 ordinære aksjer
- Care-Hub AS3,87 %933 747 492 · 387 100 ordinære aksjer
- NRC GROUP ASA0,02 %910 686 909 · 38 200 ordinære aksjer
- Hexagon Composites ASA0,01 %938 992 185 · 17 649 ordinære aksjer
- OKEA ASA0,01 %915 419 062 · 6 000 ordinære aksjer
- Zaptec ASA0,00 %999 164 137 · 3 000 ordinære aksjer
- REC SILICON HOLDINGS AS0,00 %977 258 561 · 14 000 ordinære aksjer
- Nykode Therapeutics ASA0,00 %990 646 066 · 9 000 ordinære aksjer
- 965 920 358 · 12 000 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 3 336 ordinære aksjer
Vis alle 11 · 1 til
- AKER SOLUTIONS ASA0,00 %913 748 174 · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.