- Org.nr.
- 925 176 958
- Adresse
- Dronningens gate 15, 7011 Trondheim
Driftsresultat−272 495−14,4 % margin
Årsresultat−257 083−13,6 % margin
Egenkapital−263 184−29,9 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Pigment AS er et aksjeselskap innen andre personlige tjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 176 958
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 02.06.2020
- Registrert
- 10.06.2020
- Adresse
- Dronningens gate 15, 7011 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 96.990 Andre personlige tjenester ikke nevnt annet stedAndre personlige tjenester ikke nevnt annet sted i Trondheim (351)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pigment AS925 198 781 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Pigmentstudio. Tatovering og kosmetisk tatovering
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 896 518 | 2 268 634 | 2 236 518 | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 896 518 | 2 268 634 | 2 236 518 | 0 | 574 248 |
| Varekostnad | 190 533 | 188 374 | 156 679 | 0 | 36 251 |
| Lønnskostnad | 1 499 052 | 1 288 043 | 1 627 513 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 479 428 | 510 901 | 427 722 | - | 250 863 |
| Sum driftskostnader | 2 169 013 | 1 987 318 | 2 211 914 | 0 | 517 139 |
| Driftsresultat | −272 495 | 281 316 | 24 604 | 0 | 57 109 |
| Resultat før skatt | - | - | 24 604 | 0 | 57 085 |
| Annen rentekostnad | 1 314 | 2 356 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 314 | 2 356 | - | - | 25 |
| Netto finans | −1 314 | −2 356 | - | - | −24 |
| Resultat før skattekostnad | −273 809 | 278 960 | - | - | - |
| Skattekostnad | −16 726 | 37 612 | 26 758 | 0 | 12 559 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 154 | 0 | - |
| Årsresultat | −257 083 | 241 348 | −2 154 | 0 | 44 526 |
| Ordinært utbytte | 0 | 100 000 | - | - | - |
| Udekket tap | −257 083 | 0 | −2 154 | 0 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 141 347 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −257 083 | 241 347 | −2 154 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 120 044 | −32 475 | - | - | - |
| Sum fordringer | 120 044 | −32 475 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 760 783 | 622 376 | 483 444 | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 760 783 | 622 376 | 483 444 | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 880 827 | 589 901 | 483 444 | 0 | 239 916 |
| Sum eiendeler | 880 827 | 589 901 | 483 444 | 0 | 239 916 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 30 000 |
| Udekket tap | 293 184 | 36 102 | 92 132 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −293 184 | −36 102 | −92 132 | 0 | 44 526 |
| Sum egenkapital | −263 184 | −6 102 | −62 132 | 0 | 74 526 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 732 369 | 31 870 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 49 923 | 25 046 | 4 911 | 0 | - |
| Betalbar skatt | −63 882 | 57 366 | 26 758 | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 86 067 | 75 900 | 202 369 | 0 | - |
| Utbytte | 0 | 100 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 339 535 | 305 821 | 311 538 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 144 012 | 596 003 | 545 576 | 0 | 165 390 |
| Sum gjeld | 1 144 012 | 596 003 | 545 576 | 0 | 165 390 |
| Sum egenkapital og gjeld | 880 828 | 589 901 | 483 444 | 0 | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,77▼ | 1,24 | 0,89 | - | 1,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,35▼ | 4,12 | −8,78 | - | 2,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −30,4 %▼ | 48,7 % | 10,2 % | 0,0 % | 23,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,4 %▼ | 14,8 % | 1,1 % | - | 9,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −13,6 %▼ | 14,8 % | −0,1 % | - | 7,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −29,9 %▼ | 19,5 % | −12,9 % | - | 31,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pigment AS−14,4 %
1,9 mill. 1 til 4 ansatte 2024
−20 %02040
Pigment AS−14,4 % 1,9 mill.1 til 4 ansatte 2024
Seniorene AS2,1 % 21,2 mill.497 ansatte 2025
Retail Repair AS7,5 % 24,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Defero AS37,1 % 43,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pia Anette Thobroe | 1989 |
| Styrets leder | Pia Anette Thobroe | 1989 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PIA ANETTE THOBROE100,0 %f. 1989 · Ranheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.