- Org.nr.
- 917 999 244
- Adresse
- Killengreens gate 8, 9008 Tromsø
Driftsresultat−15 586 026
Årsresultat−15 783 124
Egenkapital14 055 04189,9 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
Pharma Holdings AS er et aksjeselskap innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 999 244
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 25.10.2016
- Registrert
- 04.11.2016
- Adresse
- Killengreens gate 8, 9008 Tromsø
- Postadresse
- Postboks 1288
- Kommune
- Tromsø
- Næring
- 72.100 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Tromsø (42)
- Aksjekapital
- 1 420 309
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pharma Holdings AS918 573 356 · TROMSØ5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, markedsføring og salg av medisinske, kjemiske og bioteknologiske produkter, samt dertil hørende virksomhet. Selskapet kan ha eierinteresser i foretak innen samme eller tilstøtende bransjer.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 145 AS04.11.2016 til 15.02.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 889 281 | 120 000 | 1 740 889 | 4 618 278 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 26 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 889 281 | 120 000 | 1 740 889 | 4 644 278 | 6 618 124 |
| Varekostnad | 357 | 119 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 7 503 070 | 3 510 320 | 4 484 035 | 4 671 757 | 1 813 858 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 161 800 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 10 810 079 | 14 402 266 | 12 338 588 | 25 687 322 | - |
| Sum driftskostnader | 18 475 307 | 17 912 705 | 16 822 624 | 30 359 079 | 20 393 789 |
| Driftsresultat | −15 586 026 | −17 792 705 | −15 081 735 | −25 714 801 | −13 775 665 |
| Annen renteinntekt | 610 564 | 233 812 | 24 244 | 2 659 | - |
| Annen finansinntekt | 59 810 | 26 461 | 26 022 | 114 045 | - |
| Sum finansinntekter | 670 374 | 260 273 | 50 266 | 116 704 | 105 994 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 7 364 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 758 519 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 57 | - | - | 1 295 133 | - |
| Annen finanskostnad | 108 896 | 62 769 | 142 074 | 156 616 | - |
| Sum finanskostnader | 867 472 | 62 769 | 142 074 | 1 459 113 | 76 462 |
| Netto finans | −197 098 | 197 504 | −91 808 | −1 342 409 | 29 532 |
| Resultat før skatt | - | - | −15 173 542 | −27 057 210 | −13 746 133 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −15 173 542 | −27 057 210 | - |
| Resultat før skattekostnad | −15 783 124 | −17 595 202 | - | - | - |
| Årsresultat | −15 783 124 | −17 595 202 | −15 173 542 | −27 057 210 | −13 746 133 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −15 783 124 | −17 595 202 | −15 173 542 | −27 057 210 | - |
| Totalresultat | −15 783 124 | −17 595 202 | −15 173 542 | −27 057 210 | - |
| Udekket tap | −15 783 124 | −17 595 202 | −15 173 542 | −27 057 210 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −15 783 124 | −17 595 202 | −15 173 542 | −27 057 210 | - |
| Utvikling | 5 232 783 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 5 070 983 | 5 232 783 | 5 232 783 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 758 519 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 758 519 | 758 519 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 500 000 | 1 258 519 | 1 258 519 | 1 258 519 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 570 983 | 6 491 302 | 6 491 302 | 1 258 519 | 1 258 519 |
| Kundefordringer | - | - | 37 500 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 258 555 | 1 691 569 | 3 173 148 | 3 249 146 | - |
| Sum fordringer | 1 258 555 | 1 691 569 | 3 210 648 | 3 249 146 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 811 557 | 1 314 447 | 11 430 927 | 13 539 759 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 811 557 | 1 314 447 | 11 430 927 | 13 539 759 | - |
| Sum omløpsmidler | 10 070 112 | 3 006 016 | 14 641 576 | 16 788 905 | 5 818 518 |
| Sum eiendeler | 15 641 095 | 9 497 318 | 21 132 878 | 18 047 424 | 7 077 037 |
| Overkurs | 13 109 514 | 6 966 334 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 14 463 019 | 8 158 078 | 16 353 280 | 36 874 476 | 6 180 265 |
| Udekket tap | 407 978 | - | - | 21 447 654 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −407 978 | - | - | −21 447 654 | - |
| Sum egenkapital | 14 055 041 | 8 158 078 | 16 353 280 | 15 426 822 | 6 180 265 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 102 455 | 102 455 | 102 455 | 102 455 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 102 455 | 102 455 | 102 455 | 102 455 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 102 455 | 102 455 | 102 455 | 102 455 | 0 |
| Leverandørgjeld | 541 820 | 876 599 | 3 968 639 | 1 595 972 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 460 613 | 180 828 | 213 132 | 188 366 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 481 166 | 179 358 | 495 372 | 733 809 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 483 599 | 1 236 785 | 4 677 143 | 2 518 147 | 896 773 |
| Sum gjeld | 1 586 054 | 1 339 240 | 4 779 598 | 2 620 602 | 896 773 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 641 095 | 9 497 318 | 21 132 878 | 18 047 424 | - |
| Aksjekapital | - | - | 7 | 570 709 | - |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 8 600 000 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,79▲ | 2,43 | 3,13 | 6,67 | 6,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,16 | 0,29 | 0,17 | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −118,7 %▼ | −114,5 % | −76,7 % | −203,8 % | −193,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −539,4 %▲ | −14 827,3 % | −866,3 % | −553,7 % | −208,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −546,3 %▲ | −14 662,7 % | −871,6 % | −582,6 % | −207,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,9 %▲ | 85,9 % | 77,4 % | 85,5 % | 87,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 577 856
- Resultat per ansatt, kroner
- −3 117 205
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Georg Lütken | 1983 |
| Styrets leder | Bernt Endrerud | 1955 |
| Styremedlem | Håvard Selby Ebbestad | 1959 |
| Styremedlem | Cecilia Ann-Christin Malmborg Hager | 1965 |
| Styremedlem | Sidey Agneta Christina Svedberg | 1963 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CARE HOLDING AS40,3 %Silsand · 546 097 ordinære aksjer
- TAJ HOLDING AS11,3 %Finnsnes · 152 794 ordinære aksjer
- Saturn Invest AS7,09 %Brønnøysund · 95 928 ordinære aksjer
- Consept Eiendom AS6,02 %Finnsnes · 81 500 ordinære aksjer
- AGIR AS5,51 %Tromsø · 74 622 ordinære aksjer
- Husøy I Senja · 70 731 ordinære aksjer
- Nedre Vats · 65 359 ordinære aksjer
- ODD BERG AS2,74 %Tromsø · 37 107 ordinære aksjer
- CHRISTIAN GEORG LÜTKEN1,48 %f. 1983 · Oslo · 20 000 ordinære aksjer
- LUKAS I AS1,01 %Narvik · 13 641 ordinære aksjer
- + 284 andre14,5 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Peptide Patents AS50,0 %922 687 374 · 5 ordinære aksjer
- 913 746 430 · 68 142 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.