- Org.nr.
- 925 551 791
- Adresse
- Brøtergata 4C, 2000 Lillestrøm
- Hovedeier
- Østheim Holding AS, 60 %
Driftsresultat20 4791,4 % margin
Årsresultat19 5951,3 % margin
Egenkapital269 86447,0 % av eiendelene
Pertra AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 551 791
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 10.07.2020
- Registrert
- 28.08.2020
- Adresse
- Brøtergata 4C, 2000 Lillestrøm
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrEngroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Lillestrøm (34)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pertra AS925 565 911 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utvikle, importere og selge produkter til byggebransjen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 1 134 195 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 140 |
| Sum driftsinntekter | 1 511 232 | 1 081 842 | 1 561 243 | 1 307 418 | 1 134 335 |
| Varekostnad | - | 704 130 | 1 175 255 | 841 323 | 701 540 |
| Annen driftskostnad | - | 235 542 | 254 817 | 289 905 | 187 231 |
| Sum driftskostnader | 1 490 753 | 978 797 | 1 439 722 | 1 131 228 | 888 772 |
| Driftsresultat | 20 479 | 103 045 | 121 520 | 176 190 | 245 564 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 11 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 311 |
| Sum finansinntekter | 7 026 | 772 | 7 057 | 6 | 1 322 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 68 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 3 893 |
| Sum finanskostnader | 2 500 | 7 087 | 8 940 | 7 471 | 3 961 |
| Netto finans | 4 526 | −6 315 | −1 883 | −7 465 | −2 639 |
| Resultat før skatt | 25 004 | 96 729 | 119 637 | 168 725 | 242 925 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 12 590 | 35 019 | 37 135 | 30 439 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 212 486 |
| Årsresultat | 19 595 | 84 139 | 84 618 | 131 590 | 212 486 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 212 486 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 212 486 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 104 565 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 107 921 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 212 486 |
| Lønnskostnad | - | 39 125 | 9 650 | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 161 653 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 268 497 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 268 497 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 161 029 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 161 029 |
| Sum omløpsmidler | 574 479 | 509 815 | 338 245 | 549 565 | 591 179 |
| Sum eiendeler | 574 479 | 509 815 | 338 245 | 549 565 | 591 179 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 12 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 107 921 |
| Sum opptjent egenkapital | 227 864 | 208 269 | 124 129 | 39 511 | 107 921 |
| Sum egenkapital | 269 864 | 250 269 | 166 129 | 81 511 | 149 921 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 201 987 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 30 439 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 8 832 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 200 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 304 615 | 259 546 | 172 116 | 468 055 | 441 258 |
| Sum gjeld | 304 615 | 259 546 | 172 116 | 468 055 | 441 258 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 591 179 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▼ | 1,96 | 1,97 | 1,17 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,13▲ | 1,04 | 1,04 | 5,74 | 2,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▼ | 24,5 % | 29,0 % | 30,9 % | 41,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,4 %▼ | 9,5 % | 7,8 % | 13,5 % | 21,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 7,8 % | 5,4 % | 10,1 % | 18,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,0 %▼ | 49,1 % | 49,1 % | 14,8 % | 25,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pertra AS1,4 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 375 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 661 ansatte 2025
Pertra AS1,4 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.666 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trond Ekløv | 1963 |
| Styrets leder | Trond Ekløv | 1963 |
| Styremedlem | Gunvald Skarpås | 1963 |
| Regnskapsfører | BDT VIKEN AS980 995 151 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Østheim Holding AS60,0 %Lillestrøm · 18 000 ordinære aksjer
- Trondheim · 12 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Østheim Holding AS
- ØSTHEIM PARK UTVIKLING AS96,0 %
- Pertra AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.