- Org.nr.
- 995 074 397
- Adresse
- Perhusvegen 3, 6783 Stryn
- Hovedeier
- Lefdal Invest AS, 100 %
Driftsresultat−3 126−0,3 % margin
EBITDA353 674før av- og nedskrivninger
Årsresultat−92 714−8,0 % margin
Egenkapital2 274 10228,7 % av eiendelene
Perhusvegen 3 Eigedom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 074 397
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 30.09.2009
- Registrert
- 23.01.2010
- Adresse
- Perhusvegen 3, 6783 Stryn
- Postadresse
- Osvegen 10
- Kommune
- Stryn
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stryn (157)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Perhusvegen 3 Eigedom AS995 084 309 · STRYN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drifte og drive utleie av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 366 955 | 1 907 260 | 2 170 579 | 2 080 269 | 2 057 218 |
| Annen driftsinntekt | 794 326 | 6 458 | −26 857 | −24 063 | 27 110 |
| Sum driftsinntekter | 1 161 281 | 1 913 718 | 2 143 722 | 2 056 206 | 2 084 329 |
| Avskrivning | 356 800 | 276 382 | 497 800 | 477 000 | 477 000 |
| Annen driftskostnad | 807 607 | 566 967 | 477 029 | 453 340 | 454 265 |
| Sum driftskostnader | 1 164 407 | 843 350 | 974 829 | 930 340 | 931 265 |
| Driftsresultat | −3 126 | 1 070 368 | 1 168 893 | 1 125 866 | 1 153 064 |
| Annen renteinntekt | 210 943 | 256 037 | 185 278 | 131 188 | 15 622 |
| Annen finansinntekt | 6 488 | 6 009 | 5 486 | 5 180 | - |
| Sum finansinntekter | 217 431 | 262 046 | 190 764 | 136 368 | 15 622 |
| Annen rentekostnad | 307 019 | 379 099 | 374 741 | 287 770 | 301 152 |
| Sum finanskostnader | 307 019 | 379 099 | 374 741 | 287 770 | 301 152 |
| Netto finans | −89 588 | −117 053 | −183 977 | −151 402 | −285 530 |
| Resultat før skatt | - | - | 984 916 | 974 465 | 867 534 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 257 016 |
| Resultat før skattekostnad | −92 714 | 953 315 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 243 368 | 291 681 | 279 571 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 693 235 | 694 894 | 610 518 |
| Årsresultat | −92 714 | 709 947 | 693 235 | 694 894 | 610 518 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −92 714 | 709 947 | 693 235 | 694 894 | 610 518 |
| Totalresultat | −92 714 | 709 947 | 693 235 | 694 894 | 610 518 |
| Konsernbidrag | - | - | - | 943 800 | 842 400 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 709 947 | 693 235 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −92 714 | - | - | −248 906 | −231 882 |
| Sum overføringer og disponeringer | −92 714 | 709 947 | 693 235 | 694 894 | 610 518 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom l, | 2 670 599 | 3 027 399 | 3 303 781 | 3 801 581 | 4 278 581 |
| Sum varige driftsmidler | 2 670 599 | 3 027 399 | 3 303 781 | 3 801 581 | 4 278 581 |
| Sum anleggsmidler | 2 670 599 | 3 027 399 | 3 303 781 | 3 801 581 | 4 278 581 |
| Kundefordringer | 120 847 | 60 281 | 642 951 | 616 166 | 7 763 |
| Andre kortsiktige fordringer | 58 432 | 24 974 | 23 218 | 21 680 | 9 345 |
| Konsernfordringer | 5 083 032 | 6 015 906 | 5 087 043 | 4 115 902 | 8 871 606 |
| Sum fordringer | 5 262 311 | 6 101 161 | 5 753 212 | 4 753 748 | 8 888 715 |
| Sum omløpsmidler | 5 262 311 | 6 101 161 | 5 753 212 | 4 753 748 | 8 888 715 |
| Sum eiendeler | 7 932 909 | 9 128 559 | 9 056 993 | 8 555 329 | 13 167 296 |
| å kr 1 000) | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 79 600 | 79 600 | 79 600 | 79 600 | 79 600 |
| Annen innskutt egenkapital | 371 842 | 371 842 | 371 842 | 371 842 | 371 842 |
| Sum innskutt egenkapital | 551 442 | 551 442 | 551 442 | 551 442 | 551 442 |
| Annen egenkapital | 1 722 660 | 1 815 374 | 1 105 426 | 412 192 | 661 098 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 722 660 | 1 815 374 | 1 105 426 | 412 192 | 661 098 |
| Sum egenkapital | 2 274 102 | 2 366 816 | 1 656 868 | 963 634 | 1 212 540 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 208 950 | 4 711 750 | 5 214 550 | 5 717 350 | 6 220 150 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 911 849 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 208 950 | 4 711 750 | 5 214 550 | 5 717 350 | 9 131 999 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 208 950 | 4 711 750 | 5 214 550 | 5 717 350 | 9 131 999 |
| Leverandørgjeld | 116 727 | 36 871 | 586 | 3 936 | 6 756 |
| Betalbar skatt | - | 243 368 | 291 681 | 13 371 | 19 416 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 5 836 | 132 777 | 124 785 | 118 830 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 210 000 | 1 210 000 | 1 210 000 | 1 210 000 | 2 169 001 |
| Annen kortsiktig gjeld | 123 130 | 553 919 | 550 530 | 522 254 | 508 754 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 449 857 | 2 049 993 | 2 185 574 | 1 874 345 | 2 822 757 |
| Sum gjeld | 5 658 807 | 6 761 744 | 7 400 125 | 7 591 696 | 11 954 756 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 932 909 | 9 128 559 | 9 056 993 | 8 555 329 | 13 167 296 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,63▲ | 2,98 | 2,63 | 2,54 | 3,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,49▼ | 2,86 | 4,47 | 7,88 | 9,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▼ | 14,7 % | 15,4 % | 11,6 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 55,9 % | 54,5 % | 54,8 % | 55,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,0 %▼ | 37,1 % | 32,3 % | 33,8 % | 29,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,7 %▲ | 25,9 % | 18,3 % | 11,3 % | 9,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Perhusvegen 3 Eigedom AS−0,3 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Perhusvegen 3 Eigedom AS−0,3 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John Olav Lefdal | 1964 |
| Styrets leder | John Olav Lefdal | 1964 |
| Styremedlem | Miriam Lefdal | 1995 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
| Regnskapsfører | R NORDFJORD AS936 372 384 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lefdal Invest AS100,0 %Nordfjordeid · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lefdal Invest AS
- Osvegen 8 AS100,0 %
- Dreamline Charter AS100,0 %
- Nautilus AS100,0 %
- Nordfjord Betong AS100,0 %
- Dreamline Yachts AS100,0 %
- NOR DRIKK AS100,0 %
- Nordfjord Service Terminal AS100,0 %
- Orheim Turbuss AS100,0 %
- Perhusvegen 3 AS100,0 %
- Seawalk Nordfjord AS61,0 %
- Perhusvegen 3 Eigedom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.