- Org.nr.
- 989 237 616
- Adresse
- Ringveien 42, 9300 Finnsnes
- Bransje
- Lasting og lossing
Driftsresultat−59 897ikke oppgitt
Årsresultat164 076ikke oppgitt
Egenkapital7 996 81098,3 % av eiendelene
PHL Invest AS er et aksjeselskap innen lasting og lossing, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 237 616
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 10.02.2006
- Adresse
- Ringveien 42, 9300 Finnsnes
- Postadresse
- Postboks 189
- Kommune
- Senja
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskap og forvaltning av selskapets midler gjennom ulike finansielle plasseringer.
Tidligere navn
- PHL Holding AS10.02.2006 til 23.02.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 59 897 | - | - | 37 951 | 25 192 |
| Sum driftskostnader | 59 897 | 26 620 | 34 714 | 37 951 | 25 192 |
| Driftsresultat | −59 897 | −26 620 | −34 714 | −37 951 | −25 192 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 522 018 | - |
| Annen renteinntekt | 270 154 | - | - | 153 046 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 250 004 | - |
| Sum finansinntekter | 270 154 | 322 442 | 399 043 | 925 068 | 2 128 727 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 206 | 264 | 0 | - |
| Netto finans | 270 154 | 321 236 | 398 779 | 925 068 | 2 128 727 |
| Resultat før skatt | 210 257 | 294 616 | 364 065 | 887 116 | 2 103 535 |
| Skattekostnad l, | 46 181 | - | - | 28 753 | 17 183 |
| Årsresultat | 164 076 | 229 535 | 283 912 | 858 363 | 2 086 352 |
| Tilleggsutbytte | 660 000 | - | - | 800 000 | - |
| Annen egenkapital | −495 924 | - | - | 58 363 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 858 363 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 2 347 591 | - | - | 2 331 291 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 347 591 | - | - | 2 331 291 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 347 591 | 2 331 291 | 2 331 291 | 2 331 291 | 2 331 291 |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | 999 135 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 999 135 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 789 291 | - | - | 8 031 783 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 789 291 | - | - | 8 031 783 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 789 291 | 6 324 091 | 7 491 292 | 9 030 917 | 8 951 296 |
| Sum eiendeler | 8 136 882 | 8 655 382 | 9 822 584 | 11 362 209 | 11 282 587 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Overkurs | 562 423 | - | - | 562 423 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 662 423 | 662 423 | 662 423 | 662 423 | 662 423 |
| Annen egenkapital | 7 334 387 | - | - | 10 643 889 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 334 387 | 7 830 311 | 9 076 501 | 10 643 889 | 10 585 525 |
| Sum egenkapital | 7 996 810 | 8 492 734 | 9 738 924 | 11 306 312 | 11 247 949 |
| Utsatt skatt l, | - | - | - | 3 445 | - |
| Utsatt skatt Il, | 0 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 3 445 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 3 445 | 6 890 |
| Leverandørgjeld | 27 750 | - | - | 5 618 | - |
| Betalbar skatt l, | 46 181 | - | - | 32 198 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 44 901 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 240 | - | - | 14 636 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 140 072 | 162 648 | 83 659 | 52 452 | 27 748 |
| Sum gjeld | 140 072 | 162 648 | 83 659 | 55 897 | 34 638 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 136 882 | - | - | 11 362 209 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 41,33▲ | 38,88 | 89,55 | 172,17 | 322,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▼ | 3,2 % | 3,4 % | 7,8 % | 18,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,3 %▲ | 98,1 % | 99,1 % | 99,5 % | 99,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Hermod Lund | 1949 |
| Styremedlem | Aud Jørgine Lund | 1949 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER HERMOD LUND100,0 %f. 1949 · Finnsnes · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SENH EIENDOM AS52,2 %935 003 385 · 16 300 ordinære aksjer
- BERNH LUND AS52,2 %977 359 139 · 652 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.