- Org.nr.
- 913 711 653
- Telefon
- 900 81 644
Driftsresultat3 889 38099,7 % margin
Årsresultat3 253 02383,4 % margin
Egenkapital96 460 37398,6 % av eiendelene
PIONÈR HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 711 653
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 25.02.2014
- Registrert
- 02.06.2014
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Telefon
- 900 81 644
- Kommune
- Lurøy
- Aksjekapital
- 834 440
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PIONÈR HOLDING AS918 206 221 · LURØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet og annen virksomhet beslektet med dette, herunder gjennom eierskap i andre aksjeselskaper, samt å være med på å utvikle næringslivet på Kvarøy.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 902 292 | 2 862 190 | - | 5 203 405 | 5 206 758 |
| Sum driftsinntekter | 3 902 292 | 2 862 190 | - | 5 203 405 | 5 206 758 |
| Annen driftskostnad | 12 912 | 12 580 | 15 436 | 29 325 | 21 256 |
| Sum driftskostnader | 12 912 | 12 580 | 15 436 | 29 325 | 21 256 |
| Driftsresultat | 3 889 380 | 2 849 610 | −15 436 | 5 174 080 | 5 185 502 |
| Annen renteinntekt | 18 399 | 13 023 | 6 753 | 7 948 | 19 271 |
| Annen finansinntekt | 372 | 288 | 52 070 | 190 239 | 386 032 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 39 604 | 25 090 | - | 631 945 | - |
| Sum finansinntekter | 58 376 | 38 402 | 58 823 | 830 132 | 405 303 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 184 021 | - | 547 580 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 667 429 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 342 | 1 545 | 23 | 857 | - |
| Annen finanskostnad | - | 1 598 | - | 190 656 | 241 905 |
| Sum finanskostnader | 667 771 | 3 143 | 184 044 | 191 513 | 789 485 |
| Netto finans | −609 395 | 35 259 | −125 221 | 638 619 | −384 182 |
| Resultat før skatt | - | - | −140 657 | 5 812 698 | 4 801 321 |
| Skattekostnad på resultat l, | - | - | - | - | 36 078 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −140 657 | 5 774 630 | 4 765 243 |
| Resultat før skattekostnad | 3 279 985 | 2 884 869 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 26 962 | 16 575 | - | 38 068 | - |
| Årsresultat | 3 253 023 | 2 868 294 | −140 657 | 5 774 630 | 4 765 243 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 253 023 | 2 868 294 | −140 657 | 5 774 630 | 4 765 243 |
| Totalresultat | 3 253 023 | 2 868 294 | −140 657 | 5 774 630 | 4 765 243 |
| Ordinært utbytte | 1 172 856 | 2 679 850 | 2 600 000 | 3 507 581 | 2 500 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −2 740 657 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 080 167 | 188 444 | - | 2 267 049 | 2 265 243 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 253 023 | 2 868 294 | −140 657 | 5 774 630 | 4 765 243 |
| Investering i datterselskap | 1 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 7 397 000 | 4 282 430 | 2 672 430 | 8 127 430 | 3 540 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 84 760 209 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 90 160 209 | 90 160 209 | 90 160 209 | 84 760 209 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 97 557 210 | 94 792 639 | 93 182 639 | 93 237 639 | 88 650 209 |
| Sum anleggsmidler | 97 557 210 | 94 792 639 | 93 182 639 | 93 237 639 | 88 650 209 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 146 454 | 429 664 | 3 131 192 | 2 911 048 |
| Sum fordringer | - | 146 454 | 429 664 | 3 131 192 | 2 911 048 |
| Markedsbaserte aksjer | 276 633 | 237 749 | 214 970 | 689 327 | 2 157 588 |
| Sum investeringer | 276 633 | 237 749 | 214 970 | 689 327 | 2 157 588 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 31 677 | 496 596 | 482 981 | 28 335 | 1 075 031 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 677 | 496 596 | 482 981 | 28 335 | 1 075 031 |
| Sum omløpsmidler | 308 310 | 880 799 | 1 127 616 | 3 848 855 | 6 143 667 |
| Sum eiendeler | 97 865 520 | 95 673 438 | 94 310 254 | 97 086 493 | 94 793 876 |
| Aksjekapital | 834 440 | 834 440 | 834 440 | 834 440 | 834 440 |
| Overkurs | 7 997 270 | 7 997 270 | 7 997 270 | 7 997 270 | 7 997 270 |
| Annen innskutt egenkapital | 62 653 835 | 62 653 835 | 62 653 835 | 62 653 835 | 62 653 835 |
| Sum innskutt egenkapital | 71 485 545 | 71 485 545 | 71 485 545 | 71 485 545 | 71 485 545 |
| Annen egenkapital | 24 974 828 | 22 894 661 | 22 706 217 | 25 446 874 | 23 179 824 |
| Sum opptjent egenkapital | 24 974 828 | 22 894 661 | 22 706 217 | 25 446 874 | 23 179 824 |
| Sum egenkapital | 96 460 373 | 94 380 206 | 94 191 762 | 96 932 419 | 94 665 370 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt l, | - | - | - | - | 36 078 |
| Leverandørgjeld | 2 486 | 2 486 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 26 962 | 16 575 | 2 | 38 068 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 375 699 | 1 274 171 | 116 006 | - | 79 928 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 405 147 | - | 118 492 | 154 074 | 128 506 |
| Sum gjeld | 1 405 147 | 1 293 232 | 118 492 | 154 074 | 128 506 |
| Sum egenkapital og gjeld | 97 865 520 | - | 94 310 254 | - | 94 793 876 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,22▼ | 0,68 | 9,52 | 24,98 | 47,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,1 %▲ | 3,0 % | 0,0 % | 6,3 % | 5,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 99,7 %▲ | 99,6 % | - | 99,4 % | 99,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 83,4 %▼ | 100,2 % | - | 111,0 % | 91,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 %▼ | 98,6 % | 99,9 % | 99,8 % | 99,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PIONÈR HOLDING AS99,7 %
3,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
VOI TECHNOLOGY NORWAY AS0,8 % 222,9 mill.80 ansatte 2025
RYDE TECHNOLOGY AS32,3 % 436,1 mill.675 ansatte 2025
HAFJELL SKIUTLEIE DRIFT AS35,8 % 27,6 mill.12 ansatte 2025
PIONÈR HOLDING AS99,7 % 3,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ida Knutsen | 1984 |
| Styrets leder | Ida Knutsen | 1984 |
| Styremedlem | Alf Gøran Knutsen | 1980 |
| Revisor | HELGELAND REVISJON AS823 130 422 | - |
| Regnskapsfører | EDVARDSEN ØKONOMISERVICE AS927 389 754 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IDA KNUTSEN100,0 %f. 1984 · Indre Kvarøy · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KVARØY CADDY AS77,8 %922 025 088 · 350 ordinære aksjer
- Stamnneset AS33,3 %920 588 832 · 1 000 ordinære aksjer
- Kvarøy Invest AS26,0 %928 951 367 · 3 882 ordinære aksjer
- 920 901 336 · 1 000 ordinære aksjer
- Atlantic Sapphire ASA0,00 %895 436 232 · 3 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.