- Org.nr.
- 923 843 272
- Adresse
- Schultz' gate 34, 0365 Oslo
Driftsresultat201 96631,4 % margin
Årsresultat197 16630,6 % margin
Egenkapital77 85440,9 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Performance Events AS er et aksjeselskap innen andre personlige tjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 843 272
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 26.09.2019
- Registrert
- 19.11.2019
- Adresse
- Schultz' gate 34, 0365 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 96.990 Andre personlige tjenester ikke nevnt annet stedAndre personlige tjenester ikke nevnt annet sted i Oslo (1 424)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Performance Events AS914 891 914 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Inn og utleie av artister og materiell i forbindelse med produksjon og gjennomføring av arrangementer og alt som står i den forbindelse, samt gjennomføring av kurs/ undervisning.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 643 627 | 583 645 | 261 628 | 464 808 | 430 151 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 650 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 643 627 | 583 645 | 262 278 | 464 808 | 430 151 |
| Varekostnad | 124 138 | 52 156 | 35 190 | 34 740 | 61 719 |
| Lønnskostnad | 195 292 | 504 263 | 255 216 | 280 012 | 270 336 |
| Annen driftskostnad | 122 231 | 142 949 | 65 548 | 76 220 | 83 709 |
| Sum driftskostnader | 441 661 | 699 368 | 355 954 | 390 972 | 415 764 |
| Driftsresultat | 201 966 | −115 723 | −93 676 | 73 836 | 14 387 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 708 | 1 714 | 172 | 2 208 | - |
| Annen finanskostnad | 92 | 416 | 119 | 53 | 81 |
| Sum finanskostnader | 4 800 | 2 130 | 291 | 2 261 | 81 |
| Netto finans | −4 800 | −2 130 | −291 | −2 261 | −81 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 14 306 |
| Resultat før skattekostnad | 197 166 | −117 853 | −93 967 | 71 575 | - |
| Skattekostnad | - | - | −1 100 | 15 621 | 3 281 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 11 025 |
| Årsresultat | 197 166 | −117 853 | −92 867 | 55 954 | 11 025 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 197 166 | −117 853 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 197 166 | −117 853 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | −117 853 | −92 868 | 55 953 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 197 166 | 0 | - | - | 11 025 |
| Sum overføringer og disponeringer | 197 166 | −117 853 | −92 868 | 55 953 | 11 025 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 87 375 | 0 | 0 | 23 625 | 137 951 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 26 119 | 17 619 | - |
| Sum fordringer | 87 375 | 0 | 26 119 | 41 244 | 137 951 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 102 751 | 63 212 | 63 228 | 131 830 | 42 478 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 102 751 | 63 212 | 63 228 | 131 830 | 42 478 |
| Sum omløpsmidler | 190 126 | 63 212 | 89 347 | 173 074 | 180 429 |
| Sum eiendeler | 190 126 | 63 212 | 89 347 | 173 074 | 180 429 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 53 424 | −1 | 0 | 66 978 | 11 025 |
| Udekket tap | 0 | 143 742 | 25 890 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 53 424 | −143 743 | −25 890 | 66 978 | 11 025 |
| Sum egenkapital | 77 854 | −119 313 | −1 460 | 91 408 | 35 455 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 18 606 | 1 605 | 3 061 | 1 941 | 2 134 |
| Betalbar skatt | −919 | −919 | −1 256 | 18 902 | 3 281 |
| Skyldig offentlige avgifter | 56 253 | 61 983 | 34 547 | 6 956 | 126 918 |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 332 | 119 856 | 54 455 | 53 867 | 12 641 |
| Sum kortsiktig gjeld | 112 272 | 182 525 | 90 807 | 81 666 | 144 974 |
| Sum gjeld | 112 272 | 182 525 | 90 807 | 81 666 | 144 974 |
| Sum egenkapital og gjeld | 190 126 | 63 212 | 89 347 | 173 074 | 180 429 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,69▲ | 0,35 | 0,98 | 2,12 | 1,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,44▲ | −1,53 | −62,20 | 0,89 | 4,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 159,4 %▲ | −151,7 % | −71,4 % | 41,8 % | 8,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 31,4 %▲ | −19,8 % | −35,7 % | 15,9 % | 3,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,6 %▲ | −20,2 % | −35,4 % | 12,0 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,9 %▲ | −188,7 % | −1,6 % | 52,8 % | 19,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Performance Events AS31,4 %
0,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %10203040
Seniorene AS2,1 % 21,2 mill.497 ansatte 2025
Retail Repair AS7,5 % 24,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Performance Events AS31,4 % 0,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
Defero AS37,1 % 43,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Paul Raymond Tipping | 1985 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAUL RAYMOND TIPPING100,0 %f. 1985 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.